ANDRITZ’den, Lotus Teknik, Türkiye’ye Wetlace ™ CP hattı

Uluslararası teknoloji Grubu ANDRITZ, biyolojik olarak parçalanabilen, plastik içermeyen ıslak mendil üretimi için Lotus Teknik A.Ş’ye neXline wetlace CP (karde hamur) hattı tedarik etti. 

neXline wetlace CP serisi, yaklaşım bölgesi ve fan pompası, açma ve harmanlama, TT tarağı, hamur uygulaması için ıslak serim şekillendirme ünitesi, bir hidro-bağlama sistemi, filtrasyon ünitesi, çamur susuzlaştırma ünitesi ve hava akımlı kurutma (TAD) ünitesini içeren son teknoloji hamur hazırlama ekipmanı ile donatılmıştır. Tüm bileşenler, birinci sınıf biyolojik olarak parçalanabilir bir mendil üretmek için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.

Wetlace CP işlemi olarak adlandırılan süreç, iki şekillendirme teknolojisinin (hat içi kuru serim ve ıslak serim kumaş şekillendirme işlemi) avantajlarını hidro-bağlama yoluyla bağlama ile birleştirir. Doğal lifler sorunsuz bir şekilde işlenebilir. Sonuçta tamamen biyolojik olarak parçalanabilen ve plastik içermeyen, yüksek performanslı ve uygun maliyetli mendiller oluşturur.

ANDRITZ, sürdürülebilir mendillerin yeni pazar trendine hizmet etmek için yeni neXline wetlace CP serisini geliştirdi. Lotus Teknik, gelişmeyi nonwoven rulo ürün üreticisi ve dönüştürücü bakış açısından destekledi. Ortaklık, birkaç yıl önce bir ANDRITZ yüksek kapasiteli spunlace hattının başarılı bir şekilde kurulması ile başladı. Biyolojik olarak parçalanabilen mendiller için yeni nesil Wetlace CP üretim teknolojisi ANDRITZ’in ahşap temelli endüstrileri, spunlaid ve ıslak serme rulo ürünlerin üretimine yönelik teknoloji sağlama konusundaki kapsamlı bilgi birikiminden ve önemli geçmişinden ve Lotus Teknik ile güçlü iş birliğinden doğmuştur.

Lotus Teknik Andritz Wetlace CP hattı ile daha büyüyecek

Lotus Teknik’in ortak sahibi ve genel müdürü Ceyhun Zincirkiran, “Bu yeni hat, müşterilerimize son teknoloji ürünü biyolojik olarak parçalanabilir ve sürdürülebilir ürünler sunmamıza yardımcı olacak. Bu mendiller pazarda yeni ölçütler belirleyecek. Bunun yanında mendil üretiminde sektör liderlerinden biri olarak konumumuzu güvence altına alacak,” dedi.

Lotus Teknik A.Ş. önde gelen bir nonwoven rulo üreticisi ve Sapro grubunun bir üyesidir. Sapro, İstanbul, Türkiye’de yerleşiktir ve dünya çapında lider üç ıslak mendil üreticisinden biridir. Şirket, kişisel, evsel ve endüstriyel kullanım için günde yaklaşık 120 milyon mendil üretiyor, dönüştürüyor ve tedarik ediyor.  Üretiminin %70’ini tüm Avrupa ülkelerine ve Orta Doğu, ABD, Kanada ve Avustralya’ya ihraç ediyor. Lotus Teknik, çok çeşitli nonwoven son ürünler için rulo ürünler üreten ANDRITZ hatlarını (spunlace ve 2021 sonu itibariyle Wetlace CP) işletmektedir.

İnceleyin

Otomotiv tekstilleri noktasında en son Andritz yenilikleri

Doğrudan ekipmanın kendisine odaklandığımızda iki büyük iğneleme yeniliği yakın zamanda piyasaya sürüldü: PA.3000 silindir ön ...