Dilo için başarılı bir ITMA Asia + CITME 2018

Asya, uzun yıllar boyunca nonwoven üretimi için en önemli pazarlardan biri olmuştur. Dilo, yapay deri, jeotekstiller, filtrasyon medyaları, otomotiv ürünleri ve hijyen ürünleri üretimi için hatları ile Asya’da uzun süredir başarılı olmuştur. Yüksek kaliteli ve verimli ekipmanların yanı sıra kapsamlı servis, Dilo müşterilerinin nonwovenları verimli ve ekonomik bir şekilde üretmelerini sağlar. Dilo, Asya pazarını daha da geliştirmek için Hindistan, Yeni Delhi yakınlarında bir yan kuruluş açtı. Bu, müşterilerle daha yakın bir ilişki kurmanın yanı sıra satış ve servis için daha hızlı destek sağlamaktadır. DiloGroup, iğnelenmiş kesikli elyaf nonwoven malzemelerin üretimi için komple hatlar sunar. 116 yıllık tarihçesinde, Dilo her zaman yeni standartlar belirlemiştir. DI-LOOP, DI-LOUR ve Hyperpunch gibi yenilikçi teknolojileri yeni pazarlar açmış ve büyümelerine katkıda bulunmuştur. Mevcut gelişmeler sadece kapasiteyi artırmakla kalmayan, aynı zamanda son ürün özellik gereksinimlerini de karşılayan özel üretim hatları sunmaktadır.

HYPERLAYER

Su enjektörlü katılaştırma hatları üzerinde, çok düşük ağırlıklı hijyen ürünlerinin üretimi, yüksek bir tülbent kalitesi ve düşük bir yüzey ağırlığı gerektirir. Aynı zamanda, Asya pazarı dengeli bir MD / CD sağlamlık oranı gerektirmektedir. Bu taleplerle yüksek verim elde etmek için Dilo, deve sırtı tipi serici prensibini revize ederek devam ettirdi. Hyperlayer’ın kinematik çözeltisi, tülbenti az sayıda katman ile bile nazik ve hassas bir şekilde bırakır. Tülbent her iki tarafta tam serme işlemi ile yönlendirildiğinden, kullanılan elyaflara bağlı olarak en yüksek üretim hızları (tülbent besleme hızı 200 m / dk’ya kadar), hassas kenarlar ve minimum bir çekme gerçekleştirilebilir.

KOMPAKT HAT, KARBON GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Son yıllarda hafif konstrüksiyona yönelik olumlu bir trend, metal yapıların büyük ölçüde karbon kompozitlerle yer değiştirmesine yol açmıştır. Şimdiye kadar yaşam döngüleri henüz sonlanmamıştır ve bu bileşenlerin geri dönüşümü çözülmesi gereken bir görevdir. Yeni kompakt hattı ile Dilo kompozitlerin geri dönüşümünde önemli katkılar sağladı. Geri dönüştürülmüş karbon elyaflar keçeye yeniden işlenir ve daha sonra yeni yapı elemanlarına dönüştürülebilir. Çoğu kesikli elyafların aksine, karbon fiberlerin taraklama makinesi içinde tülbent oluşturma adaptasyonunu gerektiren özelliklere (düzgün yüzey, kıvrılmama, düşük çapraz mukavemet) sahiptir. Kompakt tarağı (DCL) ile Dilo bu zorlukları karşıladı ve istikrarlı bir tülbent oluşturma sürecini başlattı. Kompakt hat, seramik veya PTFE gibi diğer yüksek kaliteli özel elyaflardan yapılan küçük miktarlarda iğne keçelerinin üretimi için gereksinimleri de karşılar. Dilo, kompakt hattını ilk olarak 2015 yılında sundu. Bu kompakt hat artık endüstride ve araştırmada kullanılıyor. 1,1 m’lik bir tarak çalışma genişliği ve 2.2 m’lik bir konum genişliği ile, sadece 60 m2’lik bir yüzey gerektirir.

HYPERTEX

Dokunmamış filtre ortamı, keçelerin filtrasyon özelliklerini ipliklerin veya filamanların yüksek mukavemeti ile birleştiren bir sandviç yapısından oluşur. HyperTex prosesi, güçlendirilmiş keçelerin üretimini çevrimiçi hale getirmekte ve ince dokunmuş kumaşın üretilmesi için ek bir aşamayı ortadan kaldırmaktadır. HyperTex işleminde Dilo, Messrs OnTec’in bir ince dokunmuş kumaş makinesini bir Hyperpunch needleloom ile birleştirir. Yapı, gücünü ince kumaşın iğnelenerek üst ve alt keçeden bir araya getirilmesinden almaktadır. 40 m / dak’ya kadar çıkan çok yüksek üretim hızlarına kadar ulaşılabilir. İnce kumaştaki muhtelif örgü süzgeç ebatları ve çok çeşitli farklı güçlendirici iplikleri müşteriye büyük bir esneklik sunar. Fiber ve enerji tüketimi ve düşük alan gereksinimi açısından yüksek verimlilik, bu teknolojinin önemli avantajlarıdır.

İnceleyin

BENNINGER ITMA Barselona 2019’da

  Bu yıl Benninger ITMA 2019’da 160. yıl dönümünü kutlayacak. Bu yıldönümü öncelikle tekstillere 160 ...