Pigment Reklam: “Yerel pazarda küresel vizyonla hareket ediyoruz”

pigment-reklamUV baskı pazarı dahil tüm sektörde büyüme öngören Pigment Reklam, çalışmalarını tanıtım ve satış odaklı olarak yoğunlaştırıyor.

Dijital baskı sektörüne gelişmiş UV çözümler sunan Pigment Reklam, 2016 yılında hareketli ve güçlü alımların gerçekleşeceği bir pazar beklentisine sahip. Bu iyimser tablonun hem ekonomik hem de siyasal kriterlere bağlı olduğuna dikkati çeken Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, firma olarak tüm hazırlıklarını yaptıklarını açıkladı. Serkan Çağlıyan bu dönemde gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında sorularımızı cevaplandırdı.

Firmaların yatırım kararları açısından 2016’nın nasıl bir dönem olmasını bekliyorsunuz?
“Hangi sektörde yer alırsa alsın bütün yatırımcılar öncelikle önlerini görmek ister. Yapılacak yatırımın geri dönüş süresi, bu süre zarfından tam kapasite ile çalışıp çalışamama, sektörün hangi yönde seyredeceğine dair genel beklentiler, uygulanacak vergi ve teşvik sistemleri vb. unsurlar yatırım kararı alınırken göz önünde bulundurulur. Dijital baskı sektörü giriş, orta ve endüstriyel düzeyleri açısından bakıldığında yüksek teknolojik özellikleri ile ciddi bütçelere sahiptir. 2015 yılında bölgemizde yaşanan siyasal, sosyal ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle yatırımcılar bekle-gör taktiği izledi. Birçoğu yatırımlarını erteledi, bazıları ise yatırımdan vazgeçti. Büyük yatırımlarda genelde bu yaşanırken, küçük ve orta ölçekli yatırımlar dalgalı bir şekilde gerçekleşmeye devam etti. 2016 yılında beklemeye alınan yatırımların gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Yeni bir seçim beklentisi olmaması, ekonomik anlamda yeni bir kriz öngörülmemesi büyüme hedeflerini güçlendiriyor.”

Pigment Reklam olarak sizin 2016 hedefleriniz ne olacak?
“Pazarda UV baskı çözümlerimizle oldukça iddialıyız. swissQprint’in ikinci nesil üç modeli ile giriş, orta ve endüstriyel segmentlere ulaşıyoruz. Yeni nesil Oryx 2, Impala 2 ve Nyala 2 ile hızı ve baskı genişliğini esnek hale getirdik. Nyala 2 ile bu yıl açık hava reklamcılığı, cam sanayi ve diğer segmentlere satışımızı arttıracağız. Kaliteden ödün vermeden daha ekonomik bütçelere sahip müşterilerimize HandTop ve WIT-COLOR markalarımızın çözümlerini tedarik ediyoruz. Ayrıca çözümlerimiz arasına yeni katılan Alman kesim markası bullmer ile grafik sektörüne anahtar teslim komple çözüm sunmaya başladık. swissQprint ve bullmer markasının çözümleri mükemmel bir uyum sağlıyor. 2016 yılında müşterilerimizin rekabet avantajı elde edeceği uygulamalarla onlara ulaşmayı hedefliyoruz. Yerel nitelikteki Türkiye baskı pazarında küresel vizyonla hareket ediyoruz. Müşterilerimize sadece bir makine değil 7/24 servis güvencesi sağlıyoruz. Onları sık sık bakım nedeniyle üretime ara vermelerden kurtaran servis anlayışı ile çalışmalarımız devam edecek.”

Bu yıl hangi fuarlarda yer alacaksınız?
“Pigment Reklam olarak hem Türkiye hem de yurtdışındaki fuarlara katılım sağlıyoruz. Yurtdışında özellikle temsil ettiğimiz markaların katıldığı fuarlarda onları yalnız bırakmıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi FESPA Digital 2016 fuarında yer alacak olan swissQprint, bullmer ve HandTop markalarımızın standlarında ziyaretçilerle buluşacağız. Yine Çin’de gerçekleştirilecek olan önemli dijital baskı fuarlarında bu markalarımızla birlikte yer alacağız. Türkiye’de ise hali hazırda her yıl Sign İstanbul ve FESPA Eurasia fuarlarına katılıyoruz. 2015 yılındaki fuar sonuçlarını göz önüne alarak hangi fuara, nasıl bir konsept ve içerikle katılacağımıza karar vereceğiz. Açıkça birbirine çok yakın tarihlerde iki dijital baskı fuarının olması katılımcılar için ciddi bir yük getiriyor. Beklentileri karşılamayan bir fuar ise boşa giden bir yatırım anlamına geliyor. Bu konuda hassas olacağız. Bizim için önemli olan, pazarı bir araya getiren doğru platformlarda yer almaktır.”

#PigmentReklam #Pigment #Dijitalbaskısektörü #baskı #UVçözümler #FESPADigital #FESPA

İnceleyin

BCF S8 Tricolor meets the need for the trend towards multiple colours

Oerlikon Neumag has found the right approach for its customers with the efficient BCF S8 ...