Sahilde sokak sanatı

Daha fazla banyo keyfi için dijital baskılı çözgülü örme havlu kumaş

Havlular sadece kurulanmak için yararlı değildir aynı zamanda banyo yapmanın güzelliklerinden tüm dikkati bir anda kendilerine çekebilirler. Nasıl olduğunu görmek için bu sayfadaki şatafatlı örneğe bakmanız yeterlidir. KARL MAYER tarafından üretilen havlu kumaş ürünü ister havuz başında ister sahilde, hatta banyoda lavabonun yanında olun, parlak renklerde canlı motiflerle canlı vurgular meydana getiriyor.

Tekstil, bitmiş ürünün sadece sahip olunması gereken bir banyo aksesuarı değil, aynı zamanda gerçek bir göz alıcı şey olmasını sağlamak için çift taraflı kumaşla bir TM 4-TS EL üzerinde üretildi. Bir tarafta yoğun bir pamuk tabakası bulunur. Banyodan sonra ciltteki nemi hızla emer ve vücudu yumuşak bir şekilde sarar. Diğer taraf ise kesilmiş polyesterden oluşmaktadır. Yumuşak dokusu sizi rahatlamaya davet ederken, pürüzsüz yüzeyi hem üzerine istenilen baskının yapılması kolaylaştırıyor hem de daha hızlı kuruyor. Özgün tasarım, ZIMMER AUSTRIA’da dijital bir baskı işlemi kullanılarak oluşturuldu. Baskı, kaplama ve terbiye sistemleri uzmanı harika bir iş çıkardı. KARL MAYER’in tekstil geliştiricisi Melanie Bergmann, sonuçlardan daha mutlu olamazdı: “Renkler son derece canlı ve göz alıcı iken konturlar de (kenar çizgileri) keskin olmaktadır. En ince çizgiler bile kusursuz ve belirgin şekilde belirlenmiştir,” diyor tekstil mühendisi.

Bukle havlu ile sıkı bir şekilde bütünleştirilmiş çözgülü örme teknolojisi rengarenk havluların uzun süre keyfinin çıkarılmasını sağlar. Yumuşak elyaf tabakası iplik çektirme etkenlerine son derece dayanıklıdır. Üretimdeki uzun hizmet ömrü ve ekolojik avantajlar, çözgülü örme havlu ürünlerini dokuma muadillerinden ayırır. TM 4-TS EL, geleneksel hava jetli rapierli dokuma tezgâhları gibi sıkıştırılmış hava gerektirmez ve bu nedenle üretilen kilogram kumaş başına yaklaşık %87 daha az enerji tüketir. Çözgülü örmede haşıllama işlemi de ortadan kaldırılmış olur. Bu tekstil kimyasalları, atık su ve enerji yönünden yakl. 0.20 USD / kg’lık bir tasarruf sağlar. Bu, hammadde üretimi için iplik hariç üretim maliyetlerinin yaklaşık %30’una tekabül etmektedir. 186” genişliği ve 800 rpm hızı ile TM 4-TS EL, 24 saatlik çalışmada her gün 400 g / m2 ağırlığında yaklaşık 1.800 kg havlu kumaş üretir. Bu, hava jetli rapierli dokuma tezgahından yaklaşık %250 daha fazladır.

İnceleyin

Otomotiv tekstilleri noktasında en son Andritz yenilikleri

Doğrudan ekipmanın kendisine odaklandığımızda iki büyük iğneleme yeniliği yakın zamanda piyasaya sürüldü: PA.3000 silindir ön ...