Yeni Goller Knit Merc ITMA 2019’da tanıtıldı

Barselona’daki ITMA 2019’da CHTC FONG’S International Group’un bir üyesi olan Goller, örme kumaşların en düşük gerilimde en yüksek kalitede merserizasyonunu gerçekleştirecek ve yüksek kaliteli kumaşların boyutsal tutarlılığında %3’ün altında bir değişim ile her seferinde mükemmel boyama sonuçları sağlayacak yeni Knit Merc’i tanıttı.

Merserizasyon, boya çektirme ve yırtılma mukavemetini arttırmak amacıyla aynı zamanda kumaş çekmesini azaltarak malzemelere ipek-benzeri bir parlaklık kazandıran tüm pamuk ve selülozik elyaf bazlı kumaşlar için gerekli temel bir tekstil terbiye aşamasıdır.

Goller’in yoğun olarak gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu olan Knit Merc, şirket için en düşük gerilimde en yüksek yıkama verimini elde etmek geliştirilen Sintensa Cyclone tambur yıkama bölmelerinin pazara başarılı bir şekilde sokulmasını takip eden bir yenilik olmuştur.

ITMA 2019’da sergilenen Knit Merc, emdirme bölmesinde 8,4 metre kumaş ve ilk zincir bölümünde ilave 4 metre kumaş tutabilmektedir ve bu şekilde 30 saniyelik bir daldırma süresinde 25m/dakikaya ulaşan bir üretim hızı elde edilebilmektedir.

Gerek soğuk gerek sıcak, kurudan yaşa merserizasyon için tasarlanmıştır ve kumaşın kılavuzlanması için bir sarmal ve lata silindirden oluşan giriş ve kauçuklanmış bir hava alma silindirinin önünde bir Tandematik kıvrım açıcı ve 320mm ve 600mm delikli üst tamburlar ile bir oluklu 320mm alt silindir ile tamamlanmıştır.

Otomatik gerilme ayarı ilave bir avantaj sağlamaktadır ve ayrıca düşük flotte içeriği de entegre sudkostik tankı ve otomatik sirkülasyon ve filtreleme üniteleri ile sağlanmaktadır.

Zincir bölümünün önündeki çıkışta 8 tonluk yüksek verimli bir sıkma donanımı ve zincir alanın çıkışında 5 tonluk bir sıkma donanımı bulunmaktadır.

Daha ileri kumaş kontrolü ve stabilitesi, otomatik optik ve mekanik sensörlere sahip bir dökme demir zincir pimi, Tandematik kıvrım açıcı, bir aşırı besleme cihazı ve kumaş desteği için tahrikli bir kayış düzeni ile sağlanır.

Mükemmel kombinasyon

Knit Merc, en yüksek yıkama verimi ve minimum uzaması için ayarlanabilir bir basınç oluşturmak üzere özel olarak tasarlanan Cyclone Rotoru ile yüksek verimli Goller Sintensa Cyclone tambur yıkama bölmesi ile optimum kumaş nakliyesi için kolayca birleşebilmektedir.

Goller, 1899 yılında Almanya’nın Schwarzenbach kentinde Fritz Goller tarafından kuruldu ve 1948’den beri küresel pazarlara ıslak terbiye hatları tasarladı ve üretti.

2006 yılında Goller, CHTC FONG’S International’ın bir üyesi oldu ve uluslararası üretim ve satış desteğinden yararlanırken pazar payını artırmaya devam etti. Şu anda FONG’S Avrupa’nın bir parçası olarak Almanya’daki Schwäbisch Hall’da bulunan Goller, dokuma ve örme kumaşlar için haşıl sökme ve kimyasallardan kaynaklanan yağın yıkanması aşamasından son yıkamaya kadar çok çeşitli ıslak terbiye çeşitleri sunmaktadır. Bunların hepsi, bir taraftan kullanıcıların sürekli olarak aynı sonuçları alabilmesini sağlayabilmek ve verimliliği en üst seviyeye taşımalarını sağlarken aynı zamanda minimum kaynak kullanımını gerçekleştirebilmeleri amacıyla tasarlanmıştır ve her bir müşterinin özel gereksinimlerini karşılamak için talebe özgü olarak üretilmektedir.

İnceleyin

ITMA Asya 2021’de Stäubli yenilikleri

ITMA Asya 2021’de Stäubli, tekstil fabrikalarına yeni ve genişletilmiş faydalar sunan, son teknoloji ürünü, üst ...