Mimaki, FESPA Digital 2016’ya damgasını vurdu

mimakiEndüstriyel reklam, pano ve tekstil dijital baskıları Mimaki ile FESPA Digital Amsterdam’da görücüye çıktı. Mimaki standında yeni teknolojiler ve çözümler numune baskılarla ziyaretçilere sunuldu. Mimaki saatte 180m2/ hıza sahip olan TS500P-3200 süblimasyon baskı makinesini fuar açılışının ilk 15. dakikasında satarak bir rekora imza attı. Pimms Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler, bence Mimaki’nin bugüne kadar katıldığı en verimli FESPA Dijital fuarıydı, çok sayıda devamlığı olacak müşteri talebi ve makine talebi aldık dedi. Geçen yıl lansmanını Türkiyede yaptığımız SIJ 320 UV modelinin 6 renk+ beyaz opsiyonlu olan UJV55-320 modeli fuarda sergilendi. Fuarda baskı ve kesim sistemleri alanındaki geniş çaplı portföylerini sergilediklerini dile getiren Mimaki Türkiye distribitörü Pimms group Genel Müdürü Selçuk Aygüler şunları söyledi; “Ayrıca, yeni ürün duyuruları şeklindeki bazı sürprizlerimiz oldu. Ziyaretçiler gerçek dünyadaki yenilikçi uygulamaların örneklerini, fuarın teması olan kahramanlar temalı baskıları fuar boyunca gördüler. Mimaki sistemleri ile dijital tekstil baskı ve konfeksiyon süslemenin yanı sıra, endüstriyel reklam (sign) ve pano grafiklerini oluşturabiliyorlar. Fuarın süper kahramanları teması doğrultusunda, ziyaretçiler süper kahraman portrelerinin numune baskılarını yakından gördü.” Standlarında yer alan mevcut tüm ürün portföyünün ve yeni ürünlerinin sektöre ve ziyaretçilere ilham verdiğinin altını çizen Selçuk Aygüler “Standımıza gelen ziyaretçiler gelecekte işlerini daha karlı hale getirecek birkaç yeni fikirle fuardan ayrıldıklarına inanıyoruz. Bu konuda onlara nasıl yardımcı olabileceğimize dair yararlı görüşmeler gerçekleştirdik” dedi.

ETKİNLİKLERDE MİMAKİ DAMGASI
FESPA Digital fuarında aynı zamanda Kaplama Ustası Yarışması’nın (Wrap Masters) yine sponsoru olduklarını hatırlatan Aygüler, finalde bir Audi A1 Sportback aracın kaplandığını belirtti. Fuarın ilk günü, 8 Mart’ta gerçekleşen Dijital Tekstil Konferansı’nda Mike Horsten ‘Hızlı Modada Dijital Baskı’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak Horsten; “Ocak ayında Heimtextil fuarında ziyaretçilerin dijital tekstil baskısında kapasitesini arttırmalarını veya yeniliklerini ekleyebilmelerini, geniş malzeme çeşidine canlı ve dayanıklı renklerde baskıyı kolay hale getiren çözümlerimizi sunarak büyük başarı elde ettik. Bu çözümlerimizi FESPA Digital ziyaretçilerine de getirmiş olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

PİMMS GÜCÜNÜ MİMAKİ STANDINDA HİSSETTİRDİ
Mimaki’nin Türkiye distribütörü PİMMS, FESPA Digital 2016 boyunca firmaya gerçek bir partner desteği sağladı. PİMMS Mimaki Genel Müdürü Selçuk Aygüler fuar boyunca 4 tekstil bayileri ve 2 sign bayileri ile birlikte Mimaki standında Türkiye’den gelen ziyaretçileri karşılayarak, yenilikler hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Selçuk Aygüler sunulan yeni çözümler hakkında şu bilgileri verdi; “FESPA fuarında Mimaki TS300p-1800 geniş format yazıcı ile geçen yıl başlatılan giyim ve tekstil uygulamaları için süblimasyon boyaları ve inkjet makinaları sergilendi. Tekstil üretim olanaklarını genişletmek için inkjet yazıcıların çok yönlülüğünü arttıracak yeni açık siyah, neon sarı ve floresan pembe mürekkepleri ziyaretçilere tanıtıldı. Bu SB410 süblimasyon spot renklerin moda, spor giyim ve deniz giyim sektörüne yeni gerçek değerler katacağına inanıyoruz. TS300P-1800’de yapılan testlerde floresan boyalar açık siyah mürekkep ile birleşerek daha göz alıcı muhteşem desenler ortaya çıkardı. Fuarda ayrıca süper geniş formatlı TS500P-3200 modeli 3.2 metre saatte 180m2 baskı yapabilen tekstil sektörünün vazgeçilmezi olacak yeni modelini de tanıttı.”

PAZARDA BÜYÜME ARTACAK
Pazar beklentilerine dair görüşlerini de açıklayan Pimms grup Pazarlama Müdürü İskender Karaduman; “2016-2017 dönemini iyi geçireceğiz; çünkü AB’nin özellikle Euro bölgesinin dolar karşısında değer kaybetmesi Euro’yu ihracatçı olarak daha öne çıkaracak. Dolayısıyla Avrupa Uzakdoğu’dan da artık alımını azaltacak. Türkiye’ye dönmek isteyen AB’nin ekonomik büyümeyle beraber Türkiye’den alımlarını artıracağı bir sürece gireceğini düşünüyorum. Bu durumun da 2-3 yıl boyunca tüm ihracatçıların elini güçlendireceği beklentisi içindeyiz. PİMMS olarak bu yılda büyümeye devam edeceğimizi, satışlarımızın mart ayı itibarı ile daha da hareketleneceği düşünüyoruz.” Mimaki olarak tekstil baskı pazarında lider konumda olduklarını ifade eden Karaduman, yeni modellerle birlikte bu pozisyonun güçlenerek devam edeceğini belirtti. TS500P-3200 süper geniş formatlı 3.2 metre saate180m2 hızla baskı yapabilen yazıcının, özellikle ev tekstilleri sektöründe vazgeçilmezi olacağına inandıklarını kaydeden Karaduman, TS300p-1800 modelinin ise yenilikçi hızlı elektronik kontrolleri ve Ergosoft yazılımı ile ayrıcalıklı bir yazıcı olarak sektörde iddialı olduğunu savundu. Karaduman; “Bu ürünlerin yanı sıra, reklam ve promosyon sektörü için UJF7151 (50x70cm) direkt olarak objelere baskı yapabilen UV-LED baskı makinası ve JFX200-2513 düz flat baskı yapabilen (250x130cm) UV-LED baskı makinası rakiplerini oldukça geride bırakan avantajlar sunuyor.”

#Mimaki #FESPA #FESPADigital #dijitalbaskı #PimmsGroup

İnceleyin

Roland DG, FESPA 2020’de Yeni Dijital Fırsatları Ortaya Çıkaracak

Roland DG dijital baskıyı bir üst seviyeye taşıyacak ve Madrid’deki FESPA Global Baskı Fuarı’ndaki Tabela ...