BASF’e Enerjinin Akıllı Yönetimi İçin Schneider Electric Desteği

Schneider Electric, dünyanın en büyük kimyasal ürünler şirketi BASF’nin Teksas’taki üretim tesisinde enerjinin akıllı yönetimi için çözüm sağlıyor. Tesiste kritik öneme sahip elektrik trafosunun yönetiminde, 100’den fazla değişkeni ölçen ve hesaplayan, böylece varlık performansını daha öngörülebilir hale getiren entegre EcoStruxure™ Asset Advisor çözümü kullanılıyor. Bu sayede BASF, 63 varlığı uzaktan izleyebiliyor ve operasyonlarının görünürlüğünü artırıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, dünyanın en büyük kimyasal ürünler şirketi BASF’yi sunduğu yenilikçi çözümlerle destekliyor. BASF’nin Beaumont, Texas’taki yeni elektrik trafo merkezinde Schneider Electric’in EcoStruxure Asset Advisor uygulaması kullanıyor. İş birliği kapsamında trafoda operasyon görünürlüğünün artırılması hedefleniyor.

EcoStruxure Asset Advisor işe BASF’nin tarım işkolunun bir parçası olan bu tesis artık verilere 7/24 erişim sağlayarak kritik varlıkların durumunun izlenmesini sağlayan bir dijital panoya sahip. BASF ayrıca Schneider Electric Hizmet Ofisi’nden arızaların engellenmesine ve bakım stratejilerinin optimizasyonuna yönelik özel öneriler ve proaktif tavsiyeler alıyor.

Öngörülebilir varlık performansı sağlayan EcoStruxure™ Asset Advisor, BASF’ye arızaların engellenmesi, tesis güvenliği ve operasyonel verimliliğin artırılması için yardımcı oluyor.

EcoStruxure™ Asset Advisor: Proaktif bakım ve yönetim sunan bulut tabanlı hizmet

BASF’nin elektrik dağıtım sistemi, Beaumont tesisindeki üretimin tamamı için enerji sağlıyor. Durum [GY1] tabanlı bir izleme ve öngörücü analiz hizmeti olan EcoStruxure Asset Advisor sayesinde BASF, kontrol panosu aracılığıyla yeni trafo varlıklarının durumunu izleyebiliyor. EcoStruxure Asset Advisor ile doğru ve güvenilir bir takip ve yönetim için 100’den fazla değişken ölçülüyor ve hesaplanıyor. Ayrıca BASF, Schneider Electric Hizmet Ofisi’nden aldığı danışmanlıkla sistem içerisindeki arızaları minimize ediyor.

Bu iş birliğini değerlendiren BASF Elektrik Tasarım Mühendisi Lee Perry; “BASF’nin EcoStruxure Asset Advisor gibi veri odaklı hizmetlere yönelmesi, şirketimizin geleceğe hazır, öncü ve IIoT’nin avantajlarını kullanan bir şirket olduğunu gösteriyor. Bu sayede kritik elektrik dağıtım varlıklarımıza dair öngörüleri ve verileri işimizin sürekliliği için kullanıyoruz. EcoStruxure Asset Advisor bu kapsamda doğru zamanda doğru verileri ele alarak büyük arızaların engellenmesine yardımcı oluyor. Verinin nasıl bir değer yaratabileceğini gözler önüne seriyor” şeklinde konuştu.

Kuzey Amerika EcoStruxure Asset Advisor Segment Satış Müdürü Alfredo Arriola ise; “BASF’ye sunduğumuz eşsiz çözümle kritik ekipmanlarını kesintisiz izleme ve arızaların önüne geçme imkanı sağlıyoruz. Böylece çalışma şekillerini değiştirmelerine yardımcı oluyoruz. Bu, öngörücü bakımın geleceğini temsil ediyor ve BASF için sektörde belirlenen önleyici bakım aralıklarının ötesine geçmek için bir fırsat” dedi.

Bulut tabanlı EcoStruxure Asset Advisor, Schneider Electric’in tüm faaliyet alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanılarak veri odaklı bir platform olarak hizmet veriyor. IoT’nin yanı sıra bağlantı ve sensör teknolojilerindeki gelişmelerden ve öngörücü analizlerden faydalanıyor. Bu yeni nesil çözüm, bağlantılı kritik varlıklardan gelen anlık verileri değerlendiriyor ve potansiyel tehditleri değerlendirmek için gelişmiş analizler uyguluyor.

İnceleyin

Rosatom, Benzersiz Kompozit Yeniden İşleme Ekipmanlarını Test Ediyor

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’a bağlı UMATEX grubuna ait “ZUKM” Limited Şirketine ait fabrikada, ...