ITMA Asya + CITME 2016, lider tekstil makine üreticilerinden mükemmel bir geri dönüş aldı

itma-asya5.ITMA Asya + CITME, kaliteli ürün, yüksek üretim ve yeşil teknoloji konularında stratejik yükselme yaşayan Çin’de büyüme fırsatlarını değerlendirmeye hevesli hem ulusal hemde uluslararası firmalardan büyük rabbet gördü. 21 ile 25 Ekim 2016 tarihleri arasında Şangay’daki yeni Ulusal Fuar ve Toplantı Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın sergi alan başvuruları 29 Şubat 2016’da sona erecek. Etkinlik sahipleri CEMATEX, Çin Tekstil Makineleri Birliği, Tekstil Endüstri Konseyi, CCPIT (CCPIT- Tex) ve Çin Fuar Merkez Grup Kurumu’na göre serge alanlarının nerdeyse 1000 tanesi için başvuru yapıldı. CTMA’nın yardımcı başkanı Gu Ping, “Birleştirilmiş etkinlikte bu yıl daha fazla Çinli üreticinin yer alacağını görüyoruz. Enteresandır ki başvuranların %30’u ilk kez etkinliğe katılacak. Bu, etkinliğin önemli bir endüstri platform olancağının göstergesidir” dedi. CEMATEX Başkanı Charles Beauduin, “Sergi alanı için başvuru tarihinin sonuna yaklaştıkça standı son tarihten önce güvene alma konusunda endişeli olan üyelerimizden daha fazla başvuru alıyoruz. Herke Çin pazarına grime fırsatı itediğinden beklendiği gibi ulusal ve uluslararası üreticilerden ilgi çok yüksek” olduğunu söyledi.

ÇİN TEKSTİL ENDÜSTRİSİNİN BÜYÜK VE SAĞLIKLI GELİŞİMİ
Çin’in 13. Beş Yıllık Plan’ı (2016-2020) açıklanırken tekstil makine üreticileri son teknolojilerini ve ürünlerini alıcılara göstermek için strateji bir platform olan ITMA Asya +CITME’ye yöneldi. Planda Çin tekstil sektörü değişime ve gelişime odaklanacak. Yapısal ayarlamalar her sektörde yapılmaya devam edecek böylelikle tekstil girişimlerinin ve endüstriyel tekstil alanlarının gelişimi için gerekli fırsatlar artacaktır. CTMA’ya göre Çin tekstil endüstrisi rekabetçi kalabilmek için sürekli daha fazla yatırım yapıyor. 2015 yılında toplamda 15.235 yeni proje yapıldı. Ocak 2015’ten Kasım 2015’e kadar 5 milyon yen yatırım değerine sahip projelerin değeri 1.09 milyon yen’e yükseldi. Bu 2014’teki aynı dönemle karşılaştığında %200’lük bir büyümedir. Gu Ping, “Daha iyi teknolojilere olan isteği ortaya çıkartıcak olan bu pozitif tablo ve 2014’teki etkinliğin başarısı karşısında gelecek etkinliğe olan katılımın muhteşem olacağana güvenimiz tamdır” dedi. ITMA ASYA + CITME 2016, Pekin Tekstil Makine Uluslararası Fuar Co. Ltd tarafından organize edilmektedir ve yardımcı organizatör MP Fuar Pte Ltd’dir. Etkinliğin özel partneri ise Japon Tekstil Makine Birliği’dir. Son ITMA ASYA+ CITME etkinliği 2014 yılında 150.000 metrekarelik alanda gerçekleştirildi. Etkinliğe 28 yerden yaklaşık 1.600 katılımcı ve 1202 yerden 100.000 ziyaretçi katıldı.

İnceleyin

Korteks pet şişeden polyester iplik üretecek

Zorlu Tekstil Grubu şirketlerinden Korteks, döngüsel ekonomi tabanlı inovasyona dayalı yeni nesil tekstil yaklaşımıyla, 10 milyon ...