Kusters Calico, yenilikçi kumaş yıkayıcılarını ITMA 2015’te sergileyecek

kusters-calicoHindastan kuruluşlu dokuma ile örme kumaşlar için en fiyatı uygun ve mükemmel ıslak işlem konseptleri üreten Kusters Calico Makineleri Pvt. Ltd, İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek olan ITMA 2015’te en son geliştirdiği iki yıkama konseptini sergileyecek.

300 milyon euro’luk bir şirket olan Almanya kuruluşlu Jagenberg Grup’un alt kuruluşu olan Kusters Calicokesikli sıkıcı ile Super Flush yıkama makinesini ve pile kumaş süreci için gereklilikleri temin edecek Flush Master’ı tanıtacak. Farklı kombinasyonları ile Super Flush dokuma kumaş süreçleri için bugünün tekstil endüstrisindeki en etkin yıkama makinesidir. Ayrıca Flush Master da farklı kombinasyonları ile pile kumaş üretimindeki ve baskı sonrası gerginliğe duyarlı yüksek bükümlü kumaşlardan üretilen sentetik döşeme kumaşlarının üretimindeki gereklilikleri karşılamak için geliştirilmiştir. Super Flush Yıkama makinesinde, yatay ve dikey yıkama efektinin kombine edilmiş olması içine işleyen, yaygın ve çalkantılı efekt oluşturuken katagorisindeki en az suyu tüketen makinedir. Super Flush’da iki kumaş yönlendirici arasındaki mesafe dar olduğundan, Viol’dan Likra’ya gerginliğe duyarlı kumaşların işlenmesini sağlar. İki çalıştırıcı arasındaki 20 metrelik kumaş ile gerginlik kontrolü yükleme hücreleri ile yapılırken devir daim eden sıvı miktarı içeri giren temiz sudan bağımsızdır. Flush Master Yıkama Makinesinde yüksek jetli su sprayi damlalar oluşturarak pile kumaşlarda düzleşmeyi engelleyen ve kumaşın orijinal formuna geri dönmesine yardım eden içe işleyen, yaygın ve çalkantılı yıkama efekti sağlar. Flush Master Yıkama Makinesi de en az su miktarını tüketir. 6 metre stok yapabilen yıkama kısmında iki silindir arasındaki kısa mesafeden dolayı kumaş gerginliği en azdır. Burda da devir daim eden sıvı miktarı yeni gelen temiz sudan bağımsızdır. S-Roll Boya Fuları Avrupa pazarının ve Avrupa makine üreticilerini OEM gerekliliklerini karşılayan Alman şirket Jagenberg Tekstilleri tarafından sergilenecektir. Kusters Calico Hindistan pazarı dışında üretiminin yüzde 70’ini Türkiye, Güney Amerika, ABD, Endonezya, İran, Bangladeş, Kore, Vietnam, Avrupa, Mısır, Sri Lanka, Rusya, Orta Doğu, Afrika ve daha birçok ülkeye ihraç etmektedir. Kusters Calico, Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Peru, Ekvator, Bolivya, Beyaz Rusya, Türkiye, İspanya, İsveç, Portekiz, Fransa, Güney Kore, Endonezya, Sri Lanka, Çin, Bangladeş, Hong Kong, Mısır, Pakistan, Suriye ve Güney Afrika gibi dünya çapındaki 25 ülkede şubelere sahiptir. Kusters Calico’nun Yönetim Direktörü Sushil Verma, “ Kusters Calico kaplama ve laminasyon teknolojisi konusunda işlerini genişletirken Hindistan pazarında ve dünya çapındaki pazarlarda dokuma ve örme kumaşlar için ıslak işlem konusunda en iyi ve uygun fiyatlı çözümleri sağlamaya kendini adamıştır. Şu anda müşterilerimizin kalite beklentilerini ve isteklerini karşılamak için toz geçirmez montaj hattı ile fabrikamızı genişletmeye başladık. Bu genişletme bizim teslimatları daha kısa sürede gerçekleştirmemizi ve müşteri terminlerini karşılamamızı sağlayacak” dedi.

 

İnceleyin

Devrim niteliğindeki makine bir asırdan fazla bir süre sonra Monforts’a geri döndü

1918 yılında üretilen 36 merdaneli bir şardon makinesi, Almanya’nın Mönchengladbach kentindeki Monforts İleri Teknoloji Merkezi’nde ...