Savio otomasyon uygular

articleimg
Savio otomasyon uygular

Her pazarda başarıyla faaliyet gösterebilmek için yenilik, önemli bir faktördür. Günümüzde, tekstil endüstrisi şirketleri var olan ürün hatlarını, onların teklif çeşitlendirerek daha geniş bir pazar kapsayacak yeni değerler eklenmiş ürünler ile güçlendirmeyi hedeflemekteler.

 Her pazarda başarıyla faaliyet gösterebilmek için yenilik, önemli bir faktördür. Günümüzde, tekstil endüstrisi şirketleri var olan ürün hatlarını, onların teklif çeşitlendirerek daha geniş bir pazar kapsayacak yeni değerler eklenmiş ürünler ile güçlendirmeyi hedeflemekteler. Özellikle, iplik imalat sanayisinde açılış hatlarından bitmiş ürüne dek tamamen otomatik makine kullanma amaçlanmakta. Ayrıca, bugünün senaryosunda, üretim maliyetlerinin artışının yanı sıra, tekstil fabrikaları için operatörlerin bir gelişme eksikliğini gösterir. Bu personel bulma güçlüğü çalışma şartlarının daha iyi ve daha çekici olduğu diğer sektörlerde olan endüstriyel gelişme nedeniyle olmaktadır. Verimliliği artırmak ve üretim maliyetlerini azaltmak için çözüm, üretim sürecinde otomasyon uygulamaktır. Hammadde, güç ve iş masrafları kullanıcı kontrolünde değildir. Dolayısıyla bu hedefe ulaşmak için, tekstil fabrikaları sadece işgücüne müdahale, operatör sayısının ile azaltılması, enerji tasarrufu ile yarar maliyet sağlanması, kalite iyileştirme ve son teknoloji ürünü makinalar ile yüksek üretim yapma olasılığına sahiptir.

Son birkaç yıldır, tekstil şirketleri, eski makinaları ve ekipmanları yeni ve elektronik bazlı makinalarla değiştirerek üretim otomasyonunda belli bir düzeye erişmiştir. Bu otomatik makineler kalite, verimlilik, genel makine verimliliği ve maliyetleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmaktadırlar. Geliştirilmiş tekstil fabrikaları, bunun sonrasında yeni pazarlara nüfuz etmek ve yüksek katma değerli ürünler geliştirmek yeni fırsatlar yapabilir. Öyle görünüyor ki nihai hedef, kalitenin tutarlılığının korunduğu, işgücü ve enerji tüketiminin azaltıldığı ve manuel hatanın önlendiği tam otomatik tekstil fabrikaları haline gelmiştir.

Savio, büküm ve sarım sektörlerinde artmakta olan otomasyon ihtiyaçlarını her iki sektörde de tam otomatik makinalar uygulayarak ve sunarak yanıtladı. Sarım sektöründe, manuel bobin besleme ve elle takım değiştirme haricinde, Savio otomasyon cihazları olan sarım cihazlarını aşağıdaki gibi geniş bir yelpazede sunar.

– ORION SUPER L Çin fabrikası olan “Savio (Shandong) Textile Machinery”de üretilen el bobin besleme ve otomatik paket takım değiştirmeye sahip otomatik sarım makinası, özellikle yüksek üretim çıktısı ile birlikte yüksek iplik kalitesinin sağlanması, enerji tüketiminin, bakım ve yatırımın azaltılması taleplerinin karşılamak amacıyla yerel pazar için tasarlanmıştır.

– POLAR E Otomatik bobin besleme ve otomatik paket takım değiştirmeye sahip otomatik sarım makinası

– POLAR I DLS bobinlerin kesintisiz olarak ringden sarım makinasına kadar gittiği iplik makinalarına bağlanmış otomatik sarım makinası. POLAR/I DLS ringden bobinlere direkt bir beslemeye sahiptir ve böylece pratikte kendisi de ring makinasının bir uzantısı haline gelerek, materyallerin toplam serbest akışını sağlar.

Two-for-one büküm makinalarında dahi, Savio, SIRIUS adlı yeni nesil büküm makinaları ile mümkün olan maksimum otomasyona ulaşmıştır. Bu makina 2 versiyonda mevcuttur: mekanik olan ve elektrikli olan(ElectronicDriveSystem). Sirius EDS modelinin bağımsız motorları ve bilgisayar arabirimi aracılığı ile tüm çalışma parametrelerini ayarlayabilmek için çeviricileri vardır. Bu yenilik, Savionun zaten diğer sofistike ürünlerinde kullanmış olduğu elektronik bilgisinden gelmektedir. Bu yeniliğin ana etkisi, herhangi bir ayarı basit ve direkt yolla değiştirmeyi sağlarken her bir makinanın operatör sayısını azaltarak makina set-up zamanını ciddi bir şekilde azaltmaktır.

 

Shanghaitex 2011’de sunulan Savio makinaları

 

POLAR E

 

Otomatik bobin besleme ve otomatik paket takım değiştirmeye sahip otomatik sarım makinası. Toplayıcılara, ring masuraları konur. Otomatik makine ihtiyaçlarına göre, bobinler daha sonra huni tankın içine yüklenirler. Tutarlı teslim, kendini ayarlayabilen bir titreşim frekansı makinası ile sağlanmaktadır. Hazırlık istasyonuna transfer edilmesi için bobinler Flexitray(peg)’e yerleştirilir. İlginç Flexitray tasarımı peg üstündeki bobine kesin bir merkezleme sağlar ve bunun yanı sıra iplik yolunu da mükemmel şekilde konumlandırır. Flexitray’a yerleştirilen her bobin otomatik olarak üst tüp deliğinde ipliklerin girmesi için hedef yeri olan “iplik bulucu istasyonuna” gönderilir. Bu istasyon bu şekilde gelecek sarma işlemi için bobinleri hazırlar. Masura sarma sonrası, boş tübü olan her Flaxitray, Flexitraydan tüplerin ayrılıp ayrı bir kutuya konulduğu toplayıcıya geri döner. Diğer yukarıda bahsedilen tüm işlemler otomatik olarak yapılmıştır ve operatörleri yoktur.

Ayarlanan uzunluk/metraja ulaşılan iplik paketleri otomatik olarak gezgin takım değiştirme tramvayı tarafından çıkartılır. Masura sarma işlemindeki yüksek enerjiyi temsil eden emme sistemine özellikle dikkat edilir. Motor fanı, çalışma şartları ve parametrelerine göre hızını otomatik olarak ayarlayan bir çevirici aracılığı ile bir bilgisayar tarafından kontrol edilmektedir. İplik döküntüleri makina baş setinde bulunan ayrı bir filtre kutusunda toplanırlar. Baş kısmında bulunan üfleyici uygun boşaltım borularına ulaştığı zaman aynı fan aynı zamanda boşaltılan gezgin üfleyici döküntülerini vakumlar.

 

ORION SUPER L

 

Çin fabrikası olan “Savio (Shandong) Textile Machinery”de üretilen otomatik sarım makinası, yerel pazarda özellikle yüksek kalitede ipliği yüksek üretim çıktısı ile birlikte karşılamak, enerji sarfiyatını, bakım ve yatırımı azaltmak için dizayn edilmiştir. Manuel bobin besleme ve otomatik paket takım değiştirmeye sahip olan Orion Super L ana bilgisayar tarafından sarma sürecinin tüm parametrelerini kontrol eder. Makina yeni tasarlanmış baş içinde bulunan tam otomatik emiş sistemi ile sağlanmaktadır. Motor fanı, çalışma şartları ve parametrelerine göre hızını otomatik olarak ayarlayan bir çevirici aracılığı ile bir bilgisayar tarafından kontrol edilmektedir. İplik döküntüleri makina baş setinde bulunan ayrı bir filtre kutusunda toplanırlar. Baş kısmında bulunan üfleyici uygun boşaltım borularına ulaştığı zaman aynı fan aynı zamanda boşaltılan gezgin üfleyici döküntülerini vakumlar.

 

SIRIUS ELECTRONIC DRIVE SYSTEM

Teşhirde olan versiyonun adı Sirius EDS model 201A’dır. 155×141 mm ebatlarında bir besleme paketini ve Ne20-2’den en ince numaralara kadar numaraları kapsayan bir pot ebadı vardır. Polyesterli iplik karışımlarında veya çok ince iplik numaralarında balon kontrolü yapan pot süreci “serbest balon” olarak yapılandırmak için kolayca kaldırılabilir. Sirius, iplik numaralarına, 200 veya 250mm olan iğ ve pot büyüklüğüne ve sarım konikliğine dayanarak 13.000 dev/dak’ya kadar iğ hızına bağlı olarak AR-A-BR-B-C gibi çeşitli potlara sahip olabilir. İğ tahrik ve geometrisi, maksimum enerji tasarrufuna erişmek için dizayn edilmiştir ve iğ de pnömatik iplik cihazı ihtiyacı üzerine donatılmıştır. EDS tahrik için 3 bağımsız motor kullanır, sırasıyla iğ hızları için, sarım için (fazla besleme ve tamburlar) ve iplik yönlendirici hareket için. Bir elektronik kontrol çeşitli motorlar arası hız oranını çalışırken ve durma başlama esnasında her dakika büküm düzgünlüğünü sağlamayı garanti ederek bağlamaktadır. Ana motor sadece iğleri tahrik eder ve diğer iki motor için bir karşılaştırma noktasıdır.

İnceleyin

Tekstil dünyası 3 büyük fuarda buluşuyor

Bu yıl 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, Tüyap ...

Bir Yorum

  1. Bilgi edinmek yeni sifir bir savio alnak