VDMA: ITMA 2015 için en iyi gelişmeler

vdmaVDMA üye şirketleri Milano’da düzenlenen ITMA 2015’den büyük miktarda tatmin oldu. Şirketlerin yüzde 96’sı hem kalite hem de miktar açısından standlarına gelen ziyaretçilerin çok iyi olduğunu belirtti. Yüzde 87’si fuar öncesi incelemelerin çok iyi olduğunu hesapladı. 53 katılımcı üye ülkenin cevaplandırdığı VDMA anketi bulunmaktadır. VDMA Tekstil Makineleri kurul başkanı ve BRÜCKNER Trockentechnik’in CEO’su Regina Brückner etkinlikten duyduğu tatmini dile getirerek, “genel olarak ITMA 2015’ten çok memnunuz. Özelliklede sadece standa bakmayan bazıları kısa vadede bazıları ise orta vadede çıkacak olan gerçek projeler hakkında tartışan çok sayıdaki ziyaretçiden memnunuz.”

YENİ MÜŞTERİLER KAZANMAK, ANLAŞMALAR YAPMAK
Yeni müşteriler edinmek VDMA üyelerinin Milano’daki ana hedefidir. VDMA anketine göre şirketlerin yüzde89’u bu amacına ulaştı.  4 Alman şirketten 3’ü (yüzde 74) Milano’daki etkinlik boyunca anlaşmalar yaptı ve görüşmelerde bulundu. Bu Alman Teknolojisi’ne dünya çapındaki tekstil üreticileri tarafından duyulan gveni gösterdi. VDMA Tekstil Makineleri kurul üyesi ve Monforts Textilmaschinen yöneticisi Roland Hampel, “ITMA 2015 için ne başarı ama! Katılımcıların sayısı ve kalitesi, şirketimiz için ticari bir başarıdır ve etkinlik boyunca kurduğumuz iletişim beklentilerimizin çok üstündeydi. ITMA bir kez daha tekstil makine sektöründe öncü fuar olarak yerine kanıtladı” dedi. VDMA Tekstil Makineleri kurul üyesi ve Dilo Grup’un yöneticisi Johann Philipp Dilo, “Birçok projenin geleceği var ve kısa dönemde daha fazla anlaşma yapılacağını bekliyoruz. Sonuç olarak Milano’da düzenlenen ITMA büyük bir başarıydı. Milano bir kez daha Avrupa ITMA’sının önemini kanıtladı” dedi.

ENERJİ VE MATERYAL VERİMLİLİĞİ İÇİN BÜYÜK İLGİ
ITMA sürdürülebilir tekstil üretiminin endüstri için büyüyen bir konu olduğunu kanıtladı. VDMA anketine göre enerji ve material verimliliği müşterilerin en çok ilgi gösterdiği konu oldu. Enerji verimliliği için sorulan sorulara VDMA üyelerinin yüzde 72’si enerji verimliliğine müşteri ilgisinin yüksek ve çok yükesk olduğunu belirtti. Material verimliliği ikinci sırayı aldı: şirketlerin yüzde 63’ü bu konu hakkında müşteri ilgisine yüksek ve çok yüksek dedi. VDMA ve Mavi Yeterlilik üyeleri ITMA’nın  “Sürdürülebilirilik Yeniliğin Mater Sanatı”iddasını yerine getirdi. Regina Brückner, “İlk defa enerji verimliliği ve yeşil teknoloji konusunda gerçek bir anlayış ve ilgi hissettik. Görünen o ki Alman makine üreticileri bir kez daha bizim gelecek yıllara heycanla bakmamızı sağlayn sürdürülebilir makineler üretme konusundaki pozitif görüntüsünü güçlendirdi.

PAZARLAR DAHA GLOBAL BİR ŞEKİLDE TEKRAR DAĞITILDI
Müşteri profili müşteriler tekrar daha global bir şekilde dağıtıldı ve bireysel pazarların bağımlılığı azalıyor. Birçok pazarın uzun süredir düre gelen tekstil geleneği ile geri gelmesi gelecek yıllar için pozitif bir işarettir. “VDMA Tekstil Makineleri ve Trützschler’in yönetici partneri Heinrich Trützschler, “Etkinlik beklentilerimizi oldukça aştı. Bizim için özellikle Bangladeş, Hindistan, Meksika, Pakistan ve Türkiye’den gelen ziyaretçiler çok fazla ilgi gösterdi” dedi. KARL MAYER Textilmaschinenfabrik’in CEO’su Arno Gärtner, “Bu yıl ki ITMA tüm beklentilerimizi aştı. Birçok uluslararası müşteriyi ağırladığımız için çok mutluyduk” diyerek ekledi.

VDMA 2016’DAKİ YURT DIŞI AKTİVİTELERİ
Lokal mevcudiyet makine üreticileri ve tekstil üreticileri arasındaki anlamlı dialog için gerekli olduğu için VDMA ilgili pazarlardaki konferans serilerine devam etmektedir. Yeni durak Vietnam olacak. VDMA, 5 Temmuz’da Hanoi ve 7-8 Temmuzda Ho Chi Minh’de “Alman Teknolojisi Vietnamiı Tekstille Buluşuyor” temalı bir forum düzenleyecek. VDMA üye şirketleri, Vietnamli tekstil üreticilerine en son teknolojilerini tanıtıcak ve ayrı bir şekilde bu teknolojiler HCMC’de (Ho Chi Minh) öğrencilere de tanıtılacak. B2B Programı ve gala yemeği programı zenginleştirecek. Daha fazla detay 2016’nın başında duyurulacak. Dahası VDMA, Jakarta’daki INDO Intertex’de (27 ile 30 Nisan 2016’da düzenlenecek) ve Anlanta’daki Kuzey Amerika Techtextile’nde Alman Topluluğu’nu oluşturdu. Asya’daki öncü tekstil makine etkinlikleri ITMA ASYA ve CITME 2016 ( Şangay’da 21 ile 25 Ekim 2016 tarihleri
arasında düzenlenecek) için VDMA yine büyük bir katılım beklemektedir.

İnceleyin

Korteks pet şişeden polyester iplik üretecek

Zorlu Tekstil Grubu şirketlerinden Korteks, döngüsel ekonomi tabanlı inovasyona dayalı yeni nesil tekstil yaklaşımıyla, 10 milyon ...