MÜGRIP®MBJ8 – Etiket üretimi için yeni rapier dokuma makinesi

20- 26 Haziran tarihleri ​​arasında Barselona’da gerçekleşen ITMA 2019 vesilesiyle Jakob Müller AG, etiket üretimi için yeni MÜGRIP® MBJ8 rapier dokuma tezgahını görücüye çıkardı. 680 rpm üretim hızına ve 1.380 mm azami tarak enine sahip makine, etiketler, resimler ve kenarları kesik teknik dar kumaşların verimli çıktısını sunmaktadır. Fuarda sergilenen makine, santimetre başına 54.6 çözgü ipliği ile tafta kalitesinde bir kumaştan üretilmektedir.

Makinenin yeni evrensel kontrolleri ilk bakışta göze çarpmaktadır. Tezgahtaki tüm işlem diziler, yeni MLC kontrolleri ve MÜDATA®M serisi kullanılarak elektronik olarak izlenir ve kontrol edilir. Yeni MÜDATA ® M Serisi’nin 1600 x 900 piksel çözünürlüğe sahip 13″ lik bir monitör ile kullanımı kolaydır ve aynı zamanda makine parametrelerinin ve tasarımların nesne kartı ile depolanması ve durma nedenlerinin resimlerle görselleştirilmesi gibi bir dizi yenilikçi işleve sahiptir. Yedi farklı uyarı ışığı renk kodu bu tarz görüntüleri optik olarak desteklemektedir. Bunun yanında bu renkler müşteri gereksinimlerini karşılamak için ayrıca yapılandırılabilmektedir.

YENİ BİR AYDINLATMA KONSEPTİ

Bir diğer yeni özellik de MÜGRIP® MBJ8 operatörlerin görevlerini daha keyifli hale getiren elden geçirilmiş makine aydınlatmasıdır. Jakar makinesinin altındaki Jakob Müller SMART aydınlatması, tezgâhın hem ön hem de arka çalışma alanlarının mükemmel aydınlatılmasını sağlar. Aynı derecede bir başka yenilik bölme elemanları ve kumaş sarıcı alanındaki LED aydınlatmasıdır. Tüm LED lambalar otomatik olarak kontrol edilir ve makine kontrolleri ile karartılmakta ve dokunmatik ekrana bir tıklamayla kapatılmaktadır. Işıklar ayrıca, örneğin ışık yoğunluğu, çalışma veya durma modunda geçiş zamanı gibi alanlarda işletme personelinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayrı ayrı yapılandırılabilir. Yeni aydınlatma konsepti, atkı ve çözgü kırılmalarının hızlı onarımını, bıçağın hassas şekilde ayarlanmasını ve devam eden işlem sırasında gelişmiş kumaş kontrolünü garanti eder.

OPTİMİZASYONLU İŞLETİM GÜVENLİĞİ VE MAKİNE ERİŞİMİ

Yeni bir ışık bariyeri, dokuma kafa alanını örgü beslemesi ve dokuma tarağı hareketi aracılığı ile korur, bu da bir ilave koruyucunun artık gerekli olmadığı anlamına gelir. Bu aynı zamanda bu daha fazla güvenlik ve gelişmiş erişim sunar.

ÖZEL İPLİK İŞLEMESİ

MÜGRIP®MBJ8 yeni IRO LUNA X3’ü kullanıyor. Kanıtlanmış X3 atkı akümülatör serisine yapılan bu son ilave enerji tasarruflu bir motor ve optimum ilk iplik gerilimi sunar. Bir TEC freni de seçenek olarak mevcuttur. Bu programlanabilir iplik germe cihazı, özel ipliklerin işlenmesi sırasında verim artışı için geliştirilmiş gerilim kontrolü sağlar.

YÜKSEK VERİMLİLİK VE UYGUN MALİYETLİ DÜZEYLERİ

MÜGRIP®MB8 dokuma etiket üretimi için ideal bir makinedir. Basit makine programlama, yüksek esneklik, kısa sıfırlama süreleri, minimum bakım gereksinimi, mükemmel erişilebilirlik ve sezgisel makine çalışması yüksek düzeyde maliyet verimliliğini garanti eder. Üretim sırasında çözgü ve atkı malzemelerinin hassas işlenmesi, mali kazançlar ve mükemmel kumaş kalitesi ile birlikte 630 rpm’a ulaşan bir çalışma hızı sağlar.

PCLER, TABLETLER VE AKILLI TELEFON ARACILIĞIYLAÜRETİM VERİLERİNE KÜRESEL ERİŞİM İÇİN mymuenet

Yeni mymuenet portalı, MÜNET üretim very kayıt yazılımı ile yaptıkları görevlerde üretim planlayıcılarına yardımcı olur ve hem dokuma tesisindeki makinelerin mevcut durumu hem de tüm tesisin verimliliği hakkında hızlı bir genel bakış sunar. Ayrıca, basit göstergeler aracılığıyla, bağımsız makinelerin optimum çalışma koşullarında olup olmadığını tanır. Mymuenet, diğer fonksiyonlar aracılığıyla, PC’ler, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla dünyaya veri erişimini, karşılık gelen sipariş parametreleriyle makinelere desen transferlerini, makine sipariş listelerine erişim, bir editör üzerinden desen ayarlamalarını ve makine parametrelerinde değişiklik yapmayı kolaylaştırır. MÜGRIP®MBJ8 bu ağa entegrasyon için hazırlanmıştır ve bu, dördüncü sanayi devrimi (4IR) stratejisinin gerçekleştirilmesine yönelik önemli bir adımdır.

DÜNYANIN EN İYİ KUMAŞ KENARI KESİCİSİ VELVEDGE®

MDW®cihazı, dünyanın en iyi kesim kalitesini sunar. Yeni yumuşak kenarlar cilt dostudur ve kullanıcılar arasında mümkün olan en iyi duyguyu verir. VELVEDGE®kesim, sıcak tel, ultrasonik ve lazer kesim sistemlerinin yerini alır ve aynı zamanda spor giyim sektöründeki marka etiketleri için de idealdir.

İnceleyin

Dünyanın İlk Sürdürülebilir Moda Arama Motoru GLAMI.eco Açıldı

GLAMI.eco, tüketicilerin modaya yönelik adımlarını sorumluluk bilinciyle atan markaları keşfetmesine yardımcı oluyor GLAMI’nin sürdürülebilirlik araştırmasına ...