Dünyanın En Hızlı Büyüyen Pazarında Yeni Müşteriler, Yeni Fırsatlar

Dünya teknik tekstiller ve nonwoven sektörünün kalbi, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan HIGHTEX 2018’de atacak!

Tekstil dünyasının en hızlı büyüyen kolu olan teknik tekstiller ve nonwoven sektörlerinin lider isimleri, en yeni teknolojilerini İstanbul’da düzenlenecek olan HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı’nda ziyaretçilerle paylaşmaya hazırlanıyor. Teknik Fuarcılık ve Tüyap ortaklığında düzenlenen ve alanında sadece Türkiye’nin değil tüm bölgenin ilk ve tek buluşması olan HIGHTEX 2018 Fuarı, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük sektörel buluşması olacak HIGHTEX 2018’de, teknik tekstiller ve nonwoven pazarındaki en son teknolojiler, ürünler ve yeni üretim teknikleri sergilenecek. Fuarda yerini ayıran sektör liderleri; tarım, hazır giyim, sanayi, ulaşım, koruma, spor, ev ve dekorasyon, inşaat, gıda, kozmetik, çevre, geotekstil, medikal ve ambalaj tekstilleri olmak üzere 14 alt kola ayrılan bu dev pazara yönelik geliştirdikleri son nesil ürün ve teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturacaklar.

TÜRKİYE: DOĞU İLE BATININ TEKSTİL KÖPRÜSÜ

Türkiye, özellikle son yıllarda geliştirdiği yüksek katma değerli ürünleri ile birlikte teknik tekstiller ve nonwoven alanlarında küresel tekstil pazarının önemli merkezlerinden birisi haline geldi. Hâlihazırda dünyaya tonlarca teknik tekstil & nonwoven hammaddesi ve nihai ürün ihraç eden üreticiler diğer yandan mevcut teknolojilerini yenilemek ve kapasite artırmak amacıyla da sürekli teknolojik yatırımlar yapıyor, Ar-Ge merkezlerini güçlendiriyorlar. Özellikle Meltblown, Spunbond, Spunlace, Thermobond ve Waterlaid teknolojilerinin tercih edildiği Türkiye’de son dönemde ağırlık kazanan bir diğer kol ise akıllı tekstil üretimi. Gerek yerli üreticilerin kendi markaları altında küresel pazara sunduğu nihai ürünler olsun gerekse de küresel markalara yönelik gerçekleştirilen fason üretimler ve ara ürün tedarikleri olsun her alanda faaliyet gösteren Türk firmaları bu doğrultuda doğu ile batı arasında tam anlamıyla bir tekstil köprüsü görevi görüyor.

t2

ITM & HIGHTEX: BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Tekstil makineleri pazarının küresel çaptaki en önemli iki organizasyonundan birisi olan ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ile eşzamanlı biçimde gerçekleştirilecek olan HIGHTEX 2018 geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu defa da dünyanın dört bir yanından on binlerce ziyaretçiye ve katılımcıya ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl 80’e yakın ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcıyı ve 50.000 civarında ziyaretçiyi bir araya getiren ITM & HIGHTEX Fuarları, önümüzdeki yıl hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında bir kez daha rekor tazeleyecek.

#güncel, #nonwoven, #HIGHTEX

İnceleyin

Schönherr halı sistemleri ile halı dokumada daha fazla esneklik

Günümüzde önemli zorluklarla karşı karşıya olan küresel makine halı pazarı her daim işçilik ve malzeme ...