İran ve Özbekistan’a ITM imzası

Teknik Fuarcılık ve Tüyap ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği) işbirliğiyle düzenlenen, tekstil makineleri sektörüne yön veren ve alanında bölgesinin en büyük etkinliği olan ITM 2018 Fuarına yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın, tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında Eylül ayındaki durakları sırasıyla İran ve Özbekistan oldu.

İlk olarak, 4-7 Eylül tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da 23.’sü düzenlenen Irantex 2017 Tekstil Makine, Yan Sanayi, Ev Tekstili, Nakış Makineleri ve Tekstil Ürünleri Fuarı’nda yerini alan ITM 2018’e, İran’dan gelmesi planlanan resmi ve ticari heyetler hakkında oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Bu kapsamda; İran Hükümeti yetkilileri, Ticaret- Sanayi Odası yöneticileri ve Dernek Başkanları ile görüşmeler yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Tahran Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Cengiz Gürsel ile de sürece yönelik bilgi paylaşımında bulundu.
İran’daki ziyaretçi çalışmaları ve tanıtımlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney, ITM Fuarları’nın İran’da oldukça yüksek bir bilinirliğe sahip olduğunu ve büyük ilgi gördüğünü vurguladı. ITM 2016 Fuarına en yoğun yabancı ziyaretçi katılımının %19 ile İran’dan gerçekleşmesinin de bu durumun bir göstergesi olduğunun altını çizen Necip Güney, yapmış oldukları görüşmeler ve ziyaretler kapsamında, ITM 2018 Fuarına da İran’dan tahminlerin oldukça üzerinde bir ziyaretçi geleceğinin kesinleştiğini sözlerine ekledi

t3

ITM 2018’E ORTA ASYA’DAN ZİYARETÇİLERDE ÜÇ KATA VARAN ARTIŞ BEKLENİYOR

Irantex’in ertesinde Özbekistan-Taşkent Uluslararası Fuar Merkezi Uzexpocentre’da düzenlenen ve CAITME 2017 11. Tekstil Makineleri, Konfeksiyon Makineleri ve Teknolojileri Fuarı’nda da ziyaretçiye yönelik tanıtım çalışmalarına devam edildi. Fuar alanında, fuar kataloğunda ve fuar özel gazetesinde yer alan ITM ilanları, tüm CAITME katılımcılarının ve ziyaretçilerinin dikkatini çekti. Buna ek olarak ITM ekibi, Özbek resmi yetkililer ile Özbekistan’dan ITM 2018’e gelmesi planlanan resmi ve ticari heyetler hakkında görüşmeler ve Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile alım heyetine yönelik ön çalışmalar gerçekleştirdi. Özbek tekstil yatırımcılarının üyesi olduğu AMBİT (Association of International Business and Technology) Dernek Başkanları ile de bir toplantı düzenlendi. Tüm bu temas ve çalışmalarına yönelik Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar ŞEN ile detaylı istişarelerde bulunuldu.

Hükümet tarafından sağlanan 2,2 milyar dolarlık tekstil teşvik yatırımı ertesinde yüzleri gülen Özbek tekstilcilerin, bu desteğin de etkisiyle ITM 2018’i ziyaretlerinde, ITM 2016’ya kıyasla üç kata varan oranda bir artış olması bekleniyor. CAITME Fuarı’ndaki ana stratejilerinin tüm ziyaretçi ve katılımcılara ‘ITM HER YERDE’ mesajını vermek olduğunu ifade eden Necip Güney sözlerini şöyle noktaladı: “Gerek fuar alanındaki tüm yol ve alanlara hâkim olan billboardlara yerleştirdiğimiz reklamlarımız, gerekse fuar kataloğunda ve gazetesinde yer alan ilanlarımız ve gerekse de Rusça hazırladığımız ITM 2018 ziyaretçi tanıtım el broşürlerimizle katılımcı ve ziyaretçilere vermeye çalıştığımız ‘ITM Her Yerde’ mesajını başarıyla ilettik.”

#ITM, #İran, #Özbekistan, #imza

İnceleyin

Geleceğin üretildiği malzemeler

Evde, işte, sokakta, gökyüzünde, suda, hatta uzayda bile, teknik tekstiller ve dokusuz kumaşlar şaşırtıcı uygulamalarda ...