Marzoli ITMA’da hiç olmadığı kadar yenilikçiydi

marzoliITMA Milano 2015 Marzoli için kesinlikle büyük bir başarı oldu: 80 ülkeden 3000’den fazla ziyaretçi, ve başlıca müşterilerle sonuçlandırılan çeşitli sözleşmeler ve hepsinin ötesinde Marzoli makinelerine ve yeniliklerine gösterilen büyük ilgi. Marzoli makineleri iplik üretim teknolojilerine öncelik etti ve tüm müşteriler bunu fark etti. Ancak Marzoli standındaki yoğunluk son dört yıldır üzerinde çatıştığı yeniliklerden de kaynaklanmaktadır. Doğrusu, ITMA Milano 2015’te Marzoli’nin sergilediği ürünlere müşterilerin yaklaşımı salt ilginin ötesindeydi.

MARZOLI C701 TARAK MAKİNASI
Tarak makinesi, 3,74 metrekarelik aktif tarama yüzeyine sahip ve elyafların daha az stres altında olması ve şapkaların daha az aşınması için gerekli olan ana tambur düşük çevresel hızında yüksek üretim seviyelerine ulaşmasını sağlayan yenilikçi geometriye sahiptir.

YENİ MARZOLI CM7 LP PENYE MAKİNASI
Tamamen yenilenen kinematikler ve daha hafif materyaller (alüminyum ve titanyum gibi) sayesinde dakikada 600 vuruşluk mekanik hıza ulaşan ve 85 kg/s üretim seviyesine ulaşabilir. Yüksek teknolojileri ve üst tarakların otomatik temizleme sistemi sayesinde yuvarlak ve üst taraklar IPI değerlerinde azalma ile kalite performansında artışı garanti eder. CM7 LP penye makinesi, boş makaraların, dolu vatka makaraları ile sağlıklı olarak değişimine izin veren ve herhangi bir insan müdahalesi olmadan 2,5 dakikadan daha az bir sürede makineyi tekrar çalıştırmasını sağlayan uç-kesme otomatik vatka bağlama teknolojisi ile donatılmıştır.

YENİ FT60 VE GELİŞTİRİLMİŞ FT6 FİTİL MAKİNASI
• İğlerin sayısı 224’e kadar çıkabilir. • Enerji tüketimini azaltmak için fitil kelebekleri için çoklu motor. • Gerekli kullanım alanını azaltmak için yeniden tasarlanmış kafa ve arka gövde. • Fitil kopmasında makinenin hemen durmasını garanti etmek için her eğirme pozisyonu için birbirinden bağımsız olarak çalışan sensörler.

YENİ MARZOLI ENTEGRE TAŞIMA SİSTEMİ
Sistemin iki versiyonu vardır:MTR (Marzoli sabit taşıma sistemi) ve yeni FT60 ve FT70 fitil makinelerinin dofer rayına ve ring makinelerinin çağlığına el arabalarıyla girebilen MTT(Marzoli Blok çağlık çözümü)marzoli1

PATENTLİ MARZOLI ENTEGRE BOBİN TEMİZLEYİCİ
ITMA 2015’de yenilikçi Entegre Bobin Temizleyici‘ ye ilgi büyüktü. Bu yenilik, kirli fitil bobinlerini dolu fitil bobinleriyle değiştirilmeden önce temizler ve ortaya çıkardığı faydaları ise, ayrı bir temizleyiciye gerek duyulmadan daha az duruş süresi olması ve dolu fitil bobinlerinin ring makinesine olağan gönderimi için gerekenden daha az aksama süresi, daha az enerji tüketimi ile birlikte sistemin bileşenler üzerindeki stres de azalmış olur. Geleneksel taşıma sistemlerinde sistemler iki nedenden dolayı durur, temizleyici önünde kirli fitil bobini olabilir veya değiştiricinin önünde boş fitil bobini olabilir. Yeni Entegre Bobin temizleyicide ise üretim sadece bir nedenden dolayı durur; değiştirici önün boş fitil bobini olabilir ve fitil bobini kirli ise zaten entegre bobin temizleyici temizler.

MARZOLI UZAKTAN BAKIM (MRM)
Makinenin durumunu devamlı olarak takip eden kritik parçalarda yer alan ek sensörlerden ve işlemcilerden alınan verileri bir araya getiren yenilikçi bir platformdur. Sıcaklık, güç kullanımı ve titreşim gibi konuları içeren veriler Microsoft tarafından oluşturulan ve Marzoli tarafından oluşturulan özel bir algoritma sayesinden verilerin analiz edileceği IoT platformuna gönderilir. Bu algoritma, gözlenen parametrelerin makine çalışma özellikleri ve oda koşullarına bağlı olarak normal makine çalışma değerleri içinde olup olmadığını doğrular. Değil ise müşteri hemen uyarılır. Bu yenilik birçok avantajı garanti eder: makine hatalarından korunma, makine birleşenlerinin kullanım süresinin artması, üretimin daha etkin şekilde bakımının yapılması.

İnceleyin

2018, ihracatta rekorlar yılı olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türkiye’nin aralık ayı ihracatı yüzde 10,1 artışla 13 milyar ...