HUGO BOSS Tekstil Sanayi’ne Yurtdışından İki Ödül Birden

İngiltere merkezli Brandon Hall Group tarafından verilen Mükemmellik Ödülleri, HUGO BOSS Tekstil Sanayi’ne “Sağlık, İyi Yaşam ve En iyi Yan Haklar” kategorisinde birincilik ödülü verdi. Üretim tesisi ayrıca, “İş Yeri Sağlığı ve İyi Yaşam” kategorisinde de Amerikan Stevie Awards’tan üçüncülük ödülü aldı.

İzmir Ege Serbest Bölge’de bu yıl kuruluşunun 20. yılını kutlayan HUGO BOSS Tekstil Sanayi, Mutlu Fabrika stratejisi kapsamında yaptığı çalışmalarla yurtdışından iki ödül birden kazandı. HUGO BOSS Tekstil Sanayi İngiltere merkezli Brandon Hall Group tarafından verilen Mükemmellik Ödülleri’nde “Sağlık, İyi Yaşam ve En iyi Yan Haklar” kategorisinde birincilik ödülü alırken, “İş Yeri Sağlığı ve İyi Yaşam” kategorisinde de Amerikan Stevie Awards’tan üçüncülük ödülü aldı.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin sağlıklı yaşam yaklaşımı, çalışanların sağlığını korumayı, iş memnuniyetini arttırmayı ve sürdürülebilir, mutlu bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyor. Şirketin ‘Mutlu Fabrika’ stratejisi doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalar, iki önemli organizasyonda, yüzlerce uluslararası aday arasından bir birincilik bir de üçüncülük ödülü getirdi.

Yaklaşık 4000 çalışanı bulunan HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin Mutlu Fabrika stratejisi kapsamında, yıl boyunca eğitimler ve bilinçlendirme çalışmaları, seminer ve bilgilendirme toplantıları, sağlık taramaları, kampanyalar ve sosyal aktiviteler gerçekleştirildi. Ayrıca tesisin içinde yer alan spor salonunun aktif kullanılması teşvik edilirken, atletizm, bisiklet ve dalış kulübü gibi kulüp etkinlikleriyle çalışanlar spor yapmaya yönlendirildi. Çalışanların çalışma koşulları da ergonomi çalışmalarıyla kesintisiz iyileştirilirken, bu süreçte üretim tesisi çalışan annelere sağladığı olanaklarla “Bebek Dostu İşyeri” sertifikası da aldı.

Ödüle layık görülen söz konusu çalışmalar sonrasında yapılan araştırmada çalışanların yüzde 90’ının sağlıklı yaşam bilincine sahip olduğu ortaya çıkarken, çalışan memnuniyeti ise yüzde 75’lerden yüzde 90’lara yükseldi. HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin ‘Mutlu Fabrika yolculuğunun bugüne kadar aldığı ödüllere bir yenisini daha eklediğine dikkat çeken HUGO BOSS İzmir Genel Müdür Yardımcısı Arif Kaya, “Sağlıklı yaşamı bir proje değil, sürdürülebilir bir yaklaşım olarak ele aldık. Üç yıl önce başladığımız çalışmalarımız bu yıl meyvelerini vermeye başladı. Amacımız çalışanlarımızı bu konularda bilinçlendirmek ve HUGO BOSS İzmir’i her açıdan mutlu fabrikaya dönüştürmek” dedi.

İnceleyin

McKinsey: Moda Tutkunları Sürdürülebilir Markalar İstiyor

McKinsey & Company, moda endüstrisini mercek altına aldı. COVID-19 sürecinden yoğun şekilde etkilenen giyim, takı ...