Stefan Kross, Saurer Yöneticiler Kuruluna Katıldı

Stefan_KrossStefan Kross için Saurer ‘e dönmek eve dönüş gibidir. Profesyonel yaşamının çoğu kısmında Saurer Grup’da çalışan Stefan Kross, yönetim kurulunun üyesi olarak atandı.

Uluslararası tekstil ve sektör uzmanı bulunduran Saurer yönetim kurulu Kross’u sıcak bir şekilde karşıladı. Saurer Grup yönetim kurulundaki uzman kadrosuna 1 Nisan 2015’te uzun zamadır tekstil yöneticisi olan Stefan Kross’u eklemekten memnun oldu- ğunu belirtti. Kross, yönetim kurulu üyesine ait olan sorumlulukları üstlendi. RWTH Aachen’den makine mühendisliği diplomasına sahip Stefan Kross, tekstil makineleri endüstrisinde uzun süreli tecrübeye sahip ve Saurer’de çalışmaya 1990’da başladı. Farklı yöneticilik pozisyonlarından sonra Schlafhorst Kurulu’na üye olarak atandı ve sarma makinelerinden sorumluydu. 2004 yılında Saurer Grup’un tekstil bölümünün teknoloji ofisinin şefi görevini aldı. Teknoloji, temin ve operasyondaki sinerji projelerinin yanı sıra Saurer (Çin) Teknoloji Co.’yu kurdu ve Saurer ( Jintan) Tekstil Makineleri Co. Ltd.’yi kurmaktan sorumluydu. 4 yıllık Saurer macerasından sonra Oerlikon Barmag’ın CEO’su olarak çalıştı. 2012’den 2013’e kadar Oerlikon Sentetik Elyaf’ın (Barmag, Nuemag) CEO’suydu ancak daha sonra 2013’te Oerlikon Grup’un yönetim komitesine üye olarak atandı. Saurer Grup ve Saurer Yönetim Kurulu, kurulu tekstil endüstrisi ve Saurer hakkındaki engin bilgileriyle destekleyecek Kross ile yakından çalışmayı dört gözle bekliyor.

İnceleyin

Teknik tekstil pazarı büyümesini sürdürüyor

Tüm dünyada tekstil sanayii teknik tekstile doğru esaslı bir yönelim halindedir. Bugün inşaatlardan itfaiye elbiselerine, ...