Starlinger: Yuvarlak dokuma konusunda yeni bir boyut

starlinger-yuvarlak-dokumaFX 6.0 altı mekikli yuvarlak dokuma makinesinin başarı pazar tanıtımından sonra Starlinger & Co. Ges.m.b.H. İtalya’nın endüstriyel başkenti Milano’da düzenlenecek olan ITMA’da FX serisinin bir sonraki yeniliklerini tanıtacak. Starlinger’in satış direktörü Hermann Adrigan, “Ayrıca bu yıl tekstil makine endüstrisinin öncü fuarında özel ürünlerle müşterilerimize ilham vermeyi umuyoruz. Bu teknoloji ile yuvarlak dokuma konusunda yine yeni standartlar belirliyor ve kalite ölçütü oluşturuyoruz” dedi.

DÜNYA SAHNESİNE ÇIKIŞ: DİKİLEN ÇUVALLAR TARİH OLACAK
Starlinger aynı zamanda dokuma paketleme geliştirmeleri konusunda bir yenilik sunacak. IC*STAR, Starlinger tarafından oluşturulan son çuval konseptinin ismidir. Bu yeni çuval tipi, çuvalın alt kısmı ve ağız kısmı dikilmek yerine kaynaştırılarak üretilmektedir. IC*STAR çuvallar, Statec Binder tarafından geliştirilen bir modül barındıran dönüşüm hatları ile üretilmektedir. Hermann Adrigan “Bu üretim tekniğinin en büyük avantajı öndmli ölçüdeki malzeme korunumudur. Çuvalın alt kısmının daha fazla güce sahip olması daha hafif kumaşlarla çalışmayı mümkün kılar ve dikiş payı bırakma konusunun elimine edilmesinden bahsetmiyorum bile” dedi. Hem kaplamalı, hem de kaplamasız IC*STAR çuvallar alt kısmının sıkıca kapatıldıktan emin olmayı sağlayan yeni yöntem kullanılarak üretilebilir.

STARLINGER’İN KURUM İÇİ ETKİNLİĞİ
Alışılmış bir şekilde Starlinger, ITMA’dan önce ve sonra Avusturya’nın Viyana şehrine yakın Weissenbach’daki mülkünde kurum içi bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Starlinger’in en son ekipmanları 9-11 Kasım ve 16-20 Kasım tarihlerinde sergilenecek. Starlinger’in endüstriyel ve tüketici uygulamaları için uygun olan tekstil paketleri konusundaki uzmanları FX yuvarlak dokuma makinesi ve benzersiz dynaFlex esnek baskı konsepti dahil en yeni makine gelişmelerini sunacak. Aynı zamanda yeni starEX 1600 ES-TD bant ekstrüzyon hattı ve yeni nesil amiTEC silindirli kaplama hattı da sergilenecekler arasındadır. Starlinger geri dönüşüm hatları, rafya üretim atıklarının yüksek kaliteli tekrar granül etme sürecini gösterecek.

İnceleyin

Stäubli’nin ilham verici kaplama teknolojileri ve dış mekan halıları ilgi odağında

Schönherr halı sistemlerinin üretim bandında yer alan ALPHA 500 halı dokuma sistemleri ile Stäubli, dünyanın ...