Santex ESC: Yüksek Verimlilik

156Santex öncelikli olarak örme kumaşların terbiye işlemleri ile ilgilenmektedir. Ancak, iplik eğirmeden, örme ve boyamaya kadar bütün adımlar kumaşın özelliğini etkilemekte ve terbiye makinesinde nasıl bir ayar yapılırsa en iyi sonuca ulaşılacağını belirlemektedir.

En iyi sonuçlar için referans numune kumaş kalitesine ve en iyi makine kullanım optimizasyonuna aynı zamanda maliyet ve enerji azaltılması anlamına gelir. Başarılı Santex Enairsave ısı geri kazanımı sistemleri kullanımı ile Santex ESC (enerji tasaruflu bölme) ile enerji tasarrufu konusunda ileri gelişmeler kaydetmektedir. Santex ESC bölmesi dışarıdan standart Santashrink ısıtma bölmesi gibi gözükmekte ancak iç kısımda hava tamamen yeni bir şekilde işlenmektedir. Santex ESC, Santashrink standart kurutucunun çıkış bölmesinin ön kısmına eklenebilir.

Santex Enaırsave Ve Santex Esc Arasındaki Fark

Enairsave genellikle Santashrink Jumbo veya Santashrink Jumbo kurutucular da sadece enerji tasarrufuna odaklanırken, Santex ESC aynı zamanda verimliği de arttırmak üzere tasarlanmıştır.

% 20’ye Kadar Enerji Tasarrufu

Standart enerji tasarruflu cihazlar; gelen temiz havayı dış ısıtma eşanjörlerinde  sıcak egzoz havası ile ön ısıtma yapar. Santex ESC sıcak egzoz havasını,  doğrudan gelen ıslak kumaşın ön ısıtmasında kullanır. ESC bölmesinde havanın çevrimli olarak kullanılması enerji verimliliği sağlar. ESC’nin verimliliği azalan egzoz havası sıcaklığının çıkışta ki değeri ile belirlenebilir. Santex ESC bölmesi kurtucunun içi kısmında, egzoz havası çıkış sıcaklığına bağlı olarak verimliliği %15 ile %20 arasında arttırmakta ve benzer oranlarda enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. ESC, standart Santashrink manüel filtre veya var olan kurutucuya entegre olarak otomatik kumaş tiftiği temizleme sistemi ile tedarik edilebilinir. ESC başlıkları kurutucunun verimliliğini arttırmak için özel olarak geliştirilmiştir.

Otomatik Filtre Kemeri

İstenildiği takdirde Santex ESC bölmesi, mevcut kurucu ve manüel filtrelerden bağımsız çalışabilen otomatik filtre kemeri temizleme sistemi ile güçlendirilebilir. Benzer şekilde makine seçimi sadece kurulu gücü eşanjör kapasitesine bakılmadan, verimlilik ve kumaş kilosu başına enerji maliyetine bakılarak seçilmeli. Sonunda bütün giderler artan enerji ve petrol maliyetleri düşünülünce, makine maliyeti genel maliyetin az bir kısmını oluşturacaktır. Ayrıca istenen kumaş dokusuna Santashrink’in yüksek kirlenmemesi ve daha az yumuşatıcı ihtiyacı ile ulaşılabilir. Alıcılar üzerinde ki artan fiyat baskısı, ayrıca artan kullanım maliyetleri ve devlet veya markalar tarafından arttırılan çevresel zorunluluklar, piyasadaki mevcut aletlerin daha verimli kullanımı ve yeni teknolojilerin adapte edilmesi konusunda tekstil üreticilerinin yeni zorluklarla karşılaştıracaktır.

İnceleyin

Graf at Shanghaitex

Graf introduces at ShanghaiTex three novelties for the textile market: a new card clothing with ...