ITMA 2019’da Effe’nin PASHA’sına selam duruldu

Kuruluşunun onuncu yılında ikinci ITMA fuarına Barcelona’da katılan EFFE Endüstri, 300 metrekare alanda misafirlerine ev sahipliği yaptı. Lansmanını ITM 2016 İstanbul’da gerçekleştirdiği PASHA Model Ram Makinesi, örgü ve dokuma kumaş̧ çalışma hatlarının belirleyici üniteleriyle hem doğalgaz hem kızgın yağlı ısıtma sistemini ziyaretçilere gösterecek şekilde standındaki yerini aldı. Üretim, satış̧, pazarlama, ithalat ihracat ve Ar-Ge birimlerinden 15 kişilik ekibi ile ABD, Endonezya, Mısır, Peru, Tayland, Polonya, Hindistan, Bangladeş̧, Brezilya, Cin, Tunus, Fransa, İran, Pakistan ülkelerindeki mümessilleri ve ziyaretçilerine firma ve ürünleri hakkında bilgi verdi.

ITMA VE PAZAR DEĞERLENDİRMESİ

“Ülkeler bazında genel olarak gördüğümüz ilgiden memnun olduğumuzu söyleyebiliriz. ABD piyasasının geçen senelere oranla yatırıma açık olduğu, Güney Amerika’nın biraz hareketleneceği, Asya’da rekabetin artacağı, Avrupa’da üretim kapasitelerinin yükseleceğini, Mısır’da tekstilin yıldızının parlayacağı bir yıl olacağı öngörülerimizi bu fuar ile pekiştirdik. Hindistan, Pakistan, Özbekistan ve yerel pazarlarda bereketli bir yıl bizi bekliyor izlenimini de kazanmış̧ bulunmaktayız. Türkiye’den katılımın oldukça yoğun olduğunu da gözlemledik. Dünya genelinde sektörün önde gelen firmaları yatırım adımları atmadan önce fuarda imalatçıları takip etmeyi hedeflemiş̧, nokta atışı yapmak üzere hazırlanmışlardır. Sadece fuar süresince toplam 16 adet PASHA Model Ram Makinesi siparişi aldık ve üretim planımızı bu ivmeye göre düzenlemiş̧ bulunmaktayız.”

  1. JENERASYON RAM MAKİNESİ, PASHA

“EFFE Endüstri, on yıllık bir firma olmakla beraber, firma sahibinin ve ekibinin yirmi yıldan uzun bir süredir ram makinesi tasarımı ve üretiminde tecrübesi bulunmaktadır. Daha önce iki farklı firma adı altında ram makinesi üretimini gerçekleştirmişlerdir. Müşteri beklentileri, talepleri, ekibin yaratıcı çözümler üretebilme becerisiyle harmanlanmış̧ ve bir ram makinesini mükemmel hala getirebilecek özellikler tecrübe ile sabit olarak bir araya getirilmiştir. Bir ram makinesinin üçüncü sürümü̈ olarak düşünebiliriz aslında, üçüncü jenerasyon ram makinesi deyimi buradan gelmektedir. Farklarımız yirmi yıllık geçmişimizde ihtiyaç̧ duyulan özelliklere cevap verecek şekilde kendimizi yenilememizde saklıdır.”

DÜŞÜK TÜKETİM MALİYETLERİ, YÜKSEK VERİMLİLİK

“Lansmanı yapılan tarihten bugüne makineye kattığımız yenilikler enerji tüketimini düşürürken verimliliği arttırdı. Kısaca başlıca yeniliklerden bahsedecek olursak; Motorlar en yüksek enerji verimliliği sunan IE4 sınıfı kullanıldı, invertörlerde en son teknoloji ürünleri tercih edildi. Makinenin üzerinde döşenen baca boruları sistemi yerine enerji tasarrufu için kabin içi baca kanalları imal edildi. İzolasyon malzemelerinin kalitesi ve kullanım miktarı sıfır ısı kaybı olacak şekilde belirlendi. Isıtma sisteminin etkinliği için serpantin ve filtre sistemleri hem yatay hem dikey düzlemde konumlandırıldı.”

İnceleyin

Hazır giyim ve tekstil sektöründe istihdam 1 milyon kişiyi aştı

Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü Çalıştayı’nda konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hazır giyim ve tekstil sektöründe ...