Oerlikon yeni eAFK Evo tekstüre makinesini piyasaya sürdü

Oerlikon’un, Barselona’daki ITMA ticaret fuarında seçkin müşterilere tanıtılan yeni eAFK Evo tekstüre makinesi, iplik üretiminde bir dönüm noktası olduğunu kanıtladı. Lider küresel iplik üreticisi Unifi Manufacturing, Inc.’in ITMA Barcelona’da bu devrim niteliğindeki makineler verdiği önemli miktarda siparişde bu görüşü kanıtlar nitelikte. Unifi, çeşitli işlenmemiş Unifiber ve REPREVE® markalı geri dönüştürülmüş polyester ve poliamid ipliklerin üretiminde kullanılmak üzere son sekiz aydır çalışmakta olan ve özel olarak tasarlanmış bir eAFK Evo pilot makinesini geliştirmek için Oerlikon ile iş birliği yaptı. Unifi, Amerika’da, yeni makinenin oldukça yüksek tekstüre hızlarında çalışmasını sağlayan, geniş bir ürün yelpazesinde sürekli olarak yüksek kaliteli iplik sunan ve yeni, yenilikçi performans iplikleri sağlayan benzersiz tasarımlarını işletme hakkı elde etmiş oldu. Unifi Başkanı ve Operasyon Direktörü Tom Caudle, “Unifi, Oerlikon Barmag ile iplik üretiminde devrim yapacak yenilikçi yeni tekstüre teknolojisi konusunda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor” dedi. Caudle “Fiberde gerçek yenilik başlıyor ve yeni eAFK Evo tekstüre makinesi, üretim mükemmeliyeti tarihimize devam etmemizi ve müşterilerimize geniş bir pazar cazibesine sahip genişletilmiş bir performans ürünleri portföyü sunmamızı sağlayacak” dedi.

UYGUN MALİYETLİ ÜRETİM VE DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ

Ayrıca, Oerlikon, ITMA’da ticari ipliklerinin düşük maliyetli üretimi için tasarlanmış bir eAFK Evo tekstüre makinesinin bir konfigürasyonunu sergiledi. Sadece 4,7 metre yüksekliğindeki bu kompakt makine dört katlı bir sarma sistemi ile birlikte geliyor. Her iki makinenin de en önemli temelini aktif soğutma teknolojisi ile 300 milimetre uzunluğundaki EvoCooler oluşturuyor. EvoCooler’in kontrol edilebilir soğutma ünitesi, yaklaşık 30 ila 300 denye arasında değişen ve mikro iplikçikler içeren titreleri olan devasa bir üretim penceresi açıyor ve bunun EvoHeater ile birleştirilmesi tekstüre hızını yaklaşık yüzde 20 artırıyor. EvoCooler ayrıca son derece düzgün iplik boyama imkânı sağlıyor ve mevcut ürünlere kıyasla ek enerji kullanmadan önemli faydalar sağlıyor. Optimize edilmiş, son derece enerji tasarruflu EvoHeater ve bağlı çevre birimleri ile makine yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

UNIFI İPLİKLERİ TÜM DÜNYAYA YAYGIN

Unifi, Inc. (NYSE: UFI), küresel bir tekstil çözümleri sağlayıcısı ve sentetik işlenmemiş ve geri dönüştürülmüş performans elyafları üretiminde dünyanın önde gelen yenilikçilerinden biri. Unifi’nin tescilli teknolojilerinden ve markalı geri dönüştürülmüş performans elyaflarında dünya lideri olan REPREVE® sayesinde Unifi, Oerlikon Barmag tekstüre yardımı ile yeni giyim, ayakkabı, ev eşyaları ve diğer tüketici ürünlerinde 16 milyardan fazla plastik şişeyi geri dönüştürülmüş elyafa dönüştürdü. Şirketin tescilli PROFIBER ™ teknolojileri, müşterilerin performans sergileyen, daha iyi performans gösteren ve daha iyi performans gösteren ürünler geliştirmelerini sağlayan işlevsel performans, konfor ve stil avantajları sunuyor. Unifi, nem yönetimi, termal düzenleme, antimikrobiyal, UV koruması, esneklik, su geçirmezlik ve gelişmiş yumuşaklık konularında tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojileri sürekli olarak yeniliyor. Unifi, performans giyim, ayakkabı, dış mekân, moda, ev, otomotiv ve diğer endüstrilerde dünyanın en etkili markalarının birçoğuyla işbirliği yapıyor. REPREVE®’in piyasaya sürülmesinden bu yana Unifi ve ortakları, 16 milyardan fazla şişeyi geri dönüştürdüler ve 2020’ye kadar 20 milyar ve 2022’ye kadar da 30 milyar şişeyi geri dönüşüme kazandırmayı hedefliyor

Ayrıca, Oerlikon, Barselona’daki ITMA fuarında eAFK Evo pilot makinesinde üretilen REPREVE® iplikleri ve iplikten yapılan kumaşlar sergiledi. Diğer alanların yanı sıra, bu sürdürülebilir iplikler, giyim, dış mekân, ev tekstili ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren çok sayıda şirketin ürünlerinde kullanılmaktadır.

İnceleyin

Moda endüstrisinde sürdürülebilirlik büyük bir devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde ...