Tekstil dünyası 3 büyük fuarda buluşuyor

Bu yıl 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, Tüyap ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilecek. ITM 2018’le eş zamanlı olarak düzenlenen 15.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, HIGHTEX 2018 Uluslararası Teknik Tekstiller & Nonwoven Fuarı ile 8. Uluslararası Tekstil Konferansı aynı çatı altında buluşacak.

Sektör profesyonelleri, katılımcı firmalar, basın mensupları ve misafirlerin katılımıyla şova dönüşecek olan ITM 2018 Fuarı dört gün boyunca sürecek. Fuar süresince pek çok tekstil makinesi lideri dünya lansmanlarını yapacak. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda firmanın katılacağı, binlerce kişinin ziyaret edeceği bölgenin en önemli tekstil teknoloji şovu olan ITM 2018, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı firmaların milyon Euro’luk satışlar gerçekleştirdiği ve birçok iş bağlantısının yapıldığı bir organizasyon olma özelliğini taşıyor.

İPLİK SEKTÖRÜNÜN YÜKSEK PERFORMANSLI ÜRÜNLERİ SERGİLENECEK

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ile aynı tarihte Tüyap’ta düzenlenecek olan 15.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamlarıyla tekstil sanayisini ziyaretçilerin ayağına getirecek. Küreselleşen dünyada, iplik ticaretine yön veren en önemli platformlardan biri olmayı sürdüren İstanbul İplik Fuarı; Türkiye’nin ve dünyanın lider iplik üreticilerinin son teknolojik yeniliklerini ve en yeni ürünlerini tekstil sektörü ile buluşturmaya hazırlanıyor. Dört gün boyunca sektör temsilcilerini misafir edecek olan İplik Fuarı’nda, iplik sektörünün en büyük üreticilerinin, yüksek performanslı ve kaliteli ürünleri sergilenecek. İplik sektörünün yeni pazarlara açılması hedefiyle uluslararası pazarlama faaliyetlerine ağırlık verilen fuar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz ticari fırsatlar sunacak.

ORTA DOĞU VE DOĞU AVRUPA’NIN EN BÜYÜK BULUŞMASI: HIGHTEX

ITM 2018 ile eş zamanlı düzenlenecek bir diğer fuar ise; Tüyap ve Teknik Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı. HIGHTEX 2018 Fuarı ayrıca Türkiye’de, konusunda ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyor. Teknolojik gelişimlere hızla ayak uyduran tekstil sektörünün en önemli pazarlarından olan nonwoven, teknik tekstil, akıllı ve son teknolojik gelişmelere sahip tekstil ürünlerinin tanıtımları, bu yıl yedincisi düzenlenen HIGHTEX 2018’de gerçekleştirilecek. Teknik Tekstil ve Nonwoven hammaddeleri, ara ve nihai ürünler ile üretim teknolojilerini bir arada bulunduracak olan HIGHTEX Fuar’ı Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın da en büyük buluşma noktası olacak.

AKADEMİSYENLER VE SEKTÖRÜN UZMANLARI ETT 2018 KONFERANSINDA BULUŞACAK

Marmara Üniversitesi tarafından organize edilerek bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan ETT 2018 8.Uluslararası İstanbul Tekstil Konferansı, 14-16 Nisan 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Küresel çapta pek çok akademisyen ve sektör uzmanının sunumlarıyla zenginleşecek olan konferans, ITM 2018, İstanbul İplik Fuarı ve HIGHTEX 2018 eşliğinde düzenlenecek. “Geleneksel Tekstil, Teknik Tekstil ve Konfeksiyon Alanlarında Yenilikler ve Girişimlerdeki Güncel ve Gelecek Gelişmeler” teması ile akademisyen ve uzmanların katılacağı ETT 2018 Konferansı’nda tekstil sektörü üzerine konular tartışılacak.  İşbirliğini yoğunlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla yapılacak olan bu konferansın, geleceğin tekstil endüstrisine önemli katkılar sağlayacağı umuluyor.

#tekstil, #fuar, #iplik

İnceleyin

Durak Tekstil Sağlam Adımlarla Küresel Pazarda Büyüyor

Zengin dikiş ve nakış ipliği ürün portföyü ile ihracat pazarlarında büyümeye dönük güçlü adımlar atan ...