İz Mümessillik “ink” Fespa Eurasia’da makinelerini tanıttı

iz-mumessillikİz Mümessillik San ve Tic. LTD. ŞTİ. 1989 yılında tekstil sektöründe makina ithalat, eğitim ve servis hizmeti vermek amacıyla kurulmuş. Tekstil sektöründe dünyanın önde gelen yabancı şirketlerin Türkiye ve civar ülkelerde mümessilliğini yaparak endüstriyel serigrafi, dijital baskı makinaları ve tekstil ekipmanları alanlarında faaliyet göstermekte. Geçmiş yıllarda 1989-2014 yılları arasında MHM Türkiye Mümessilliği, 2004-2014 yılları arasında Kornit Türkiye Mümessilliğini yapmış 2014 yılından itibaren dünyanın en büyük tekstil makina imhalatcısı M&R ile ortaklık kuran şirket, 2015 yılından itibaren “İNK” markası adı altında “www.ink.com.tr” ticari faaliyetlerine devam ediyor. Firma, İstanbul’da gerçekleştirilen FESPA Eurasia 2015 tekstil makineleriFuarı’nda Amerika iş ortaklarından M&R üretimi olan yeni nesil otomatik oval serigrafi baskı makinası STRYKER modelini ve yeni teknoloji I-IMAGE STE bilgisayardan kalıba filmsiz desen aktarma ve pozlama makinasını, ayrıca küçük ebatlı desenlerin uygun maliyet ile üretebilmesi için, Amerikan şirketi A.S.P.E tarafından az yer kaplaması için tasarlanmış serigrafi baskı makinası LP-2’yi tanıttı. Makineler hakkında bilgi veren İz Mümessillik “ink” Pazarlama Yöneticisi Beren Pekiz, M&R teknolojisi kullanılarak kurulmuş olan kalıphanelerde 25 kalıbın emülsiyon çekme, bilgisayardan filmsiz desen aktarma, pozlama ve yıkama/açma işlemlerinin tek kişi tarafından yarım saatte bitirilebildiğini belirtti. Tek kişinin işlettiği kalıphanelerde öncelikle kalıplara emüsiyon çekilmekte, daha sonra bilgisayardan filmsiz kalıba deseni aktarıp pozlama ve son olarak otomatik olarak yıkama işlemleri tamamlanmaktadır. M&R, Amerika üretimi olan UNI-KOTE otomatik emülsiyon çekme makinası ile emülsiyon çekme işlemini her defasında aynı standartta gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden bağımsız çalışan ön ve arka emülsiyon çekme ünitesi ile sadece ön yüz-arka yüz veya çift taraflı olacak şekilde emülsiyon türü veya kalınlığı fark etmeksizin kullanabilirsiniz. Çift taraflı otomatik emülsiyon çekme ünitesi sayesinde kalıbınızdaki her alana eşit basınç uygulayarak her seferinde standardı yüksek kalıplar hazırlayabilirsiniz. Emülsiyon işlemi desenlerinizin kalitesini direkt olarak etkilediğinden UNI-KOTE ile hazırlanan kalıplar baskı kalitenizi kesinlikle arttıracaktır” dedi.

FİLMSİZ KALIBA DESEN AKTARMA VE POZLAMA TEK MAKİNADA
M&R, Amerika üretimi olan I-IMAGE Serisi sayesinde dünyada ilk defa “Hepsi Bir Arada Konsepti” ile bilgisayardan kalıba filmsiz desen aktarma ve pozlama işlemleri tek makinada yapılabildiğini vurgulayan Beren Pekiz, “Pozlama işlemi klasik pozlama sürecinden çok daha hızlı bir şekilde (10-25 saniye) emülsiyon türü veya kalınlığı farketmeksizin yeni teknoloji UV LED kaynağı (ömür boyu garantili) kullanarak gerçekleştirmektedir. Öte yandan I-IMAGE STE ile grafik yazılımlarında hazırladığınız desenleri bilgisayardan kalıba hızlı bir şekilde aktararak tramlı desenleriniz dahil çok net ve opak sonuçlar elde edeceksiniz. Dolayısı ile pahalı film pozitiflerini ortadan kaldırarak alan ve zaman israfını özelliklede işçiliği ve oluşabilecek hataları azaltmaktadır. IMAGE’in 3 farklı büyüklükte modeli bulunmaktadır; Maksimum kalıp ölçüsü 66×91 CM, 66×109 CM, 152×152 CM ve maksimum baskı alanı 51×58 CM 51×76 CM 132×132 CM olabilmektedir. M&R, Amerika üretimi olan ECO-RINSE ise pozlama sonrası ihtiyaç olan yıkama işlemini otomatik olarak her seferinde tüm kalıba eşit basınç uygulayarak basit ve su giderini azaltacak şekilde gerçekleştirir. Kalıplarınız 1 dakika içinde yıkanarak ve makina desen ayarı yapmaya hazır olur. 300L su tankı kapasitesi ve sirkülasyon methodu ile su giderini yüksek ölçüde azaltır” şeklinde bilgi verdi.

İnceleyin

Nobel Ödülü, Dokunma ve Tekstiller

2021 Nobel Tıp Ödülü, tekstillerle ilgili ilginç bir bağlantıyı ortaya koyuyor. Bugün, Stockholm merkezli Karolinska ...