Stoll ve Mayer Mümessillik, CMS ADF-3 ile yola devam ediyor

Düz örme sektörünün öncü ve lider firması Stoll, İstanbul Bayrampaşa Titanic Hotel’de gerçekleştirdikleri yeni ürünlerinin lansmanında, Türk kullanıcılarla bir araya geldi.

MAYER Mümessillik ile 3 yıldır sürdürdüğü mümessillik anlaşmasının kendilerine kattıklarının anlatılmasıyla başlanan lansman gecesinde, yeni teknoloji ADF-3 tanıtımı ve düz örgü sektörünü bir araya getiren bir yemek organizasyonu yapıldı. Stoll firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Heinz Peter Stoll, İstanbul’da gerçekleştirilen lansmanda, Türkiye’deki durumları hakkında bilgi vererek son çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Stoll konuşmasına tüm katılımcılara teşekkür ederek başladı ve Türkiye’nin düz örme sektöründe dünya üzerindeki başarısına değindi. Mayer Mümessillik ile olan ilişkilerinin 3 yılı doldurduğunu ve bugüne kadar yapılan bütün çalışmalardan memnuniyetini dile getirerek gelecek için iyi dileklerde bulundu. Türkiye’nin 90’lı yıllarda elektronik düz örme makinelerinin girişi ile  hızlı bir yükselişe geçtiği ve o günlerden bugünlere her zaman dünya üzerinde ilk 3 ülke arasında olduğunu belirten Stoll, 2010 yılında Mayer Mümessillik ile yaptıkları yeni başlangıcın kendileri için çok önemli ve katkı sağlayan bir değişim olduğuna değindi.

Bu değişimin şu an Türkiye’de satılan makine adedi ile açıkça görüleceğini belirterek, Türkiye’nin tekrar en önemli 2. ülke konumuna geldiğini vurguladı. Stoll firmasının, düz örgü sektörüne kaliteli çözümler sunmaya devam ettiğini, her zaman bir adım önde olmak için çalıştıklarını, olağandışı ve yenilikçi örme teknolojileri ile daima ileriyi düşündüklerini belirten Stoll, bunun artık 2012’de değiştirdikleri marka sloganından da anlaşılabileceğini açıkladı. 2012 yılında bu değişimlerin; marka sloganı, marka yüzü ve yeni bir makine teknolojisi ile bu anlatılanların sadece sözde olmadığının  altını çizdi. Stoll, sözlerine CMS ADF-3 makinesinin henüz bir prototip olduğunu ve ikinci olarak Türkiye’de tanıtıldığını, tamamıyla yüksek performans, yüksek verimlilik ve yüksek desen kapasitesi üzerine tasarlanmış bir düz örgü makinesi olduğunu belirterek sözlerine devam etti. Stoll firmasının desen ve koleksiyon alanında da müşterilerine destek olmaya çalıştığını belirten Stoll, bu amaçla moda ve teknoloji departmanını kurarak moda ve trendlerin daha yakından takip edilmesine olanak sağladıklarını dile getirdi. Bu hizmetin firmalara farklı ve ilgi çekici desenler ile makine kabiliyetini gösterebilen örgü teknolojilerini sunduğunu açıkladı. Son olarak, Mayer Mümessillik ile olan işbirliklerinden son derece memnun olduklarını ve Türkiye’de Stoll firmasını tekrar hak ettiği konuma getirdikleri için ekibine teşekkürlerini iletti. Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye’nin Stoll firması için her zaman en önemli pazarlardan biri olacağına dair hiçbir şüphesinin bulunmadığını açıklayarak, teknolojilerini Mayer Mümessillik aracılığı ile Türk düz örgü sektörünün faydasına sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Yeni teknoloji yine Stoll farkı ile CMS ADF-3
STOLL, yeni sloganı yeni yüzü ve yeni çıkardığı teknolojileri ile gündemde. “Knit Ahead”  (ileriye örün) sloganı, marka renkleri ve bütün pazarlama faaliyetlerinde yaptığı modern değişimleri, yeni teknoloji CMS ADF-3 makinesi ile de süslüyor. CMS ADF-3 teknolojisini “daktilodan yazıcıya geçiş” olarak nitelendiren Stoll yetkilileri, makinenin gelecek sezonlarda başarılı olacağına inanıyor. Özellikli intersiya desenleri üretebilen son teknoloji ürünü CMS ADF-3 yüksek performansı ve yüksek verimliliği ile düz örgü sektörüne yeni bir boyut kazandıracağa benziyor.

YENİ MAKİNE
Intersiya, vanize, ters vanize yapabilme ve teknik tekstil üretiminde kullanılabilme özelliği ile göz kamaştıran bir makine, doğrudan iplik beslemeli ve semerden bağımsız motorize edilmiş mekikler ile düz örgü sektörüne yeni bir heyecan vereceği gösterilen ilgiden de açıkça görülebiliyor. İplik Besleme: İplik beslemesi klasik HP serisinde mevcut yolu izlemiyor. CMS ADF-3 makinesinde semerler üst kısımlarından birbirine bağlanmamış olduğu için iplik direkt olarak çardaktan mekiğe besleniyor. Bunun bir sonucu olarak da iplik üzerindeki gerginliğin azalması, semerin sağa ve sola gidişlerinde iplik üzerindeki mevcut gerginliğin dengelenmesi sağlanmış oluyor ve dolayısıyla kumaş kalitesi arttırılıyor.

Mekik ve Ray Sistemi:
Mekiklerin her biri farklı bir motor aracılığı ile semerden tamamen bağımsız bir biçimde tek tek kontrol edilebiliyor. 16 mekik yolu ile birlikte toplam da 32 mekik ile çalışmaya olanak sağlanmış. Radyal biçimde yerleştirilmiş raylar aracılığı ile mekiklerin raylara göre farklılık göstermesinin önüne geçilmiştir. Aynı zamanda mekiklerin yukarı
ve aşağı hareket kabiliyetleri ile mekiği örgü alanı dışına çıkarmak için gerekli olan salınım hareketi tamamen ortadan kaldırılmış. Bağımsız motorlara sahip mekikler sayesinde kick-back hareketi semere ihtiyaç duyulmaksızın çok basit ve hızlı bir şekilde yapılabilir hale getirilmiş. Mekiklerin aşağı ve yukarı bağımsız şekilde programlanabilir
oluşu makineye tamamen farklı bir boyut katıyor. Intersiya: Tüm Stoll makinelerinde olduğu gibi her biri tam fonksiyonlu olan 3 adet sistemle donatılmış makinede, 32 mekiği 2 sisteme toparlayıp, diğer sistemi ise transfer için kullanarak maksimum verim sağlanabiliyor. Yeni nesil mekiklerle birlikte, mekiklerin birbirlerine yaklaşabilme mesafesi daha da kısalmış olup çok dar alanlarda bile verimli çalışma mümkün hale getirilmiş. İntersiya ve Vanize: Klasik makinelerde teoride mümkün ama pratikte mümkün olmayan, intersiya ve vanizenin aynı desen içerisinde bir arada bulunması bağımsız mekik sistemi ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Mekiklerin yükseklik ayarları ise manuel dokunuşa ihtiyaç olmaksızın programlanabiliyor. İntersiyada bile aynı sırada vanizelerin yönünü değiştirme (ters vanize) olanağı sağlanmıştır. CMS ADF-3’te  vanize, klasik makinelerde yapıldığı mantıkta yapılırken, mekiklerin birbirine göre konumları programdan ve dokunmatik ekrandan kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

Diğer Teknik Özellikler:
Bobin hazneleri makinenin arkasında kalıp makineden ayrı değil bütünleşmiş bir görünüm sergilemektedir. Tek tek ve ayrı ayrı, sağa veya sola hareket ettirilebilen sürgülü kapılar ile kolaylıkla arka iğne yatağına
ve mekanik parçaların hepsine erişim sağlanabilmekte ve arka plaka kolaylıkla çıkarılabilmektedir. V şeklindeki çardak sistemi çok sayıda ipliğin birbirine karışmasını önleyecek şekilde dizayn edilmiştir.
CMS ADF-3’ün tek tip olan mekikleri ile normal, intersiya, vanize, teknik tekstil ve medikal örgüleri mekik değişimine gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilir kılınmıştır. Makine, ileri teknoloji olarak nitelendirilen 64 motorla hükmedilen 32 mekikli bir sisteme sahiptir. Bunun yanında makinede başarısı kanıtlanmış Stoll yaylı ve dilli iğnesi, plakası, çekim tertibatı ve standart HP çelik kutusu kullanıyor. CMS ADF-3’ün, desen tasarımı aşamasında büyük potansiyellere sahip oluşuyla daha özgür ve sanatsal çalışmalara olanak sağlayacağı açık ve net olarak görülmektedir.

İnceleyin

Fabrics of the future…      

Swiss weaving machinery manufacturers are in the forefront of novel application development Shoes and electronic ...

11 Yorumlar

 1. düz örme mak lagzım 05467355337

  • cms 433 tc 7 numara full ligne fornusorlu multıgec 2 adet satılık makıne var ..  422 tc de var fornusorlu almak ıstersenız 0544 848 12 77 arayın yunus verdı satılık makına varmıs dıye calıstıgım yer parseller

 2. elastik bandaj kesme ve sarma makinası lagzım bilginize

 3. Stoll makinelerin Disket Sürücülerini USB’ye çevirmekteyim.
  İlgilenenler bana ulaşabilir.

  5548231365
  hikodaci@gmail.com

 4. örgü makinaları hakkında bilgi almak istiyorum

 5. gümrükden çekmiş olduğum textil makinası kartları var 15 20 adet kadar fakat hangi makinaların olduğunu bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum kartlar korea robot ınc firmasına ayit modelleri otis-lg …..KRI-386CPU.1K KRI-DLESIC.3D 3 FARKLI KART tabi bunların power supley leride var ayrıyetden hepsi bir koliden çıkdı her kart dan 3 4 adet var muzaffer 05425113732

 6. stoll duz örgü makinalarının çelik imalatı yapmaktayız İlgilenenler bana ulaşabilir 0536 303 15 90

 7. Alparslan Balkan

  Cms 433. 3 stol arıyorum 7gg (05368570641)
  yardımcı olursanız sevinirim tarih (21.01.2018 )

 8. ibrahimozhuntez@gmail.com

  TRIKO DESEN TASARIM LARI UZMAN KADROMUZ LA YAPILMAKDA
  parkdaım modeller koleksıonlar yapılır makınede uygulanır

 9. ibrahimozhuntez@gmail.com

  ırtıbat 536 8421361