ITMA ASIA + CITME 2012’deki Fransız Tekstil Makineleri

Fransız tekstil makineleri, tekstil endüstrisinin tarihsel gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Şanghay’da düzenlenecek olan ITMA ASIA + CITME 2012’de görüleceği üzere bu rolü oynamaya devam edeceklerdir. En sofistike dokuma teknolojisinin Fransız mucidi JACQUARD’ı hatırlayın. Uzun elyaf eğirme teknolojisi için: kalite standartları, çalışma ve bakım maliyetlerini ve online kalite kontrolü önemli oranda geliştirmek için yeni teknolojiler. Yenilikçi teknolojiler komple üretim hatlarının tasarımı. İpliklerin bükümü ve tekstüre edilmesi için: geleneksel ve teknik uygulamalar için yüksel teknolojili iplikler geliştirme fırsatı. Isıl fikseprosesleri: özellikle halı endüstrisi için ipliklere yeni özellikler kazandırılması. Jakar makineleri ve armürlerdeki gelişmeler: yüksek kalite ve daha fazla güvenilirlik ile üretim proseslerinin hızlarındaki uygulanabilir önemli artışlar. Boyama: enerji ve su tasarrufu ile birlikte tutarlı gelişmeler. Nonwoven prosesleri gibi tekstil endüstrisinin yeni sektörlerinde, Fransız makineleri yeniliğin yerini belirler. Kullanım ömürlerinin sonunda tekstil materyallerinin geri dönüştürülmesi, yeni ürünlerin üretilmesi, çevre dostu ürün ve proseslerin kullanımı gibi konularda da Fransız makine üreticileri dünya liderleri arasında yer alır. Fransız makine üreticileri her geçen gün daha az standart makine üretirken, müşterilerinin ve ortaklarının katma değeri yüksek ürünler üretmeleri ve ulusal ve uluslararası pazarlarda başarılı bir şekilde rekabet etmelerini sağlamak için onlarla birlikte tasarlanan kişiye özel çözümler sunmaktadırlar. Bu amacı gerçekleştirmek için her ülkedeki sabit acenteler, Fransa’dan gelen uzmanların yaptığı sayısız ziyaretler, organizasyon ve fuarlara katılım ile kişisel iletişim kurulmaktadır. Aşağıdaki şirketler ITMA ASIA’ya katılacak, ve projelerini anlatarak yenilikçi çözümler sunmak için ziyaretçileri karşılayacaklardır.

 

NSC FIBRE TO YARN

 

ITMA ASIA 2012’de, N.Schlumberger, Sant Andrea Novara, Seydel ve Cognetex markalarını içeren “NSC Fibre To Yarn”, ürün gamındaki en son teknolojik gelişmeleri sergileyecektir. ERA tarağının gelişmiş modeli olan yeni gerdirmeli koparıcı ve GC30 model cer makinelerindeki gelişmeler özellikle uluslar arası müşterilere tanıtılacaklardır. ITMA ASIA 2012, NSC fibre to yarn bölümü için önemli gelişmelerini sunacağı bir organizasyon olacaktır: – ürünlerin performansı – kalite standartları – çalışma ve bakım maliyetleri – anlık kontrol ve teşhis – enerji maliyetlerinde tasarruf. Güvenilir bir makine yapısı konsepti, kullanıcı dostu elektronik kontroller ve artan verimlilik sayesinde tüm bu gelişmeler başarılmıştır.
LAROCHE

 

Tekstil endüstrisinde, elyaf hazırlamadan giysi üretimine kadar tüm aşamalarda önemli miktarda atık ortaya çıkar. Geçen 20 yılda LAROCHE, ciddi çevre sorunlarının ve hammadde sıkıntısının icabına bakan daha iyi ve ucuz ürünler için önemli prosesler geliştirmiş, yeni uygulamalar keşfedilmesine yardım etmiş, tekstil atık geri dönüşümünün bilimsel gelişimine derinlemesine dahil olmuştur.
ITMA ASIA 2012’de, Laroche şunları sergileyecektir: -JUMBO. Kullanılmış giysi ve halı atıklarının geri dönüşümü için geliştirilmiş iş hacmine ve özel cihazlara sahip parçalama hatları. -Yeni “FLEXILOFT plus”. Geliştirilmiş tabaka düzgünlüğüne ve gramaj aralığına sahip hava ile yatırma teknolojisi. LAROCHE hava ile yatırma teknolojisi, tüm elyaf tipleri (sentetik, doğal, geri dönüştürülmüş), yenilenebilir kaynaklardan ve atıklardan akıllı ürünler yapılmasını sağlayan elyaf ve partiküllerin (köpük çipleri, plastikler, ağaç çipleri) karışımları ile çalışabilir. -Yeni MINITRIM HSP 400 (yüksek hız). Kenar düzgünleştirici açma makinesi

LAROCHE aşağıdaki en son yenilikleri de tanıtacak: – Yüksek hassasiyetli elyaf dozajlama ve harmanlama hatları – Bast lifleri (Keten, Kenevir, Kenaf…) için düşük çalışma maliyetine sahip hassas elyaf açma ve temizlemeye izin veren kabuk soyma hatları. – Selülozik esaslı ve geri dönüştürülmüş liflerin güç tutuşurluğu için yeni bir konsept

 

SWISSTEX FRANCE

 

UT, UTC ve UTW makineleri, büyük esneklikleri ile bilinirler. Her biri tamamıyla farklı pozisyonlarda çalışabilen iğler üzerinde farklı ürünler bükübilir. Yeni makineler, enerji tasarrufu ve mükemmel ergonomiyi devam ettirmeye odaklanmaktadırlar. CP makineleri pazar için, lastik kordu üretmektedirler. Yeni CP 20, makine şasisinden tekstil ekipmanlarına kadar komple yeni bir tasarıma, enerji tasarrufuna ve uygun ergonomiye sahiptir.
-BCF makineleri: Tüm iplik tipleri ile çalışabilir. SwissTex France sentetik filamentlerin ve eğrilmiş ipliklerin kablolanması ve bükümü alanındaki büyük makine tedarikçilerinden biridir. Kablolama & büküm prosesi için şirket, mekanik iğlere sahip çeşitli makineler sunmaktadır. CD, DT ve CDDT ile halılar ve kilimler, tarzları, görünümleri, yapıları, renkleri, desenleri ve sunumları açısından daha da fazla çeşitlilikte üretilmektedir.
-Cam İplikler: Dünya çapında şöhret.SwissTex France, ürünlerini her yerde sunarak ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan makineleri sürekli sağlayarak müşteri taleplerini karşılamaktadır. Her zaman ekipmanlarının performansını artıracak yeni yolların arayışındadır.

-Tekstil iplik işleme. Büküm, Kaplama, Kablolama, Yeniden Sarım… SwissTex France her zaman mükemmel çözümlere sahiptir. Büküm makinelerinden, tek ve çift kat kaplama makinelerinden, hava ile kaplama makinelerinden ve kombine makinelerinden oluşan komple bir seri sunmaktadır.
– M.U.S.T.: Üretim kontrol altında. M.U.S.T., proses bilgisi, üretim sonuçları ve kalite kontrol hakkında genel bir görüntüleme sağlar.

AESA

AESA Air Engineering, endüstriyel hava şartlandırma alanında liderdir. Tekstil, kağıt, tütün ve gıda endüstrileri için güvenilir çözümler sunar. Çin, Hindistan ve Singapur’daki Asya ofisleri ve acenteleri ile AESA, Avrupa ve Asya mühendisliklerinin dinamizmini ve tecrübesini birleştirir ve rekabetçi ekipmanlar ile en ilerici çözümleri sunar. Köklerini 4 ünlü şirketten (Ameliorair / Air Industrie / LTG Air Engineering/ Kenya) alan AESA, dünya genelinde çalışan 10000’den fazla kurulumunun verdiği tecrübeye sahiptir. AESA, kendi geliştirdiği ekipmanların tüm serisindeki en uygun çözümler ile herhangi bir teknik problemi çözecek kapasiteye sahiptir. AESA, eğirme, dokuma, sentetik ve suni liflerin hava şartlandırmasında ve atık giderme sistemlerinde uzmanlaşmıştır. Pamuk, rayon, polyester, karışım, yün, akrilik, fiberglas gibi herhangi bir lif için AESA, uluslararası standartlara göre temiz bir ortamda yeterli sıcaklık ve nem koşulunu sağlamak için komple sistemler sunar. En iyi filtreleme ve atık toplama sistemine sahip tam otomatik sistemler üreten AESA, tekstil fabrikalarında kullanılan hava şartlandırma alanında birçok ülkede liderdir. Aesa tasarım, hassasiyet, güvenilirlik, atık yönetimi ve enerji tasarrufu çözümleri açısından müşterileri için katma değeri optimize etme üzerine odaklanmaktadır.

 

SUPERBA

 

Dünya genelinde kurulan 1400’den fazla üretim hattı ile SUPERBA, dokuma, tafta halı ve kilimlerin (PP, PA, PET, PAN, Yün ve karışımları) üretiminde kullanılan çekebilir ipliklerin ısıl fiksesi, buharlanması ve boyanması için kullanılan makinelerin üreticisi olmasının yanı sıra, kesiksiz halı ipliklerinin ısıl fikse ve boyama prosesleri ile ilgili pazarda küresel bir liderdir. 1971’den beri SUPERBA, ipliklerin muamele edilmesi için halı üreticilerine makine tedarik etmektedir. Basınç altında doygun buhar ile yapılan SUPERBA ısıl fikse prosesi, pazarda her zaman en yüksek enerji verimliliğine sahip olmuştur. 2007’de piyasaya sürüldüğünden beri TVP3 hattı, en son jenerasyon ısıl fikse çözümüdür, dünya genelinde satılmaktadır ve halı endüstrisinde büyük başarılar elde etmiştir. Bu yeni hattın teknolojisi, önceki versiyonları ile kıyaslandığında eşit üretim seviyeleri için enerji tüketimini yarı yarıya azaltmaktadır, böylece, pazardaki enerji verimliliği en yüksek ve en çevre dostu ısıl fikse makinesi haline gelmiştir. Halı endüstrisinde yenilikçi uygulamalar için lider teknoloji ve araştırmalar ile SUPERBA, suni çimlerin (GREENTEX – GTS) işlenmesi için tamamı yeni patentli bir konsept geliştirmiştir. Bu hat, örme, online ısıl fikse, örgüyü açma ve tekrar sarım içeren sürekli bir işlem akışında aynı anda 12’ye kadar ucu tekstüre edebilmektedir. İplik numarasında kısıtlama olmadan PE, PP veya PA kullanılarak herhangi tipteki bir iplik ve her türlü malzeme işlenebilir, ve üretim günde 1,5 ton’a ulaşabilir. Genişletilmiş ısıl fikse zamanı, polimerin tam fiksesini ve tekstüre işleminde mükemmel bir rezilyans sağlar. Bu yenilikçi proses, “dolgunun 4. jenerasyonu” olarak adlandırılan üretime izin verir. Burada tekstüre iplikler suni çimdeki düz havların yukarı doğru olmasını sağlar, böylece kum ve küçük araba lastiği parçalarına olan ihtiyaç ortadan kalkar ve ayrıca çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunur.

 

FIL CONTROL


ITMA Asia & CITME 2012 fuarında, Fil Control geniş bir yelpazadeki ürünlerini sergileyecektir: – İplik kesiciler, -Farklı teknolojilere sahip (Elektromekanik, Optik, Kapasitif, Piezoelektrik) iplik sensörleri, -Özellikle pahalı iplikler için proses zamanını geliştiren ve atık maliyetini düşüren uzunluk ve gerilim için kalite kontrol cihazı. Fil Control, ipliği kontrol etmek ve makine ve çevreyi korumak için dünyanın her yerindeki mevcut ve potansiyel müşterilerine eğirme, tekstüre etme, kaplama, büküm gibi iplik işleme makineleri için çözümler ve fonksiyonlar sunar. Fil Control, satış temsilcileri, acenteleri ve özellikle Asya pazarı için 2005 yılında Çin’in Anhui Eyaleti’ndeki Wuhu şehrinde açılan ofisi ile dünya geneline ürünler ve çözümler satmaktadır.

 

DOLLFUS & MULLER


Dollfus & Muller, 200 yıldan uzun süredir keçe ve bant kayış üretimi yapmaktadır. ITMA ASIA + CITME fuarında ürettikleri tekstil terbiyesi yedek parçalarını sergileyeceklerdir: – örme kumaşların terbiyesi için sıkıştırma keçeleri – baskı kurutucuları için bant kayışlar – denim ve dokuma kumaşların terbiyesi için sanforlama keçeleri – yünün terbiyesi için dekatürleme keçeleri – yünün terbiyesi için saten sarıcılar – örme kumaşların terbiyesi için gerilimsiz kurutucu bant kayışları
Dollfus & Muller, boyahanelere daha iyi hizmet etmesi için mevcut ürünlerle kıyaslandığında büyük gelişmelere sahip ve örme kumaşların terbiyesinde kullanılması için geliştirdiği yeni sıkıştırma keçelerini ITMA ASIA + CITME’de sergileyecektir. Yeni sıkıştırma keçesinin kalitesi, ayrıcalıklı tasarımının sağladığı en düzgün yüzeyi, mükemmel rehberlemesi ve en iyi sıkıştırma oranı sayesinde kumaşlara özel bir muamele yapar. Ayrıca Dollfus & Muller, uzun ömürlü baskı kurutucusu kayışlarını da sergileyecektir. Birçok Asya ülkesinde hassas kumaşlara, eşarplara ve bayraklara baskı yapan birçok baskıcı, kumaşın arka yüzünde izlerin oluşmasını da önleyen lekesiz yüzeyler için Dollfus & Muller baskı kurutucusu bant kayışlarını kullanmaktadır. Dollfus & Muller, pigment baskı yapan yatak çarşafı üreticileri için geniş bir aralıktaki baskı kurucusu bant kayışlarını ve en sağlam baskı kayışlarını da sunmaktadır. Dollfus & Muller sanforlama keçeleri denim üreticileri için idealdir. ITMA ASIA + CITME fuarı boyunca şirket dayanıklılıkları kanıtlanmış kalitelerini sergileyecektir.

İnceleyin

Oerlikon Manmade Fibers Afrika pazarında iz bırakacak

Oerlikon Manmade Fibers katılacak olduğu, 5 ve 8 Mart 2020 tarihleri arasında Kahire’de düzenlenecek olan ...