Kordsa Global Brezilya’nın En İyi İşveren Markaları Arasında

kordsaglobal

Kordsa Global CEO’su Cenk Alper: “Bu sonuç çalışan markası olarak 4 kıtada bulunan işletmelerimizde uyguladığımız yüksek standartlı insan kaynakları uygulamalarımızın bir sonucudur”

Great Place to Work Institute tarafından, Brezilya’nın Bahia eyaletinde 40’a yakın şirket arasında yapılan araştırmaya göre Kordsa Global çalışılacak en iyi şirketler sıralamasında birçok şirketi geride bırakarak 7’inci sırada yer aldı. Kordsa Global CEO’su Cenk Alper, elde edilen başarıya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Bu sonuç, çalışan markası olarak 4 kıtada bulunan işletmelerimizde uyguladığımız yüksek standartlı insan kaynakları uygulamalarımızın bir sonucudur. Almış olduğumuz bu ödül, geçtiğimiz ay Sabancı Holding tarafından düzenlenen Altın Yaka Ödülleri’nde ‘İnsana Yatırım’ kategorisinde birinci seçilmemizi pekiştirdi” dedi. Kordsa Global’in faaliyet gösterdiği Bahia bölgesinde çok sayıda Brezilyalı ve uluslararası önemli markanın faaliyet gösterdiğinin altını çizen Alper, “Uzun yıllardır Brezilya’da faaliyet gösteriyoruz. Çalışanlarımızın önemli bir bölümü bu bölgeden. Türkiye’den Dünya’ya yayılan bir marka olarak, farklı bir coğrafyadaki bu başarımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Bu sonuç, operasyonel ve finansal başarının, çalışan bağlılığıyla olan güçlü ilişkisini bir kez daha kanıtlamış oldu. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu. Brezilya basınında Kordsa Global’in başarısı “İnsana Bağlılık” başlığı ile verildi. Verilen haberlerde, Kordsa Global’in ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik belirsizliğe rağmen insan odaklı yaklaşımından vazgeçmediği bilgisi yer aldı. Kordsa Global’in en güçlü insan kaynakları uygulamaları olarak; açık kapı politikası, lider kadronun ulaşılabilirliği, aile ziyaretleri, öneri sistemi uygulamaları ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi gösterildi.

kordsa

#KordsaGlobal #BrezilyanınEnİyiİşverenMarkaları #Brezilya #EnİyiİşverenMarkaları #İşveren #Marka #Enİyi #Manşet

İnceleyin

PUMA Doğanın Enerjisini Tasarımlarına Yansıtıyor

PUMA, kayak ve yelken sporlarının efsane markası Helly Hansen işbirliğiyle hazırladığı yeni koleksiyonuyla spor tutkunlarını ...