Türk iplik ve kumaş üreticileri Fas’ta buluştu

“Cotton USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı”nın kilit taşı olan Tedarik Forumu, Türkiye tekstil endüstrisinden çoğunlukla ABD pamuğu kullanan lisans sahipleri, Mısır, Fas ve Tunus’tan hazırgiyim üreticisi şirketler ile Avrupa ve ABD’den tanınmış markalar ve perakendeciler arasında yeni iş ilişkileri oluşturmak amacıyla, tekstil tedarik zincirinin 3 basamağından alıcılar ve satıcıları bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır.

 

Forum’un konferans bölümünde, katılımcılar uzmanlardan “Pamuk için Küresel Ekonomik Görünüm”, “Geleceğin Konfeksiyon Şirketi” konularında bilgiler aldı ve “Avrupa Hazırgiyim Pazarının Genel Görünümü”nü inceleme fırsatı yakaladı. “Perakende Hazırgiyim Paneli”nde, dinleyiciler aralarında French Connection, Intersport, Escada’nın da bulunduğu markalar ile, son tüketici ve perakende trendlerine dair açık bir tartışmaya da katıldı.

 

Mısır, Fas ve Tunus’tan önemli giyim imalatçısı şirketlerin yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen ikinci panelin odak noktası ise “Akdeniz Bölgesinden Tedarikin Yararları” oldu. Forum’un fuar bölümünde ise, 760’ı aşkın ikili toplantı gerçekleştirildi ve Cotton USA lisanslı Türk tekstil şirketleri böylelikle Mısır, Fas ve Tunus’tan alıcıların yanında, tanınmış Avrupa ve ABD markaları ve perakendecileriyle de birebir toplantılar yapma ve yakın iş ilişkileri geliştirme fırsatı yakaladı.

 

Avrupa ve ABD’den Foruma katılan markalar/ perakendeciler arasında Adler; Avant Style; Blue Fire; Bueltel; Cecil; El Corte Ingles; Escada; French Connection; Holy Fashion; Intersport; K&L Ruppert; Max Mara; Original Marines; Orvis; Pompea; Replay ve Street One bulundu. “Akdeniz Tedarik Forumu”na katılan Cotton USA lisanslı Türk şirketleri ise Arsan;Bossa; Dynamo Denim Kumaşçılık; Ensar; GAP Güneydoğu Tekstil (Çalık Denim); İSKO; İskur; Kipaş; Matesa ve Sanko oldu.

 

Daha önce yapılan benzer etkinlikler, Türk şirketleri için on milyonlarca dolarlık yeni satışlarla sonuçlanmıştı. Cotton USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, dünyanın her yanından önemli tekstil tedariki ülkelerine bir dizi özel alıcı turlarını koordine etmektedir. Bu etkinlikler, alıcılar ve tedarikçilerin buluşmasına imkan sağlayarak yerel tekstil endüstrisine yarar sağlamak üzere tasarlanmıştır. Alıcılar, yalnızca davetle seçilmekte ve tedarikçiler kalifiye COTTON USA tedarikçileri olduklarından emin olmak üzere incelenmektedir.

 

Alıcılar Turları genellikle showroom ziyaretleri, fabrika ziyaretleri ve ticari fuarları içermektedir. Dünyanın her yanındaki ofisleriyle, Cotton USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, global pamuk tekstili ve giyim tedarik zincirinde artan işler için kapsamlı bir bilgi kaynağı sağlamakta. Cotton USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, merkezi Washington D.C.’de bulunan, kar amacı gütmeyen bir ticari birlik olan Cotton Council International (CCI) tarafından yönetilmektedir.

İnceleyin

TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv

2017 yılını değerlendirerek, 2018 yılı beklentileriniz hakkında neler söylemek istersiniz? “2017 yoğun bir yıl oldu. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir