Forbo Siegling ITM 2012’de

Forbo Movement Systems en son ürünlerini İstanbul’daki ITM’de sergiliyor. Yeni baskı blanketleri yüksek kaliteyi garantiliyor ve arttırılmış yüzey yatırma bantları, ürünün yatırılmasını optimize ediyor. Yeni güç iletim kayışları, enerji verimliliği ve daha uzun ürün ömrü sunarak yeni standartları belirliyor. Hanover kayış uzmanı 21 Nisan’dan 24 Nisan’a kadar firmasını ve en son ürün yeniliklerini sunuyor olacak.

 

MAKSİMUM BASKI KALİTESİ Baskı kalitesi çok önemlidir. Forbo Siegling bu yüzden rotasyon, düz ve dijital baskı konusunda standartları belirleyen iki yeni baskı blanketi geliştirdi. Bu blanketler, polyester gerilim elemanlarına sahipler ve daha doğru baskı elde edilebilir. Print 6646-2.15E tek katlıdır ve düşük gürültülü alt kısma sahiptir. Bu özellik, düz baskı sırasında yüksek hızda çalışmak için özellikle önemlidir.

 

Düz baskı sırasındaki başlat-durdur işlemi nedeniyle, gelişmiş alt kısmı olmayan kayışlar sık sık rahatsız edici gürültülere neden olabilir. Özel kumaş tasarımı ve düşük yüzey ağırlığıyla kayışlar, manyetik bar koruyucusu gibi makinede anahtar role sahip makine elemanları için avantaj sağlar.

 

Sonuç olarak, hem uzun servis ömrünü garantiler, hem de enerji vebakım maliyetleri azaltır. İki katlı Print 6737-2.65E ise ileri teknoloji kumaş tasarımına dayalı rotasyon baskı makineleri için geliştirilmiştir. Print 6737-2.65E sağlamlığı aşırı tekrar hassasiyeti ile birleştirir. Kemerin kalınlığı sayesinde mevcut rotasyon baskı makinalarına uyarlanabilir.

 

KIRIŞIK OLUŞTURMAYAN TÜLBENT SERME BANTLARI

Tülbent serme bantları iğne keçesi üretiminde yerine getirilmesi gereken anahtar fonksiyonlara sahiptir. Forbo Siegling bu duruma meydan okuyarak iki yeni tülbent serme bantını ITM’de tanıtıyor. Düşük sürtünmeli kaplamaya sahip NP 6553, nonwoven kumaşların arasından dahi daha kolay ve nazikçe kayar. En ince lifleri işlerken ürün görüntüsü belirgin bir iyileşme görülür.

 

Bant son derece iletkendir ve bu sayede herhangi bir elektrostatik birikim olmadan mükemmel şekilde çalışır. Ağırlığıyla alakalı olarak, bant yanlamasına çok serttir. Bu da kırışıklık oluşumu riskini ortadan kaldırır. Nonwoven üretimindeki ikinci yenilik ise son derece hafif, düşük-sürüklemeli, ince desenli kayış yüzeyiyle iki katlı tülbent serme kayışı NP 6711dır. Hafif tasarımı özellikle büyük genişliklerde sessiz bir takip sağlar. Tipik kayış vurmaları genellikle önlenmiş olur. İyi bırakma özellikleri, ürünün bir diğer mükemmel yanıdır. Sonuç olarak makine daha hızlı ve daha etkin bir şekilde işletilebilirken aynı zamanda aşınması yavaşlatılmış olur.Özellikle yeni nesil hafif, modüler ısıtma presleri, nonwoven üretimindeki Forbo Siegling yeniliklerini tamamlar.

 

İPLİK ÜRETİM KOMPONENTLERİ İÇİN DAHA UZUN SERVİS ÖMRÜ

Piyasaya sürümlerinden beri, Siegling Extremultus A ve E hattı güç iletim kayışları ve tanjansiyel (teğet) kayışları çok verimli ve uzun ömürlü olduklarını kanıtlamışlardır. Kayışlar termoplastik aramid ve polyester gerginlik elemanlarına sahiptir. Forbo Siegling mühendisleri sert bir siyah kaplama yaptılar ve daha güçlü gerginlik elemanları yaptılar.

 

Bu birleşim, daha uzun servis ömrü sağlar ve kemerlerin iç stabilitesinin daha iyi olmasını sağlar. Teğet kayışlardaki tutarlı sürtünme kat sayısı, daha tutarlı iğ devirleri sağlar. Teğet kayışlar güçlü kenarlara sahiptir ve son derece güvenilir şekilde çalışırlar. Sonuç: Uzun kullanım süresinden sonra bile, iplik kalitesi sürekli yüksek düzeyde kalır.

 

OE makineleri için üretilen Forbo Siegling’in yeni rotor kayışları, döner güç iletim teknolojisinin yeni standartlarıdır. Her iki taraftan kalibre edilen teğet kayışlar, tüm servis ömürleri boyunca tutarlı sürtünme katsayısını garantileyen aşınmaya son derece dayanıklı kaplamalara sahiptir. Siegling Extremultus rotor kayışları, sadece 0.02 mm kalınlık toleransına sahiptir.

 

Böylece rotor yatakları gibi hassas bileşenlerde daha az baskı olur ve daha az eklemeyle daha iyi iplik kalitesi garantilenmiş olur. Rotor kayışı 150 metreye kadar uzunlukta tedarik edilebilir. GENİŞ ÇAPLI SERVİS HİZMETİ Forbo Siegling geniş çaplı servis himetleri sağlamak için çabalamaktadır. Güç iletim ve taşıma bantlarının performanslarını garantilemek için, firma müşterilerine sonsuz yapıştırma teklif ediyor.

 

Sunulan kayışlar Forbo Siegling tarafından tecrübelerle geliştirilen güvenilir yapıştırma metotları gerektirmektedir. Dünya çapındaki firma, pekçok ülkede local firmalar ve servis noktaları ile hizmet veriyor. Forbo Movement Systems (daha önceden Siegling olarak adlandırılan) 8 üretim tesisinde ve 25 uluslararası firmada 1800’den fazla çalışana sahiptir. Forbo taşıma ve güç iletim kayışları neredeyse tüm endüstrilerde kullanılır, parekende ve hizmet sektörlerinde de kullanılırlar.

 

Anahtar sektörler, gıda ve ambalaj endüstrileri, lojistik ve havaalanları, kağıt, baskı ve hammadde endüstrileridir. Firma 1919’da Hanover’de kurulmuştur. 1994’ten beri İsviçre firması Forbo International’a aittir. Ürünler 2007’den beri “Forbo Movement Systems” markası altında pazarlanmaktadır.

 

 

İnceleyin

Otomotiv tekstilleri noktasında en son Andritz yenilikleri

Doğrudan ekipmanın kendisine odaklandığımızda iki büyük iğneleme yeniliği yakın zamanda piyasaya sürüldü: PA.3000 silindir ön ...

Bir Yorum

  1. Savaş küçükerenköy

    Merhaba
    Rotasyon baskı Blanket i alacağım . İletişime geçermişsiniz