LYCRA® MOVES ISTANBUL IV

INVISTA tarafından düzenlenen “LYCRA® MOVES ISTANBUL  IV” semineri, Çorap sektörünün değer zincirindeki öncü firmalara, 2018-2019 yılı trendleri ile ilgili bilgi ve ilham verdi.

Önceki dönemlere göre katılımcı sayısının artış gösterdiği organizasyon, Türkiye Satış Müdürü Aslan Kabapelit’in hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayıp, 2018-2019 sezonları için hazırlanan trend sunumu ve ardından davetliler için özel olarak hazırlanan teknik workshop ile devam etti. Amsterdam’da bulunan  tasarım  ajansı Stijlinstituut  tarafından hazırlanan yeni dönem trendler ve inovasyon çalışmaları, INVISTA Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Çorap Pazarlama Müdürü  Jane Gwyther ile  INVISTA Türkiye ofisinden Fatma  Ozhan tarafından  sektör katılımcılarına moda akımları ve teknik uygulamaları olarak iki aşamalı olarak aktarıldı. 2018-2019 yılı için tasarlanan trendler altı ana başlık altında toplanıyor.

SELF IMPROVEMENT: Bu trendde, giyilen  çorapların vücudumuza olan  güvenimizi artırıp  kendimizi daha iyi hissetmemize nasıl katkı sağlayabileceğine odaklanıldı.

COMFORT SEEKERS: Burada performans odaklı giyimin modayla biraraya gelmesi ve bu birleşime yön veren etkenler incelenildi.

PERFECT HUE: “renk” in başrolde olduğu bir trend.

THE CONSIDERATE CONSUMER; trendinde, ürün geliştirme çalışmalarının çevresel kaygılar dikkate alınarak nasıl yapılabileceğine odaklanıldı.

FLEX DENIM: Denim gibi yer etmiş konseptlerin geleceğe nasıl uyum sağlayabileceği üzerinde durulan bir trend.

SERIOUS SPORTS;  ise sporcu ve aktif görünmekle yetinmeyip gerçekten yarışmak ve kazanmak isteyenleri memnun etmeyi hedefliyor.

INVISTA, 2018 -2019 için öngörülen trendler için LYCRA® , COOLMAX®,  THERMOLITE® elyafları kullanarak özel olarak hazırladığı çorap koleksiyonu ile yine gözalıcı yenilikler  oluşturarak sektöre ilham kaynağı oldu.

#LYCRA, #MOVES, #İstanbul

İnceleyin

İsviçre’ye özgü yeniliğin gücünü hisset…

ITMA 2019 İsviçreli makine üreticilerinin ‘yenilikçi DNA’sını gösterecek Tekstil makineleri üreticileri ve müşterileri için ITMA, ...