Monforts, ITMA 2019’da CYD çok renkli iplik boyama sisteminin lansmanını yaptı

 A. Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG ITMA 2019’da iplik boyamaya yönelik, kumaşlar için kanıtlanmış Econtrol® boyama sistemine dayalı devrim niteliğinde yeni bir sistemi tanıttı.

Bu en son CYD denim işleme teknolojisi, kalite, esneklik, ekonomik uygulanabilirlik ve verimliliği arttırmak için yeni fonksiyonları ve işlemleri dokuma hazırlığı işlemlerine- eğirme, direkt çözgü, çözgü ve levent sarma, ardından haşıl ve boyama- dahil ediyor. Monforts Denim Bölümü Sorumlusu Hans Gerhard Wroblowski, “Denim terbiye alanı Monforts’un tartışmasız lider olduğu bir alandır ve yeni gelişmiş çözümler geliştirmek için Çin, Bangladeş, Hindistan, Pakistan, Meksika ve Brezilya’nın önemli denim üreticisi ülkelerindeki birçok ortağımızla birlikte çalışıyoruz. Bu bağlamda CYD sistemi, çok güçlü bir pazar talebine yanıt olarak geliştirildi,” diyor.

Econtrol®, Monforts’un sürekli boyamada kullanılan ve kuru reaktif boyarmaddelerin kurutma sırasında selüloz liflerine sabitlendiği bir pad-dry işlemidir ve CYD çok renkli iplik boyama sistemi benzersiz Eco Bleach (Ekonomik Kasarlama) işlemi de dahil olmak üzere Econtrol® sistemine dayanan bir dizi yeni konsepti sunmaktadır. Bu, iplik işlemeye yönelik piyasaya sunulan için ilk kasarlama sistemidir ve denim imalatçıları için özellikle ilgi çekici olacaktır.

Eco Bleach sistemi yıkama üniteleriyle birleştirilir ve kumaş hemen boyanır, böylece atık su ve kimyasallarda önemli tasarruflar sağlanır. Kumaşlar için en etkili boyama işlemi şimdilerde iplik boyama için uygulanmaktadır ve tek bir sürekli işlemde 2-300 metre kumaş üretmek için 5-10.000 metre iplikten oluşan kısa partileri işlemek mümkündür. Pamuk ham halinde açık kahverengimsi/sarı renktedir ve boyamadan önce saf beyazlığını sağlamak için ağartma gereklidir. Geleneksel sistemlerde, bu ayrı bir işlem adımı içerir, ancak CYD çok renkli iplik boyama sisteminde artık tam boyama ön işlemi için Econtrol® işlemine entegre edilmiştir.

İnceleyin

Cabling in pole position with the new CableCorder CC5 at Tire Technology Expo 2020

Experts from the tire industry will meet again in 2020 for the annual Tire Technology Expo ...