İsviçre ’de üretilen dokuma hazılık makineleri

dokuma-makinesiEtkin dokuma hazırlığı boş zamanı engellemek ve devamlı üretimi sağlamak için çözgülerin tam zamanında, doğru sayıda ve gerekli kalitede üretilmesini sağlamaktadır. Otomatik tahar ve elektronik çözgü bağlama makinelerinin geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı konusunda uzman Stäubli, dünya çapında aşağıdaki konularda ünlüdür: • En gelişmiş teknolojiler • Uzun kullanım ömrüne sahip makineler • Ürün çeşitlerinin pazar ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan müşteriler ile iyi ilişkiler. Gelişmiş teknolojisi ile İsveç’li şirket en son teknolojiye sahip uygulama çeşitleri ile ilgilenen dokuma hazırlık departmanlarının gerekliliklerini karşılamaktadır.

SAFIR S60 – EN GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ İLE OTOMATİK TAHAR MAKİNESİ
ITMA Milano 2015’de halka tanıtılan SAFIR S60, neredeyse yirmi yıldır Pazar lideri olan DELTA 110 tahar makinesinin adımlarını izlemekte ve onun üzerine çıkmaktadır. SAFIR S60, DELTA 110’un ünlü olduğu tüm fonksiyonları sağlamakta ve şüphesiz geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Böylelikle kullanıcıya sağlanan fayda önemli ölçüde arttırılmıştır. S ve Z büküm ştraygarn iplikler dahil tüm ipliklerle tahar yapabilmektedir.

•Maliyette azalma sağlayarak daha kısa üretim süresi
Geleneksel iğne ile ayırma yöntemi yerine vakumlu kıskaç hullanarak yeni iplik ayırma prensibi ile Stäubli iplikleri tutma konusunda yeni bir temel attı. Vakumlu kıskaçlar tüm incelikteki ipliklerle çalışabildiğinden ayırma iğnelerinin değişim sürecine artık gerek kalmamıştır. Maliyette azalmaya neden olarak işlem süresi kısalmıştır.

• Uygulama olanaklarının çeşitliliğinde artış
Vakumlu kıskaç farklı iplik numaralarının taharlanmasını sağlar ve bu nedenle parçalı çözgüde 1:1 çaprazlama kullanılmasına gerek kalmaz. Çoklu rankle çözgü levdine sarılmış iplikler bile 1:1 çaprazlama olmadan taharlanabilir. Renk Tekrarlama Yönetimi, SAFIR S60’ın herhangi bir renk düzeninde düzeltme sğlamak için iplik depolama bölümü içermektedir. Çok renkli çözgü lenvendlerinde bile renk tekrarının ve ipliklerin taharının doğruluğunu control eden hassas optik elektronik sistemler tarafından renkler tanınmaktadır. Bu gelişmiş özellikler ve fonksiyonlar dokuma üreticilerinin uygulama lanlarını kolayca genişletmelerini sağlar.

•Enerjinin ve kaynakların etkin kullanımı
Düşük enerji kullanımı Stäubli için bu yeni seriyi geliştirirken anahtar amaçtı. Tamamen entegre edilmiş bilgisayar teknolojisi ve otomotikleştirilmiş bireysel modüller kullanılarak elektirik kullanımı %20 ve basınçlı hava gerekliliği %25 azaltıldı.

TOPMATIC – ÇÖZGÜ BAĞLAMADA EN İYİSİ
TOPMATIC, çözgü bağlama makinesi, ince ve orta iplik numalarına sahip çözgü ipliklerinin etkin bağlanmasında dünya çapında tanınmaktadır. Makine 0,8-500 tex arasında iplik numarasına sahip aşağıdaki iplik tiplerinde kullanılmaktadır (materyale bağlı olarak): • Pamuk, yün, ipek • Karışım iplikler • Filament iplikler, mono filamentler • Teknik iplikler

#İsviçre #dokumahazılıkmakineleri #dokuma #makine

İnceleyin

World class quality produced in Turkey

Primary objective of Ekoteks, producing jacquard yarn, which is critically important as a by- product ...