Rieter ITME’de tüm eğirme sistemlerini tanıtıyor

Mumbai’daki ITME 2012 (2-7 Aralık 2012) fuarında Rieter tüm eğirme prosesindeki yetkinliğini ve son 4 eğirme sistemini tanıtacak (Hol 1 Alan No J 14). Yüksek verimlilik ve iplik fabrikasındaki rahatlığı sağlamasıyla, büyük 1000 mm kovalar, Rieter lif ve eğirme hazırlanmasında taraktan taramaya kadar kullanılabilecekler. 

Standda sergilenecek ürünler yeni hava jetli eğirme makinesi J20, yeni Rieter tarama makinesi E 80 ve yeni cer SB-D 22 olacak. Finans, eğirme hattı planı, doğru teknolojik elementlerin kullanımı, doğru eğirme prosesinin seçiminin yanı sıra diğer faktörlerin nasıl olacağı eğirme fabrikasının başarıya ulaşmasında etkilidir. Rieter tüm deneyimlerini ITME’de sergileyecek.Sayısız vurgu ve yenilikler Rieter sergi standında canlı seyredebilirsiniz.

Burada kısa bir bakış atacak olursak:

• Yeni E 80 tarama makinesi çalışıyor olacak. E 80 tarama makinesi rakipsiz kalite, üretkenlik ve verim sunuyor.

• Yeni çift yönlü J20 hava jetli eğirme makinesi ilk kez Hindistan pazarına sunulacak.

• Yeni SB-D22 çift kafalı cer maksimum makine verimliliğini 1100 m/dak  hız ve benzersiz yer tasarrufuyla 1000 mm kova değişimiyle garanti ediyor.

• SPIDERweb- yenilikçi makine harman hallaçtan eğirme makinesine kadar görüntüleme yapabiliyor-ekrandan gösterilecek.

• 4 eğirme makinesinin gerekliliği ve karakteristiği teknoloji alanında ziyaretçilere gösterilecek. Burada Rieter’in son ürünleri ve kumaş numuneleri mevcut olacak.

• En son modernizasyonlar ve son teknolojik yedek parçalar, Rieter’in yedek parça uzmanları tarafından gösterilecek.

E 80 TARAMA MAKİNASI
Verimlilik, kalite ve ekonomiklik ile yüksek esneklil açısından E 80 tarama makinesi en yükek standardları sunuyor. Tam otomatik ROBOlap tülbent bağlama sistemeyle birlikte E80 tarama makinesinin üretim performansı 2 ton/gün’dür. Tarama teknolojisindeki yol C•A•P•DQ (Bilgisayar Destekli Proses Gelişimi) ile daha da uzatıldı. Olağanüstü lif seçimi ve optimal makine hız davranışı ile, tarama makinesi maksimum ekonomiile süper kalite sağlıyor. Tam otomatik vatka  değiştirme ve tülbent bağlama sistemi ile ROBOlap hala benzersiz özelliğe sahip.

SB-D 22 ÇİFT KAFALI CER
SB-D22 çift kafalı cer maksimum makine verimliliğini 1100m/dak hız ve benzersiz yer tasarrufuyla 1000mm kova değişimiyle garanti ediyor. Makinenin konsepti iş ve yer kazanımı. 1100 m/dak hız ile Rieter çekim sistemi olağan üstü iplik kalitesi sunuyor. Tek merkezi çekim sistemi ve görüntü ekranından kolay hız değişimi müşteri avantajını geliştiriyor. Diğer makinelere göre % 20 enerji tüketimi daha az.

TARAKTAN TARAMAYA 1 000 mm BOBİN
1000mm kovalar, Rieter lif ve eğirme hazırlanmasında taraktan taramaya kadar kullanılabilecekler. Eğirme makinesindeki yatırım maliyetini düşürecek farklı sayıdaki kovalar böylelikle azaltılabilinir. Büyük bobin boyutu sayesinde, işlem süresi azalır ve daha az sayıdaki şerit birletirme sayısından dolayı iplik kalitesi artar. Bu büyük kovaların inanılmaz boyutu 1000 mm kova değiştirici ile donatılmış E80 tarama makinesi ile SB-D 22 cer makinesinde görülebilir.

J 20 HAVA JETLİ EĞİRME MAKİNESİ
J 20 hava jetli eğirme makinesi 120 yüksek-üretim birimine kadar sahip olabilir. J 20 makinenin farklı yüzlerinde farklı iplik kalitelerinin bir makinede üretilebilmesi gibi ayrı üretim yapılmasına olanak tanır. Yeni geliştirilmiş eğirme ünitesi ile birlikte, J 20 maksimum iplik kalitesi, üretimi ve esnekliği sunar. Benzersiz hava jetli iplik kalitesi özellikleri, eğirme fabrikalarına ve son kullanıcıya fayda olarak yansır.

SPIDERweb FABRİKA GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ
Rieter, SPIDERweb şeklinde yenilikçi bilgi ve data toplayıcısı geliştirdi. Makine ve data sistemi bir kaynaktan geliyor ve diğerleri ile kordine ediliyor. SPIDERweb’in moüler yapısından dolayı, harman hallaçtan eğirme makinesine kadar bir çok makineye bağlanabilir. Açık uçlu ağ network’ü ek makinelerin veya SPIDERweb istasyonlarının istenilen zamanda bağlanabilmesine olanak tanır. SPIDERweb, ürün sayısını ve kalitesini artırmaya yarayan kapsamlı bir veri toplar.

TEKNOLOJİ KÖŞESİ
Rieter, tüm dört eğirme prosesinde müşterilerin doğru seçim yapmasını kapsamlı teknolojik uzmanlığı ile destekler. Sergide, Rieter, farklı bitmiş ürünler ve kumaş örnekleri ile 4 Rieter Corn ® ipliklerinin yararları hakkında bilgi sağlar.

YEDEK PARÇA VE GÜÇLENDİRMELER
Teknolojik ve standard parçalar komple bir yelpazede güvenilir bir kaynak tarafından temin edilir. Rieter’in orijinal parçaları; optimal çalışma davranışı, düzgün çalışma ve ek güvenlik sağlar. Yenilikçi teknolojiye ek olarak sıkı kontrol ve denetimlereçtutulan yüksek kaliteli ürünler, en sıkı güvenlik ve üretim ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Ayrıca, Rieter’in yerel depo tesisi, müşterilerin gereksinimlerini hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

İnceleyin

Kapsamlı değişikliklerle keten ünitesi RoTac3

Oerlikon Neumag keten ünitesi RoTac3’ta yapılan teknolojik değişiklikler daha da verimli BCF iplik üretimi sağlıyor. ...