Türkiye Tekstil Devleri Güçlerini Birleştirdi

versecaDagi Giyim Sanayi, GS Store, Danua ve DT’nin kurucusu olan Derya Taşdelenler’e Versace 19.69’un marka danışmanlığı tasarım ve konsepti emanet edildi. Denizlili Rihen Tekstil Versace 16.69’un; Ortadoğu, Türkiye ve Rusya isim haklarını alarak Reda’nın kurucusu Derya Taşdelenler’le önemli bir işbirliğine imza attı.

2013 yılının başlarında Versace markasıyla görüşmelere başlayan Denizlili Rihen Tekstil, Versace’nin Ortadoğu, Rusya ve Türkiye isim haklarını alarak, Versace 19.69 markasını Türkiye’ye getirmiş oldu. Markanın Türkiye’de iç giyim ve spor giyim adına tüm üretim ve pazarlama çalışmalarını ise Reda Tekstil’e verdi.

Reda Tekstil’in kurucusu Derya Taşdelenler, “Denizlili Gökhan Tekstil’in yan kuruluşu olan Rihen Tekstil ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, Versace 19.69 markasının Türkiye’de tüm konsept, tasarım, üretim ve pazarlama çalışmalarını gerçekleştireceğiz” dedi. Taşdelenler, Versace 19.69 markasının dünyadaki lüks tüketiminin aksine, 19 – 69 yaş arası her kesimden insanın ulaşabileceği bir koleksiyonla Türkiye’de yer alacaklarını dile getirdi.

Marka bünyesinde kadın ve erkek iç giyim, ev ve spor giyim, ev tekstilinde ise; havlu, bornoz, çarşaf ve nevresim gibi tekstil verseca1ürünlerinin bulunacağını belirten Derya Taşdelenler, ‘markayla ilgili bir sonraki adım ise; Versace 19.69 kafeleri olacak, bir dünya markasının A’dan Z’ye her şeyini Türkiye’de kendimiz oluşturuyoruz. Dünyanın başka bir ülkesinde Versace’nin böyle bir çalışması yok. Giyim, ev tekstili ve kafe zincirleri olmak üzere yeni bir dünya markası yapmış olacağız. Bu çok meşakkatli, uzun bir yol bir o kadar da gurur verici olacak” diye konuştu.

Versace 19.69 Zincir Olacak

Derya Taşdelenler, VERSACE 19.69 markasının tüm konsept çalışmalarının tamamlandığını ve üretime başlandığını belirtirken, önümüzdeki yıl İstanbul’un dışındaki illerde de markanın yer alacağını vurguladı. Markanın showroomunun Bahçeşehir’de geniş alanda açıldığını aktaran Taşdelenler, 2014 yılı için büyük şehirlerle görüşmelere başlanacağının da altını çizdi.

İnceleyin

TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv

2017 yılını değerlendirerek, 2018 yılı beklentileriniz hakkında neler söylemek istersiniz? “2017 yoğun bir yıl oldu. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir