Mayer & Cie. Büyümesini Sürdürüyor

Mayer&CieMayer & Cie., Almanya’nın Albstadt kenti kuruluşludur. MCT’nin örme makineleri üreten genel merkezinin makineleri modernleşme işlemlerinden geçecek. Dahası şirket daha fazla teknik eleman alıyor.

Almanya’nın Albstadt kentinden yerleşik örme makine üreticisi Mayer & Cie. (MCT), 2015 ve 2016 yılında teknolojilere, tesislere ve personele kayda değer bir yatırım planlıyor. En büyük pay MCT’nin Almanya’daki genel merkezine ayrılacak. Yatırım planları, 4 milyon Euro’yu her yerdeki üretim hatlarının kapasitesini arttırmak, şirketin kendi makinelerini modernize etmek ve yeni yazılım gereklerini tamamlamak için harcamaktır. Ajanda da Çin ve Çek Cumhuriyeti’ndeki bağlı ortakları arttırmak yer almaktadır. Mayer & Cie.’nin Müdürü Benjamin Mayer, “Şirketin son yıllardaki performansından çok memnunuz. 2014 yılında diğer yıllara nazaran karda yüzde yetmiş artış gözlendi ve 90 milyon euroydu. Bu başarıyı ileriki hedeflerimizde kullanmak istiyoruz” dedi. Albstadt kuruluşlu örme makinesi üreticisi, genel merkezini güçlendirme ve markete yakın yerlerdeki üretim kapasitesini genişletme konusunda denge kurmayı amaçlamaktadır.

Şirketin Genel Merkezindeki Yatırımlara Vurgu

Albsradt’taki aile şirketinin genel merkezine 3 milyon euro bütçe ayrıldı. Her şeyin başında önceki yıllara nazaran işçi sayısı arttırılacak. Tüm bunların üstünde birleştirme ve üretim konusunda,  şirketin bünyesine katılmak üzere yeni personeller alınacak.

Ekipmanların yeniden yapılandırılması ve modernizasyonu, genel merkezde yapılan yatırımlar arasındadır. Isıtma ve soğutma sistemleri enerji tüketimini azaltmak için yeniden düzenlenmelidir. MCT enerji tasarrufu, üretimden ve montajdan başlar, örme makinesindeki son üründe son bulur. Bu nedenle şirket otoriterilerin sürdürülebilirlik kritelerini karşılayan Mavi Yeterlilik üyesidir.

Albstadt-Tailfingen’deki örme makineleri üretiminde kullanılacak makinelerde modernleşmeden geçirilecek. Sektör için bu işlemin bütçesi bir milyon eurodur. Şirket Yöneticisi Benjamin Mayer, “Müşterilerimize belirli kalitede sürekli hizmet vermek için montaj ve üretim için kullanılan makineleri düzenli olarak havuzda toplar ve günümüze uygun hale getiririz” dedi. Albstadt’ta örme kafalarının yanı sıra örme makinelerinin anahtar parçaları da üretilir.  Aslında Mayer & Cie. tarafından üretilen örme makineleri birkaç istisna dışında Almanya’da üretilmektedir.

Anahtar Pazarlar Genellikle Avrupa Dışından

Yatırımın bir milyon Euro’luk kısmı Mayer & Cie.’nin Çek Cumhuriyeti’nin Vsetin ve Çin’in Shanghai kentinde yer alan yan kuruluşlarına bütçe olarak ayrılmıştır. Bu MCT’nin üretim kısımlarını anahtar pazarlara nasıl yakın hale getireceğidir. Sonuç olarak, uzun yıllardan beri MCT’nin müşterilerinin çoğu Avrupa’dan değil Asya’dandır. Sadece MCT’nin en önemli pazarı olan Türkiye istisnadır.  16 milyon Euro değerinde 210 örme makinesi 2014 yılında satıldı. En önemlisi Hindistan’da ve Çin’de olmak üzere Asya’daki satış miktarları sürekli artmaktadır. Burada orta derecede fiyatlara sahip makinelere talep fazladır ve kısa zamanda teslim edilmesi tercih edilmektedir. Benjamin Mayer, “Asyalı müşterilerimiz genellikle kendi makineleriyle bitiremeyecekleri siparişleri kabul ettikten sonra makine sipariş ederler” dedi ve ekledi “Eğer başarılı olmak istiyorsak bu kısa zamanlı siparişlere hızlı ve esnek bir şekilde cevap vermek zorundayız. Bunun üzerinde bu pazar fiyat açısından hassas bir pazardır.”

Mayer & Cie., Çin’deki fabrika alanını genişleterek ihtiyaç duyanlara konaklama sağlamaktadır. Burası tekli jersey makine olan MSC 3.2’nin özellikle Çin pazarı için üretildiği yerdir. Bu makine ile birlikte Mayer & Cie., Çin’deki pazar payını geçen senelere göre bir hayli arttırdı. MCT 2014 yılında sekiz milyon Euro değerinde 200 adet makine satışı yaptı. 2015 yılında yüzde 20 ya da 30 artış beklenmektedir. 50 adet MSC 3.2 II,  Shanghai’da üretildi ve 2015’te ithal edilmek için hazırlar. Ayrıca Benjamin Mayer Bangladeş gibi diğer Asya ülkeleri konusunda da iyi izlenimlere sahiptir. Bunun yanında MCT çift jersey makine geliştirip bunu Çin’deki tesislerinde üretmek istemektedir. Bu beklentilerin yerine getirilmesi için Nisan ayında daha geniş bir mülke geçilmiştir.

MCT’nin 2011’de Çek Cumhuriyeti’nin Vsetin bölgesinde kurduğu fabrikada daha geniş alana ihtiyaç duymaktadır. Bu alanda S ve D seri makineler ve bazı anahtar birleşenler üretilmektedir. 2004 yılında tanıtılan bu üretim hattıyla MCT yüksek fiyatlı single ve double jersey sektöründe müşteriler kazanmıştır. Özellikle Hindistan’da bu makine hatlarının popülerliğinin keyfine varılmaktadır. 2014 yılında MCT yaklaşık 8.7 milyon Euro değerinde 220 makine satmıştır. Bu rakam geçen yıldan 125 makine fazladır. Talebin artmasını bekleyen Mayer & Cie., Vsetin’de 5000 metre karelik yeni bir tesis yapmayı planlamaktadır. 2015 yılının ilk yarısında başlayacak inşaatın 2016 yılı sonunda bitmesi beklenilmektedir. Şu anda Çek Cumhuriyeti’ndeki Mayer & Cie. 60 işçi çalışmaktadır ancak bu rakam artmaya eğilimlidir.

Mayer & Cie. 70.000 Örme Makinesi Teslim Etti

Örme makinesi üreticisi Albstadt, Almanya kuruluşlu Mayer & Cie. (MCT)  , 110 yıllık üretim geçmişindeki 70.000’inci yuvarlak örme makinesini teslim etti. Bu makine FV 2.0 double jersey makineydi ve alıcısı örme giyim üreticisi  Speidel GmbH’ydi. Speidel makineyi,  yüksek kalite single jersey ve vücudu rahat ettirecek şekilde üretilen ince ribana iç çamaşırı üretimine odaklanan  Bodelshausen’deki fabrikasında kullanmaktadır. Speidel, örme makinelerini yıllardır  Albstadt-Tailfingen’deki Mayer & Cie’den sipariş etmektedir.

Yaklaşık 130 örme makinesine sahip Speidel GmbH’deki Üretim Müdürü Hans-Jürgen Speidel, “70.00’inci Mayer & Cie. makinesinden onur duymaktayız. Bu makine bize gönderildi” dedi ve ekledi “İyi ve güvenilir partnerler, sadece yakın mesafede oldukları için değil personel kontaktı ve yakın dayanışma getirdiği için iyi şans getirir. Aynı zamanda yenilikte bulunan ve ön görüşlü şirketler en üstteki değeri sayar ve lokal endüstride var olmaya devam eder.”

Devamlı Kalite Yüksek Seviyede Müşteri Bağlılığı Sağlar

Speidel, ayda tamamı kendi iç çamaşırı üretim hattı için olan 90 ile 100 ton arası üretim yapar bu nedenle ana odak noktası yüksek kalite örme giyim sağlayan güvenilir makine performansıdır. Speidel modal ve pamuk ya da pamuk ve elastan gibi pamuk karışımlarını kullanarak genellikle standart 12 ve 20 inç ölçülerinde yuvarlak örme yapan single jersey ve ince ribana makinelerle üretim yapmaktadır. Son iç çamaşırı koleksiyonunda örme makinelerinde geçirilen yosun bazlı iplik ya da bambu gibi alışılmadık  materyallere de yer verilmiştir.

Albsdat’da geliştirilen ve üretilen Mayer & Cie. Örme makineleri ana olarak Speidel’nin örme giyim ürünlerinden sorumludur. Son 15 yılda yeşil logolu birçok MCT makine havuzuna katıldı. Speidel, Mayer & Cie.’ye güvenerek örme makine sayısını bu dönemde neredeyse ikiye katladı. İç çamaşırı sektöründe yüksek derecede üretken olan MV 4-3.2 II ve FV 2.0 makineleri Speidel fabrikasında kullanılan en önemli makinelerdir. Son makine ise The FV 2.0’dır. Speidel örme fabrikasının yöneticisi Albert Mauz, Mayer & Cie.’ye duydukları sadakati anlatmakta hiç zorlanmamaktır, “Biz devamlı kalitenin, yüksek derecede makine uzmanlığının ve devamlılığın değerini bilmekteyiz ve böylelikle Mayer & Cie. emin olmaktayız. Üretim nedenleriyle makinelerde yapılan özel değişikler güvenilir bir şekilde değerlendirmeye alındı ve gelişme aşamalarına uygulandı” dedi.

Mayer & Cie. Speidel ile uzun süreli ve başarılı bir iş birliği yapmaktadır.  MCT’nin Yöneticisi ve Üretim Müdürü Marcus Mayer, ” 70.000 makinemizi müsterimize teslim etmekten gurur duyuyoruz ve bu durumu yeniliğin geleneği ile aile gibi olduğumuz ve  “Almanya’da Üretilen Kalite” değeri konusunda açık bir farkındalığa sahip olan Speidel ile paylaşmaktan ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.

 

İnceleyin

BENNINGER ITMA Barselona 2019’da

  Bu yıl Benninger ITMA 2019’da 160. yıl dönümünü kutlayacak. Bu yıldönümü öncelikle tekstillere 160 ...