Loepfe YarnMaster PRISMA sayesinde iplik temizliğini daha ileriye taşıyor

Gelişmeleri öne çıkarmaya devam eden Loepfe ITMA 2019’da dünyada bir ilki görücüye çıkardı. YarnMaster iplik temizleyici neslinin yeni üyesi PRISMA, yenilikçi sensör teknolojilerinin birleşimi ile herkesi büyüledi. YarnMaster PRISMA dünyasının yeni bir bütünleşmiş işlevi var: İplik kalitesini analiz etmek ve optimize etmek için MillMaster TOP yönetim sistemi.

BİR YENİLİK DÜNYASI

Loepfe, yıllardır iplik temizleme teknolojisinin öncülüğünü sürdürmektedir. Sarma işlemine yönelik kapsamlı bir toplam kalite kontrol aracı geliştirme konusundaki taahhütleri çok iddialıdır: YarnMaster PRISMA konseptine alışılmadık yeni yaklaşımları ile akıllı kalite kontrolünde yeni bir dönem başlamıştır ve şimdi iplik endüstrisinin kullanımına sunulmuştur. YarnMaster PRISMA konsepti, malzeme ve eğirme prosesi ile ilgili tüm iplik kalitesi problemlerini kapsamlı bir şekilde ele alarak iplikçiler için evrensel ve çok boyutlu bir yaklaşım sunar. Bu yenilikçi iplik temizleme konseptinin çoklu-sensör ölçüm tasarımı ve işlevselliği ile YarnMaster PRISMA, günlük kalite kontrolde uzmanlaşma konusunda tüm dünya çapındaki iplikçileri desteklemektedir. Sensör teknolojilerinin füzyonu sarma işlemi sırasında yapılan kalite kontrolde eşsiz performans ve olanaklar sunar.

SENSÖRLER DÜNYASI: DÜNYADA BİR İLK

Dört farklı sensör teknolojisi akıllıca etkileşim kurar ve benzeri görülmemiş hata görünürlüğü ve veri kalitesi sağlar. YarnMaster PRISMA, kurulan tüm sensör teknolojilerini ilk defa bir cihazda birleştiriyor. Bu dünya ilk önce standartları belirler ve üretkenliği ve verimliliği arttırır.

RGB F-SENSÖR – TAM IŞIK SPEKTRUMU

Neredeyse 30 yıl önce, Loepfe, SIRO iplik temizleme ilkesine dayanarak yabancı madde algılama uygulanmasında öncü bir rol üstlendi. Hammadde kirlenme derecesi o zamandan beri büyük bir ilerleme kaydetmedi. Bugün ipliklerde kirlenmeyi kontrol edebilme yeteneği iplikçiler için en büyük öneme sahiptir. YarnMaster PRISMA ile Loepfe, RGB renk ölçüm teknolojisine dayalı yabancı madde temizliği için bir sensör kullanarak bu en önemli iplik temizleme işlevinde lider rolü üstlenmektedir. Bu yeni optik yabancı madde sensörü, tüm ışık spektrumunu kapsayan aydınlatma teknolojisine dayanmaktadır. İplik temizleme işleminde bu yeni aydınlatma teknolojisinin kullanımıyla Loepfe, bugün hem güvenilirlik hem de hassasiyet ayarları açısından, sarım işlemi sırasında kirlilik kontrolünde ihtiyaç duyulan yeni bir ölçüt belirler. RGB F-sensor teknolojisi ile desteklenen YarnMaster PRISMA iplik temizleyicileri yabancı madde tespitinde daha önce edinilmemiş güvenlik ve güvenilirlik seviyeleri sunar. Yeni RGB F-sensörü, ipliği tüm ışık spektrumunda aydınlatır, böylece her türlü iplik ve renkte veya her ikisinde gölge ve parlaklıktaki en ince farkın bile tanınmasını sağlar.

P-SENSORÜ

Beyaz polipropilenin güvenilir şekilde tespiti, iplik temizlemede en zor görevdir ve zeki bir çözüm gerektirir! Triboelektrik (sürtünme ile elektriklenme) etkisine hâkim olan Loepfe, sarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve farklı hammaddelerden kaynaklanan elektrik yükü farklılıklarını ölçmek ve değerlendirmek için eşsiz bir konumdadır. Yeni nesil P-sensörleri ile donatılmış YarnMaster PRISMA iplik temizleyicileri Loepfe’nin alışılmadık iplik temizleme konseptinin, sarma işleminde toplam kalite kontrol kavramının eşsiz yaklaşımını tamamlar.

DM-SENSÖRÜ- TEMEL TEMİZLEME İÇİN ÇİFT ÖLÇÜM

Artık hangi sensör teknolojisinin en uygun olduğunu tartışmaya gerek yoktur. Her iki sensör teknolojisi de iplikçilerin ellerinin altında hazır durumdadır. YarnMaster PRISMA’da iplik temizlemedeki iki baskın sensör teknolojisi, tek bir algılama kafasına entegre edilmiştir. Mükemmel uyum içinde çalışan optik ve kütle algılayıcı kullanan bu alışılmadık yaklaşım iplik temizlemede benzeri görülmemiş olanaklar ve yeni hassasiyet seviyeleri sunar. İki sensör teknolojisinin akıllıca birleştirilmesiyle, her iki sensörün teknolojiye dayalı tüm avantajları hizmetinizdedir ve iplikçilerin avantajı için birleştirilmektedir. YarnMaster PRISMA iplik temizleyicileri, DM sensör teknolojisi ile desteklenmektedir- her türlü zorluğa hazırdır ve kaliteden ödün vermeden ekonomik üretimi garanti eder.

BAĞLANIRLIK DÜNYASI: HER ZAMANKİNDEN DAHA KOLAY

Etkili çevrimiçi kalite yönetimi, günümüzde sarım ve open-end (açık uçlu) iplik makinaları için en önemli başarı faktörlerinden biridir. Loepfe, iplikçilerin iplik kalitesini analiz etmesini ve verileri uyarlamalı olarak değerlendirmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Akıllı ayarlar asistanı ile iplikçiler işlemleri sürekli olarak optimize edebilmekte ve daha etkili hale getirebilmektedir. Loepfe’nin veri yönetimi kokpitinin kullanımı hiç bu kadar kolay olmamıştı.

PRISMA GUI: KOLAY VE SEZGİSEL İŞLEM

YarnMaster PRISMA iplik temizleme konseptinin can damarı, basit ve sezgisel yeni PRISMA işletim sistemidir. Kolay kullanım ve navigasyon kontrolleri yüksek kullanıcı kabulü ve üretkenlik sağlar. Akıllı bir sihirbazın menü yönlendirmesi, yenilikçi yeni YarnMaster PRISMA işletim konsepti tarafından sağlanan kapsamlı bilgilerin yönetiminde doğru ve sezgisel bir işlemi mümkün kılar.

MILLMASTER TOP 2.0 – BAĞLANTI KURAR VE BİLGİLENDİRİR

Loepfe’nin veri toplama ve yönetim sistemi MillMaster TOP 2.0, YarnMaster PRISMA WORLD’ün işlevsel kapsamının entegre bir parçasıdır ve her Loepfe iplik temizleyici kurulumunu tamamlamaktadır. İplik temizleyicilerin ürettiği kalite verilerinin %100 çevrimiçi izlenmesi daha az rutin laboratuvar testleri anlamına gelir, bu da etkinliği artırır ve maliyetleri düşürür. Basit, yapılandırılabilir veri analizi, kısa reaksiyon süreleriyle doğru önlemlerin alınmasını sağlar. Uzun süreler boyunca yapılan veri karşılaştırmaları, iplik kalitesinde ve eğirme işleminin etkinliğinde daha fazla artış sağlar.

İnceleyin

Wood Fiber Yarn

Spinnova, together with VTT Technical Research Center of Finland, has developed a new “wood fiber ...