Stäubli’den modern dokuma fabrikaları için çözümler

17Ana merkezi Zürih Gölü’ndeki Pfäffikon’da yer alan Swiss Stäubli Grup tekstil makinelerinde öncü uluslararası bir kuruluştur. Geniş ürün çeşitliliği geleneksel tekstil endüstrisindeki bir asırı aşkın tecrübesi ile araştırma ve geliştirmelerine dayanmaktadır. Bugünlerde ağızlık açma makineleri ve dokuma hazırlama sistemleri üreten şirket aynı zamanda halı dokuma ve teknik tekstil dokuma çözümleri üretmektedir.  

 

TÜM UYGULAMALAR İÇİN AĞIZLIK AÇMA SİSTEMLERİ

Yeni armür makinelerindeki tasarımları ile şirket tekstil endüstrisinde yeni fırsatlar yarattı ve teknik çok yönlülük, güvenilirlik ve verimlilik açısından yeni standartlar belirledi. En son nesil  S3000/3200 döner armür makinesi her armür makinesinin kalbi olan yeni kilit sistemi ile piyasaya sunuldu. Evrimsel özellikleri çerçeve seçiminde düzenlik sağlarken güvenilir bir şekilde daha fazla çalışma hızı sağlar. Dokumacılara daha az gürültü ve titreşim ile daha fazla avantaj sağlamaktadır. Jakarlı dokuma makinelerine geldiğinde ise Stäubli birçok versiyonu bulunan elektronik Jakarlı makineleri ile mükemmelliği yakalamış ve kullanıcılarına hayal edebilecekleri tüm desenleri yapabilme imkanı sağlamaktadır. Çok yönlü SX Jakar makinesinin 1408 ve 2688 kancalı olmak üzere iki boyutu bulunmaktadır. Makine minimum bakım gerektirir ve rapierli, hava jetli, su jetli ve kurşunlu atkı atma sistemleri bu makineye uyarlanabilir.

 

DOKUMA HAZIRLAMADA OTOMASYON

Dokumacılar kaliteli kumaş, esneklik ve son teslim tarihi konusunda artan beklentilerle yüz yüzedir. Bu nedenle dokuma işlemi optimize edilmelidir. Stäubli tahar makineleri SAFIR ve DELTA ile dokuma fabrikalarının hazırlama departmanlarında verimliliği ve esnekliği sağlmaktadır. Makineler kanıtlanmış konseptlere ve üst dey teknolojilere dayanmaktadır.

 

ÇOK YÖNLÜ HALI DOKUMA MAKİNELERİ

Stäubli yüksek performanslı ALPHA serisi halı dokuma maineleri ile kullanıcılarına değişen market beklentilerine rağmen lider olma imkanı sunmaktadır. Makinelerdeki çok yönlülük halı fabrikalarının müşterilerinin isteklerine hızlıca cevap vermesi sağlar. Bunu bir tuşla özgün dizaynı, bağlamayı ve teknolojiyi bir araya getirerek yapmaktadır. Özel özellikleriyle fabrika sahibine yüksek miktardaki siparişlerde kolaylık sağlarken maliyeti azaltır. Yeni ALPHA 500 XHDC dokuma makinesi Schönherr’ın esnekliğinin bir numaralı örneğidir. Bu makine tarak yoğunluğu 1,200 kadar fazla olan yoğunluklarda, sekiz renk kapasiteyle çalışabilmektedir. 3 milyon pixels/m² ile desenler kesin olarak belirlenmektedir. Renklerin ve desenlerin kombinasyonları birbiriyle paralel değil yani tasarımcılar makineyi sınırsız bir şekilde kullanabilir.

 

İHTİYAÇLARA YÖNELİK UZUN YAŞAMLI MAKİNELER

Modern dokuma fabrikalarındaki öncü niteliğindeki Stäubli çözümleri her kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik olup aynı zamanda ekonomik bir üretim sağlamaktadır. Tüketicilerin uygun bakımı yatığı, gerekli eğitimi aldığı ve orjinal yedek parçaları aldığı sürece makine alındıktan sonra uzun yıllar performansını korumaya devam eder.

İnceleyin

Andritz to enhance its’ scope thanks to Laroche acquirement

International technology Group ANDRITZ signed an agreement with Laroche, based in  France, to acquire LM ...