İtalyan makine üreticileri ITMA 2015’de başroldeydi

italyan-makine-ureticileriDünyanın tekstil makine endüstrisine adanan en önemli ticaret fuarı ITMA 17.etkinliğini Milano’da gerçekleştirdi. Bir kez daha teknolojileri ve sayıları açısından İtalyan şirketler etkinlikte iz bıraktı. ITMA kapılarını 12 Kasım’da Milano’da açtı ve 8 gün boyunca ziyaretçiler 454 İtalyan makine üreticisinin etkinlikte sergilediği yüksek teknolojili ürünleri dünyanın en önemli tekstil makine fuarında görme fırsatı buldu. Katılımcı ülkeler arsında İtalya’nın liderliğini onayayacak şekilde İtalyan makine üreticilerinin kullandığı alan toplamda 32.000 metrekare (Toplam sergi alnının %30’u) idi. ACIMIT (İtalyan Tekstil Makinel Üreticileri Birliği) Başkanı Raffaella Carabelli “20 yıldan sonra dünyanın öncü tekstil makine fuarını tekrar Milano’ya getirdiğimiz için gurur duyuyoruz.” dedi ve ekledi  “Bu sayılar sadece İtalya’yı katılımcı ülkeler arasında ilk sıraya taşımaz aynı zamanda sektörümüzün canlılığının gerçek göstergesidir. Ayrıca İtalyan tekstil endüstrisinin sağlığının iyi durumunu onaylar niteliktedir.”

İTALYAN TEKSTİL MAKİNE ENDÜSTRİSİNİN BAĞLILIĞI VE ACIMIT İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Dahası, bu seneki ITMA “Sürdürülebilir Yenilik Sanatında Master” sloganı ile global tekstil makine sektörünün gerçekten sürdürülebilir tekstil ve materyallere bağlılığının turnusol testi niteliğindedir. Bu alanda da İtalyan üreticiler çoktan büyük bir rol oynamaya başladı. Bir süreden beri Italyan makine üreticileri, etkili bir şekilde üretimi ve maliyeti azaltan etkin teknolojik çözümlere olan ilgiyi karşılamak için ürünlerinde sürdürülebilirlik konusuna odaklanmaya başladı. ACITMIT Başkanı, “Sürdürülebilir teknolojiler ile birliğimiz 2010 yılından beri çevresel ve ekonomik sürdürülerbilirlik konusuna kendini adamıştır” dedi. ITMA süresince uzmanlaşmış gazetecilere projenin CO2 emisyonu üzerindeki etkisini sunduk’ diyerek açıkladı Carabelli. D’Appolinia mühendislik firmasının detaylandırdığı hesaplamalara göre, ‘’Sürdürülebilinir Teknolojiler’’ projesine uygun olarak yeşil sertifikalı Italyan makinelerinin kullanımı sayesinde ortaya çıkan 2014 yılındaki CO2 emisyonundaki azaltma 221,181 ton CO2 miktarında oldu ki bu da yılda ortalama 35,000 kilometre seyreden 38,534 arabanın emisyonuna eş değerdir. Carabelli, “Bu bizim sektörümüzün tüm endüstriye yaptığı bir katkıdır. Bu bağlılığa tanıklık olarak basın konferansını sürdürülebilir moda showu izleyecek.” dedi. 5 genç tasarımcı İtalyan makineleri kullanan ve çevresel sorumluluk ilkelerine sahip 6 tekstil üreticisi tarafından sağlanan sürdürülebilir kumaş yorumları oluşturdu.italyan-makine-ureticileri1

EKONOMİK GELİŞME BAKANLİĞİ’NIN VE ICE AJANSI’NIN DESTEĞİ
Moda gösterisi İtalya’nın etkinliğe katılımını arttırmak amacıyla İtalyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve İtalyan Ticaret Ajansı aracılığı ile İtalyan develeti tarafınfan ITMA’nın Özel Proje’nin bir parçasıydı. ITMA Milan İtalyan tekstil makineleri sektörü için eşşiz bir fırsat penceresi oldu ki bu Italya’nin uluslararasılaştırmaya doğru en iyi tavrı olan endüstriyel sektörlerinden biri. Italyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığın’dan kayda değer maddi destek almaktan yararlanmış olması ve, ACIMIT ile ortak olarak, fuardaki sayısız İtalyan firmalarına hedefli girişimlerle destek sağlayan, ITMA Milan 2015 için Özel Proje olarak bilinen projenin parçası olmuş olmasının nedeni budur,’’ diye belirtti İtalyan Ticaret Ajansı’nın Genel Müdürü Roberto Luongo. 2015’te dikkat çeken farklı girişimler Italya’dan gelen dış temsilcilikler; Bangladeş, İran, Mısır ve Pakistan’ında içinde bulunduğu aşağı yukarı on farklı ülkeden gelen 200 tekstil operatörü; ve ITMA 2015 ödülleri ki sayesinde yabancı üniversitelerden (Etiyopya, Hindistan, Rusya ve Vietnam) 10 öğrenci ITMA çadırlarını ziyaret etme fırsatını buldu ve İtalyan tekstil makineleri sektörünün en son çıkan ve en yenilikçi önerilerini keşfedebildi. Bütün bu girişimler yoğun bir tanıtım kampanyası (birisi renk ve diğeri yenilikliğe odaklı videolar da içeren), iki basın toplantısı ve ACIMIT kurumsal videosu ile desteklenmiş olundu.

İnceleyin

ITMA Asya 2021’de Stäubli yenilikleri

ITMA Asya 2021’de Stäubli, tekstil fabrikalarına yeni ve genişletilmiş faydalar sunan, son teknoloji ürünü, üst ...