İstanbul Cotton USA Sourcing Fair, Avrupalı markaların odak noktası oldu

05Türkiye, Avrupa ve Amerika’dan markalar ile Türkiye, Mısır, Fas ve Tunus’lu hazır giyim firmaları ve Türk tekstil üreticileri Cotton Council International tarafindan 14-17 Nisan 2015 tarihleri arasında organize edilen 3. Akdeniz Tedarik Fuarında tedarik süreçlerini hızlandırdı.

COTTON USA Sourcing Fair’de ayrıca Cotton Incorporated’dan Ekonomist Jon Devine’ın Dünya Pamuk Piyasası, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği – TGSD Başkanı Şeref Fayat’ın Türk Ekonomisi ve Hazırgiyim Sektörü ve African Cotton Textile Industries Federation – ACTIF cra Direktörü Belinda Admonds’un Afrika Pamuklu Tekstil ve Hazırgiyim Sektörlerine Bakış sunumları yapıldı. Cotton Council International, TGSD ve ACTIF’in bu tedarik fuarına yaptığı değerli katkılarını takdir ve teşekkür ile karşıladı. Pazarlar ile ilgili brifingler sonrasında yoğun geçen 1 1/2 günlük sürede iplik, kumaş ve hazır giyim alıcı ve satıcıları- nı bir araya getiren 1.400’e yakın bire-bir görüşme gerçekleşti. Katılan önemli perakendeciler arasında Artsana (markaları Prenatal; Chicco; Pio; Lycia; Control); Benetton (markaları: Benetton; UCB; Undercolours; Sisley); Cecil; Contonella (markaları: Cotonella; Linea Sprint; Altra Cotonella); DeFacto; El Corte Ingles; Ernsting’s Family (markaları; Gina; Gina Benotti; Van Vaan; Yigga; Topomini); Gardeur (markaları: Atelier Gardeur; G-Design; Thomas Rath Trousers); K&L Ruppert (markaları: Vittorio Rossi; Cool Code; Michele; Boyard; Livre; TantomO.N.; Paul Smith); LC Waikiki; Manifattura Corona (markaları: Blue Side; Virginia Blu; Eddie Pen; Granchio; Be Board; Crown; Sea Barrier); Manifatture Del Nord (markaları: Max & Co; Penny Black); Marella; Orvis; Pompea (markaları: Pompea; Roberta); Rifle; s. Oliver (markaları: s.Oliver; s.Oliver Premium, Triangle by s.Oliver; Comma); Sisley; Street One; Teddy (markaları: Terranova; Calliope; Terranova Kids; Rinascimento) yer aldı.

KATILIMCILAR ORGANİZASYONDAN MEMNUN

Marka ve perakendecilere etkinliğin değeri sorulduğunda, LC Waikiki Kumaş Satınalma Müdürü Dr. İbrahim Güneş’in yorumu şöyle oldu: “Cotton Council International tarafından düzenlenmiş olan Cotton USA Sourcing Fair’ın özellikle Türkiye ve Avrupalı alıcılar açısından oldukça verimli geç- tiğini düşünmekteyim. Ekonomik zorlukların yaşandığı ve Uzakdoğuya siparişlerin azaldığı bu süreçte hem Türk ve hem de Avrupalı alıcıların Türkiye ve Kuzey Afrika ülkelerinden olan kumaş ve konfeksiyon üreticlerinin bir araya getirildiği bu etkinlik bu coğrafyada tekstil ve konfeksiyon üretiminin devamı için büyük bir fayda sağlamıştır, Cotton Council International ekibine bu değerli ve zamanında yapılan organizasyonu için teşekkürlerimizi sunarım. ”İlk sonuçlar yoğun numune talepleri, önemli sayıda gelecek satış/ tedarik işbirlikleri ve deneme siparişlerini ortaya koymakta. Daha önce yapılan benzer etkinlikler Türk firmalarının on milyonlarca dolarlık yeni satışlarına vesile oldu. Etkinliğe katılan Türk tekstil firmaları arasında Akın, Alteks, Balsoy, Bossa, Dynamo, Erdem, Ensar, Gap Guneydogu, İskur, Matesa, Şahtaş, Şirikçioğlu bulunurken Türk hazırgiyim sektöründen Badıllı, Dinateks, Kaynak, Negreti, Peracons ve System yer aldı.

İnceleyin

Katma değerli üretim yatırımıyla Sözal Kimya global marka olmayı hedefliyor

Tekstil kimyasalları ve boyar maddeleri alanında  2007’den bu yana faaliyet gösteren Sözal Kimya; plastik, su ...