E3 ile ivme kazanmak

e3Tekli eğirme üniteleri artı E3 – geleceğe odaklanmış rotor iplik işletmelerinin başarı formülüdür. Türkiye’deki Safteks İplik ve Dokuma Sanayi Ticaret A.Ş. bunun öncülüğünü yapıyor. Şirket 2014 sonu itibarıyla 10 adet Autocoro 8 ve 5.040 eğirme ünitesiyle yeni bir ekonomik verimlilik çağını başlattı. 1994 yılında Kahramanmaraş’ta kurulan şirket 500 çalışan istihdam ediyor ve uluslararası piyasa için 7.000 tondan fazla open-end iplik üretiyor. Şirket, kalite beklentisi en yüksek düzeyde olan, küresel boyutta faaliyet gösteren, örneğin Benetton ve IKEA gibi müşterilere satış yapıyor. Üretilen ipliğin yaklaşık %90’ı ağırlıklı olarak AB ve ABD’ye olmak üzere Güney Amerika ve Asya’ya da ihraç ediliyor. Safteks bu alanda Ne 3,5 ila Ne 40 arası iplik numaralarında saf pamuktan triko ve dokuma iplikleri üzerinde uzmanlaşmıştır. Safteks, Autocoro ipliklerini Schlafhorst’un Belcoro kalite markası altında pazarlıyor.

E3 – KARE KÜPKADAR ARTIRILMIŞ KATMA DEĞER
Safteks, iklimin ve çevrenin korunmasına dair yüksek standartlar koyuyor ve bu nedenle enerji tasarrufu konusunda iddialı hedefler izliyor. Safteks’te Autocoro 8 üretiminin işletmeye alınması yetkililerdeki beklentilerin tümünü aştı. Safteks ilk günden itibaren Autocoro 8 üzerinde son derece yüksek devir sayılarıyla ve aynı zamanda da en düşük enerji tüketimiyle üretim yaptı. Safteks Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Çiçekçi, “Autocoro 8’in en modern tekli eğirme ünitesi teknolojisinde karar kıldık, çünkü üretkenlik avantajları bizi ikna etti”, diyor. “Sonra, üretim artışının kayışlı makinelerde olduğu gibi, tavan yapan enerji maliyetleri pahasına elde edilmek zorunda olmadığını, aksine rotor iplikhanemizin enerji ihtiyacının düştüğünü tespit ettiğimizde sonuçlara her bakımdan hayran kaldık. 2015 baharında Autocoro 8’in enerji tüketimi bobin aparatındaki yeni motorlar sayesinde bir kez daha %15 oranında düşürüldü. Bu tek kelimeyle harika!”

EKONOMİ- DAHA EKONOMİK ÜRETİM SÜREÇLERİ
Safteks’in kurumsal felsefesi bir sözcükle özetlenebilir: Kalite. Üretim süreçlerinin hepsi, uluslararası müşteriler için en iyi kaliteyi garanti etmeye odaklanmıştır. Bu nedenle Safteks, garantili kaliteyi ekonomik açıdan en uygun koşullarda üretmek için tüm dünyadaki en modern rotor iplik eğirme teknolojisine, Schlafhorst’un Autocoro 8’ine yatırım yapmıştır. Safteks Teknik Müdürü Kazım Vurur, “Autocoro 8, tekli eğirme ünitesi teknolojisiyle partilerin temiz bir şekilde birbirinden ayrılabilmesini sağlıyor, üstelik her bir eğirme ünitesinde kova veya eğirme elemanları değiştirilse bile bunu başarıyor”, diyor. “Parti değişiminde artık, eskiden kayışlı makinelerde olduğu gibi, eğirme ünitelerinin hepsinin bitmesini beklemek zorunda değiliz. Kesintisiz parti değişimiyle artık daha ekonomik ve daha üretken çalışabiliyoruz. Autocoro 8 ve onun akıllı otomasyonu üretim süreçlerimizi değiştirdi. Artık süreç adımlarını tek tek manüel olarak ve zahmetle hızlandırmaya çalışmıyoruz. Autocoro 8 ile bugün üretim süreçlerimizi çok daha akıllı bir şekilde tasarlayabiliyoruz. Üretkenlik geleneksel kayış tahrikli makinelere kıyasla %20 ila 30 daha yüksektir. Üretkenlik artışı sayesinde de her bir sipariş bizim için daha ekonomik hale geldi.”

ERGONOMİ – KOLAY VE GÜVENLİ KULLANIM
Autocoro 8, derli toplu ve anlaşılır yapıdaki bir simgesel ekran aracılığıyla operatörlerle iletişim kurar. Kazım Vurur, “Operatörlerimiz Autocoro 8’e bayıldılar. Kullanımı sade ve kolay. Hatalı işlevler açık ve net bir şekilde gösteriliyor, öyle ki arızalar hızla ve zahmetsizce giderilebiliyor”, diyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR REKABET AVANTAJLARI
Safteks, tutarlı bir başarı stratejisi olan bir tekstil kurulusudur. Safteks Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Çiçekçi, “müşterilerimiz için kalıcı olarak en iyi ve en güvenilir tedarikçi olmak istiyoruz. Bu nedenle yarın ve ertesi gün de başarımızı garanti edecek sürdürülebilir rekabet avantajlarına ihtiyacımız var”, diyor. “Schlafhorst, E3 stratejisiyle bizi ikna etti. Autocoro 8 ile bize sadece bugün için dünyanın en modern ve en üretken rotor iplik eğirme teknolojisini sağlamakla kalmıyor. E3, aynı gelecekle yapılan, bizi rekabette her seferinde en öne taşıyacak olan bir başarı sözleşmesi gibidir.”

#E3 #ivme #Teklieğirmeüniteleri #SafteksİplikveDokumaSanayiTicaretAŞ #Benetton #IKEA #iplik #dokuma

İnceleyin

Lenzing Introduces TENCEL™ Modal Fibers with Eco Pure Technology 

Lenzing Group announced the introduction of Eco Pure technology which enhances the production of environmentally ...