Entema, ITM 2018’de yerini alıyor

Sadece tekstil kurutma proseslerine ait makine ve ekipman üretimine  odaklanan ENTEMA, tek bir konuya odaklanmanın verdiği avantajla hem yurtiçi, hem de yurtdışında hak ettiği yeri kısa zamanda başarmış bulunuyor. Sürekli Ar-Ge çalışmaları ve alınan uluslararası patentler ile dünya tekstiline kazandırılan benzersiz ürünlerin yanında, istek halinde müşterilerin işletme şartlarına özel makineler de üretilebilen Entema, ITM 2018’de yerini alıyor. Entema Genel Müdürü Ömer Gökcan, TÜYAP’ta düzenlenecek olan ITM Fuarı’na katılımları ve sektörle ilgili sorularımızı cevaplandırdı.

ITM Fuarı’nda sergileyeceğiniz ürünler ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Entema olarak ITM fuarında müşterilerimizi ve ziyaretçilerimizi gergisiz kurutma makinelerimiz, kontinu tambler makinelerimiz ve halı terbiye makinelerimiz hakkında bilgilendireceğiz. Ürün gamımıza son birkaç senedir eklemiş olduğumuz ve dünya pazarlarında büyük bir ilgi ile karşılanıp kullanılan ENTEMA – QUADRO model dört geçişli gergisiz kurutma makinelerimiz;

  • Kompakt yapısı ile en az alanda en çok kurutma kapasitesi sağlama,
  • Geliştirilmiş özellikleri ile en iyi çekmezlik değerlerini verme,
  • Özel tasarımı ile düşük enerji sarfiyatı,
  • Aynı yönden kumaş giriş çıkışı ile kullanım kolaylığı sunma,
  • Kapasitesine göre yatırım maliyetinin düşüklüğü gibi üstün özellikleri ile eski ve yeni müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Çok sayıda ihracat ile birlikte, en son QUADRO model kurutmamız Zorlu Tekstil A.Ş. Çorlu tesislerinde işletmeye alınmış olup, başarı ile hizmet etmektedir.

Diğer ürünümüz %100 yerli düşünce ürünü ve uluslararası patentli Swell Soft çok amaçlı kontinu tambler makinemiz üzerinde Ar-Ge faaliyetlerimiz kesintisiz devam etmektedir. Konvansiyonel kontinu tambler ya da efekt makineleri ile erişilemeyecek bir proses kalitesi, enerji tasarrufu, kullanım kolaylığı ve ürün çeşitliliği ortaya koyan Swell Soft’un yeni bir kumaş versiyonu çok yakında ülkemizin önde gelen ev tekstili firmalarından birinde test çalışmalarının tamamlanmasını müteakip hizmete girecektir. Halı terbiyesi konusunda 2012 yılından buyana yurt içi ve yurt dışında başarı ile hizmet veren Swell Soft halı terbiye makinemizin son versiyonunun da Gaziantep’te kurulu, ülkemizin önde gelen halı üretici firmalarından Angora Halı A.Ş. de hizmete girme hazırlıkları tamamlanmak üzeredir.

ITM’den beklentileriniz nelerdir?

“ITM, konusunda ülkemizin ve dünyanın en önemli fuarları arasındadır. İki yılda bir yapılıyor olması hem katılımcı hem de ziyaretçiler açısından birikmiş gelişmelerin izlenmesi anlamımda önemini bir kat daha artırmaktadır. Entema olarak biz de geçen iki yıl içerisinde ürünlerimiz üzerinde sağlamış olduğumuz gelişmeleri müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz ile bu kaliteli ortamda paylaşmaktan onur duyacağız.”

Firmanızın gelecek planlamaları hakkında neler söylemek istersiniz?

“Biz 1992 kuruluşlu bir firmayız, yirmi beş seneyi aşkın meslek hayatımızda nicelik anlamında hırslarımız olmadı ama nitelik anlamında hep elimizden gelenin en iyisini yapma yolunda olduk. Gelecekte de bu felsefemizi koruyarak yine her zaman ve her yerde sürekli araştırma, sürekli geliştirme, sürekli çok yönlü memnuniyetler oluşturma peşinde olacağız.”

Sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz ve yapılması gereken eylem planları nelerdir?

“Sektör yurt içinde ve yurt dışında yaşanan bunca olumsuzluğa, belirsizliğe rağmen çok şükür halen dimdik ayakta duruyor. Bu ortamda, firmalar anlamında yapılması gereken en mantıklı plan, gerektiğinde hız kesmeyi becerip, öz sermayenin müsaade ettiği kadar büyüklükte adımlar atarak yürümek ve bu fırtınalı ortamın durulması ile ortaya çıkacak olan hareketli döneme hazırlıklı girmek olmalıdır.”

#entema, #itm, #2018, #tüyap

İnceleyin

TİM’in girişimcilik projesi Avrupa’da gururumuz olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), “İnovaTİM Liselerde Yapay Zeka, İnovasyon ve Girişimcilik” projesiyle Avrupa Komisyonu tarafından ...