Superba, ITMA 2019’da yeni MCD / 3 degrade boyama makinesini sergiledi

Bir Vandewiele şirketi olan Superba, termofiksaj, tekstüre ve sarım teknolojilerindeki yeni gelişmeleri yanında halılara yönelik MCD-3 degrade boyama makinasının (space-dyeing) son versiyonunu Barselona’daki ITMA 2019’da tanıttı.

Polyester, polipropilen, poliamid PAN, yün veya karışımlarında her tür halı ipliği için 350’den fazla TVP3 hattını kuran Superba, termofiksaj makineleri alanında pazar lideridir.Bunun yanında ilave olarak akrilik ipliklere yönelik 80 LV3 modeli de dünyadaki halı fabrikalarında başarıyla çalışmaktadır.

En son MCD/3 degrade boyama makinesi, özellikle 25mm’nin altındaki ultra kısa noktalar için, eşsiz bir renk bölge aralığı ile 72 uçtan oluşan bir katmanı işleyebilerek halıda “tek hav/tek renk” prosesini mümkün kılmaktadır. Bir TVP3 termofiksaj hattı ile birlikte, boya polyester veya poliamid ipliklerini altı renge kadar degrade olarak boyayabilir ve aynı zamanda çift renkli baskı gibi özel boyama efektlerinin elde edilmesine imkân sağlamaktadır. Akrilik iplikler için, MCD/3 benzer şekilde Superba’nın yeni yüksek kapasiteli DL/5 termofiksaj hattı ile birleştirilebilir.

Vandewiele dokuma veya tafting makineleri ile daha fazla sinerji mümkün olup, tüm teknolojiler artık şirketin kapsamlı TEXconnect programının bir parçası olarak makineden makineye etkileşim ve öğrenme için donatılmıştır. Şirketin sensörleri, yazılım programları ve sunucuları giderek daha da sofistike hale gelmiştir ve -bağlı makineler ve farklı ülkeler ve hatta kıtalar arasında- farklı makinelerden gelen gerçek-zamanlı veriler toplanıp paylaşılabilmektedir.Hem makinelerin hem de üretim süreçlerinin dijital modelleri, üretim ayarlarının optimizasyonu için, zamanlama ve planlamayı büyük ölçüde iyileştirmek ve ayrıca hammaddeler ve enerji konusunda önemli tasarruflar sağlamak için oluşturulabilir ve analiz edilebilir. Halı üreticileri için tüm bunlar, gerçek anlamda Akıllı Fabrikaların oluşturulmasına öncülük etmektedir.

İnceleyin

Cabling in pole position with the new CableCorder CC5 at Tire Technology Expo 2020

Experts from the tire industry will meet again in 2020 for the annual Tire Technology Expo ...