Zinser Tüm uygulamalar için ring iplik eğirme

Oerlikon Schlafhorst, Zinser ürün portföyüyle pamuk ve kamgarn iplik eğirme sektöründe kesik elyaf işleme için piyasa ve ürün avantajları sunuyor. Modern ring iplik eğirme işletmeleri sadece birinci sınıf iplik kalitesi üretmek zorunda olmayıp, bunu yüksek düzeyde verimlilik ve esneklikle yapmalıdırlar. Oerlikon Schlafhorst bu nedenle modüler yapıda Zinser fitil makineleri, kompakt iplik eğirme makineleri ve ring iplik eğirme makineleri sunmaktadır. Ayrıca her iplikhane tesisi için bireysel otomasyon çözümleri de bulunmaktadır. Oerlikon Schlafhorst, ring iplik eğirme sistemleri uzmanı olarak iplikhanedeki her materyal akış gereksinimine uygun taşıma sistemini de sunmaktadır.

 

ZINSER FİTİL MAKİNASI – HIZLI, VERİMLİ VE GÜVENİLİR

Ring iplik eğirme fitil makinesinde başlar. Hassasiyetle ve ince düşünülmüş fitil teknolojileriyle manuel takım değiştiricili Zinser 668 ve entegre takım değiştiricili Zinser 670 RoWeMat çekme bandından kaliteli çapraz bobine kadar maksimum değer artışı elde eder. Zinser fitil makineleri birinci sınıf fitilleri iğ mühendisliği ve akıllı kumanda konsepti sayesinde hızlı ve güvenilir şekilde üretir. Birbirinden bağımsız dört tahrik aksına, merkezi olmayan alansal motorlara ve EasySpin akıllı kumanda yazılımına sahip hassas teknolojisi, düşük fitil kopuş oranı ve sürekli yüksek devir sayısıyla azami verimlilik sağlar. Hassas bobin yapısı bobinlerin ring iplik makinesinde mükemmel sağılmasını garanti eder.

 

ZINSER 670 RoWeMat – EN YÜKSEK KALİTE İÇİN BİREYSEL OTOMASYON

Entegre otomatik takım değiştirici ve otomatik fitil aktarıcı RoWeLift, daha fazla otomasyonun ve manuel müdahale gerektirmeyen fitil kullanımının anahtarıdır.Zinser 670 RoWeMat fitil makinesi ek olarak entegre masura temizleyici ve masura haznesi sunan tek makinedir. Masura temizleyici artık fitilleri lifine kadar çözebilmektedir ve materyalin yeniden değerlendirilmesini sağlayarak kaynakları korumaktadır. Masura haznesi döngü içinde her zaman yeterli sayıda temiz masura olmasını garanti eder. Bu sayede otomatik fitil değiştirme işleminin asla kesintiye uğramaması garanti edilir.

 

OTOMASYON TEK ELDEN – FİTİL MAKİNASINDAN ÇAPRAZ BOBİNE KADAR

Oerlikon Schlafhorst ring iplikhanedeki otomasyonu en yüksek düzeyde mükemmelleştirmek konusunda olağanüstü imkanlar sunan tek üreticidir. Fitil makinesinden çapraz bobine kadar, manuel işlemler kullanılmadan bir proses akışı mümkündür: Fitil makinesindeki otomatik takım değiştirme işleminden ve fitil bobinlerinin fitil taşıma sistemine aktarılmasından sonra fitil bobinleri isabetli bir şekilde ring iplik eğirme makinelerine iletilir. Taşıma sistemi esnek bir şekilde konfigüre edilebilir ve bu sayede müşteri gereksinimlerine en iyi şekilde adapte edilebilir. Ring iplik eğirme makinesinin takım değiştiricisi de, link sistemlerde çapraz bobinlerin üretilmesi için kopsları doğrudan Autoconer’e ileten kops taşıyıcılarına otomatik olarak yerleştirmektedir. Müşteriler personel, alan ve lojistik maliyetlerinin azalmasından kâr ederler, operasyon sırasındaki sırasındaki insan hataları önlenir ve böylece en yüksek proses güvenirliği sağlanır.

 

ZINSER 351 – TEKSTİL PİYASASININ KENDİSİ KADAR ESNEK OLUN

İster yüksek kaliteli gömleklik kumaşlar için ince iplikler, ister kalın denim fantezi iplikler olsun, Zinser 351’de kaliteli ring iplik yelpazesinin tamamında – güncel pazar gereksinimlerini takip ederek – üretim yapabilirsiniz. Zinser 351 ring iplik eğirme makinesiyle neredeyse tüm hammadde kalitelerini, kalından inceye tüm iplik numaralarını en yüksek kaliteyle işleyebilirsiniz. Üretiminizi istediğiniz zaman güncel pazar gereksinimlerine hızla ve esneklikle adapte edebilirsiniz. Revaçta olan fantezi iplikler için FancyDraft ve elastik konforlu iplikler için CoreSpun ek ekipmanlarıyla ürün gamınızın olanaklarını kolayca genişletebilirsiniz.

 

ZINSER 351 Impact FX – EN YÜKSEK OTOMATİK KOMPAKT KALİTE

Zinser kompakt teknolojisi kalite ve ekonomikliğin çıtasını belirliyor. Kendi kendini temizleyen ve bakım gerektirmeyen kompakt sistem her zaman maksimum bir kompakt performans sağlar. Kompakt üretim için gerekli vakumun tüm makine boyunca sabit olması garanti edilmiştir, çünkü normal iplik eğirme vakumundan bağımsız bir şekilde, elektronik olarak ayarlanmaktadır. Böylece, yüksek ve sabit bir iplik kalitesi her zaman güvence altına alınır. Bunun ötesinde kompakt eleman, en farklı elyafların eğrilmesi için aerodinamik olarak optimize edilmiştir. Böylece Zinser 351 Impact FX, en büyük esnekliğe sahip kompakt iplik eğirme makinesi konumuna gelir. İplikhanenin isabetli bir hammadde seçimiyle iplik eğirme masraflarını düşürebileceği tek makinedir.

 

ZINSER – KAMGARN ALANINDA PİYASA LİDERİ

Zinser kamgarn iplik eğirme sistemleri birinci sınıf kamgarn için tüm dünyada teknolojik açıdan mükemmel ürünler olarak kabul edilmektedir. Zinser 451 ring iplik eğirme makinesi mutlak hassasiyet sağlayan bir tahrik konseptini temel almaktadır – bu sayede ödün vermeyen eşsiz bir iplik kalitesi sağlamaktadır. Zinser 451’in kendini pek çok kez kanıtlamış çekim ünitesi piyasa lideridir. Optimum iplik eğirme geometrisi mükemmel iplik kalitesini, düşük iplik kopuş oranlarını ve yüksek düzeyde verimliliği garanti eder. Üstelik mutlak bir esneklikle: Çünkü Zinser 451 en ince, ince ve kalın ipliklerde, en farklı hammaddelerde göz dolduran sonuçlar alınmasını sağlar.
Zinser kompakt sisteminin avantajları öncelikle kamgarn alanında kendini gösterir. Kendi kendini temizleyen sistem, esnek şekilde ayarlanabilen çekim hızı oranı ve sabit vakum sayesinde yün işleme alanında kullanılmasını mümkün kılar ve Zinser Impact FX sistemini herkesin kabul ettiği piyasa liderliğine yerleştirir. Zinser 451 Impact FX teknolojisi en iyi kaliteyi en iyi üretkenlikle birleştirir. Daha iyi iplik maddesi kullanımı sayesinde iplik bükümü aynı mukavemet ve esneklikle % 10 – 15 değerinde azaltılabilmektedir. Aynı zamanda iplik kopuşlarının sayısı klasik ring iplik eğirme uygulamalarına kıyasla % 50 daha düşüktür, iplikhaneler de bu iyileştirilmiş üretkenlikten kazançlı çıkmaktadırlar.

İnceleyin

Gama Recycle goes even greener with Oerlikon Neumag

Staple fiber plant is set to help a sustainable leader take global recycling to the ...

Bir Yorum

 1. dear Sir

  due to the actual civil war in Syria almost of the textile mill are closed which causing all technicians to move out of the country .
  accordingly I would like to expose to you my CV in the domain maybe i can be in colaboration with your company :

  name : KHALED MOHAMAD
  born : Aleppo Syria 1977
  study level : mechanic assistant engineer
  experiences : 14 years at Sabbagh Sharabati Group NOURTEX as chef in the spinning mill @ winding dept. .
  erecting almost of the machines as Zinser @ Schlafohrst + Pinter equipment for the Lycra
  also the follow up and reparation of all faults can happened on the machines as well as the electrical one or the mechanical in additional to the periodic maintenance of all spinning machines .

  therefore , hence I am living actualy in Istanbul , I would like to put all these know how between your hand hopping to get the opportunity to get a place with your staff .
  tel : 00905393527893 00905393527893

  hopping a positive answer as soon as possible

  best regards

  Khaled