Groz-Beckert ITM Texpo Eurasia 2013 fuarında

Örgü alanında, verimlilik ön plandadır. Bu şekilde, müşterilere sadece Groz-Beckert ürünlerinin kullanımından kaynaklanan tasarruf potansiyelleri gösterilecek.

Merkezi etki faktörlerinin bazı optimizasyonları daha etkili ürün elde etmeye yardımcı olmaktadır. Buradan hareketle, yenilikçi Groz-Beckert çözümleri, verimliliği artıran diğer imkanlara kapı açmaktadır. Kaynakları iyi kullanmanın maliyet tasarrufu ve önemli ölçüde performans artışı sağladığına dair bilinen bir örnek litespeed® yuvarlak örgü iğnesidir. Optimize edilen iğne gövdesi geometrisi, standart iğnelerle karşılaştırıldığında, çok büyük bir enerji tasarrufu sağlamakta ve CO2 salınımı önemli ölçüde azalmaktadır. Devrim niteliğindeki yüksek hız çözümü verimliliği artırmaktadır. Bir iğne modifikasyonuyla, büyük çaplı yuvarlak örgü makineleri, sürekli çalışmada artık daha büyük hızlarda üretim yapabilmektedir. Somut olarak, iğnenin çene geometrisi optimize edildi ve sonuç olarak iğne dili hareket hızı yavaşlatılarak iğne kırılmaları ve aşınmalar yüksek oranda azaldı. Groz-Beckert bundan başka CylinderMaster ile büyük örgü makinelerinde silindir değişimi için mükemmel bir sistem geliştirdi. Kullanımı o kadar güvenli, hızlı ve basit ki, silindir değişimi tek bir kişi tarafından sorunsuzca yapılabilmektedir.

Dokuma alanında iplik birleştirme makinesi KnotMaster, bundan başka yüksek performanslı gücü teli çerçevesi ALtop HYBRID® ve PosiLeno® kıvırcık iplik sistemi merkezi konular arasındadır. Bütün bunlar Groz-Beckert’in hem hazırlık hem de aksesuarı kapsayan ve her aşamada işlem güvenliği sağlayan kapsamlı komple tedarikçi olarak durumunu açıkça göstermektedir. „ Verimlilik artışı dokuma hazırlığında başlar“ sloganı doğrultusunda, KnotMaster üstün tekniği ve basit kullanımıyla kendini kanıtlamaktadır. Hızlıdır, genel kullanımlıdır ve çok ince dokuma ipliklerini bir birine verimli bir şekilde bağlayabilmektedir. Yenilikçi hafif yapı esasına dayanan alüminyum profilli ALtop HYBRID® gücü teli çerçevesi, çerçeve çubuklarının mükemmel şekilde bükülmeye dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, hızlı çalışan dokuma makinelerinde dinamik yüklere çok iyi uyum sağlamakta ve hatasız dokuma imkanı vermektedir. PosiLeno® kıvırcık iplik tertibatı, geleneksel kıvırcık iplik sistemleriyle karşılaştırıldığında %100 daha fazla dokuma üretimine imkan vermektedir. Yüksek devir sayılarına rağmen gücü telinde ve ayakta daha az aşınma oluşmaktadır.

Keçe alanında Groz-Beckert yeni EcoStar iğnelerini sergilemektedir. Genel kullanımı olan keçe iğnesi, nerdeyse bütün gereksinimler için dokusuz kumaş alanında öne çıkmaktadır ve Yenilikler-İnisiyatifinin ilk sonucudur.

Standart iğnelerle karşılaştığında son üründe daha iyi bir yüzey kalitesi, düşük enerji tüketimine bağlı olarak daha uzun kullanım ömrü ve aynı etkinlikte daha düşük delme gücünde iplik aktarımı sağlamaktadır. Diğer bir konu ise, bir avantajlar kombinasyonu sunan GEBECON® iğnesidir: Son üründe iyi yüzey özellikleri ve mükemmel kırılma dayanıklılığı göstermektedir.

Bunun dışında, su püskürtmeli olarak güçlendirilen ürünler için yeni geliştirilen HyTec® D Jet Strip tanıtıma sunulmaktadır. Bu ürün sertlik ve dayanıklılıkta en iyi şekilde Spunlace dokusuz kumaş makinelerine uyum sağlamakta ve ağız kenarlarında iyileştirilmiş aşınma dayanıklılığı, düşük enerji tüketimi ve daha birçok avantaj sunmaktadır. İğne tablası kullanımı ve genel olarak iğne takma-sökme işlemi toplam süreçte önemli bir yer tutmaktadır. BoardMaster sistemini iki unsur daha etkili bir iğne tablası çözümü için ideal duruma getirmektedir: NeedleMaster olarak bilinen hızlı ve etkin iğne takma-sökme sistemi ve iğne tablalarının güvenli şekilde taşınmasını sağlayan BoardScoot.

Dikiş alanında Groz-Beckert sürekli olarak her gereksinim için mükemmel iğneyi sunmaya çalışmaktadır. Zincir ve düz dikiş iğnelerinde, yenilikçi iğne geometrisi LoopControl® mükemmel ilmeğe imkan vermektedir. Belirgin yuvarlaklıkları olan iğneler malzemeye zarar vermemekte ve daha az iğne kırılmaları ve uç hasarlarıyla, daha iyi dikiş görünümü sağlamaktadır.

SAN® 10 ve SAN® 10 XS özel uygulamalarıyla Groz-Beckert en ince dokuma ve örme kumaşlar ya da dikiş için aşırı kritik malzemeler için en uygun iğne seçeneğini sunmaktadır. Dikiş malzemesinin, malzemeye zarar vermeden en yüksek seviyede kalitesini sağlamakta ve verimliliğe katkıda bulunmaktadırlar. Kapsamlı bir ürün programının yanı sıra, Groz-Beckert müşteriye has servis hizmetleri sunmaktadır. Bunlar eğitim, seminerler, satış desteği ve danışma ile dikiş tekniği sorunlarına çözümleri içermektedir. Groz-Beckert endüstriyel makine iğnelerinin, hassas parçaların ve ince aletlerin üretimi yanında tekstil sektörü için dünya çapında sistem ve servis tedarikçisidir. Ürün ve hizmetler örgü, dokuma, keçe, dikiş ve tafting alanlarını desteklemektedir. 1852 yılında kurulan şirket, bugün 8.000 çalışana sahiptir ve 500 milyon Avro’nun üzerinde bir ciroya sahiptir. Groz-Beckert 150 den fazla ülkede temsilciliklerle, üretim ve dağıtım şirketleriyle faaliyet göstermektedir.

İnceleyin

Yeni Goller Knit Merc ITMA 2019’da tanıtıldı

Barselona’daki ITMA 2019’da CHTC FONG’S International Group’un bir üyesi olan Goller, örme kumaşların en düşük ...